Heb je een bijzonder verhaal? Mail! Ceknipoog tijdens examen zorgt voor opluchting Meikevers zwermen weer in groten getale uit istratie decanaat ZEEUWS-VLAANDEREN 35 Jerry van Zuijlen 'persoonlijkheid 2015' van horeca SK TC Wl IASIUM JLLEIDING/., OSTER. VLISSINGEN - De krant brengt weer een geslaagdenbijlage uit, waarin alle geslaagde Zeeuwse middelbare scholieren vermeld staan. We zijn op zoek naar Zeeuwse examenleerlingen met een bijzonder verhaal. Heb je kei hard moeten knokken voor je di ploma? Heb je een beperking, maar red je het toch? Blink je uit? Doe je iets bijzonders naast je schoolwerk? Stuur een e-mail naar c.blok@pzc.nl en vertel wat jou bijzonder maakt. Vermeld ook je naam, school, woonplaats en telefoonnummer. De redactie maakt een selectie uit de inzendingen. GOES - Ze zijn er goed mee wegge komen, vindt docent Manage ment Organisatie (M&O) Me- rijn de Jong van scholengemeen schap Pontes Het Goese Lyceum, van het examen M&O, dat giste ren op het programma stond voor vwo-leerlingen. De docent legt uit dat alle onder delen er wel in zaten. Twee grote bronopgaven, met hier en daar wat gepuzzel. „Maar het was niet al te moeilijk. Zeker niet vergele ken met vorig jaar toen het veel moeilijker was", licht De Jong zijn enigszins enthousiaste stem ming toe. De leerkracht vertelt dat het exa men vorig jaar veel moeizamer verliep. „Toen waren er zelfs leer lingen die het niet af kregen." Beetje opgelucht is hij dus wel. „Tijdens het examen kreeg ik hier en daar knipoogjes van leerlin gen", verduidelijkt hij ook de op luchting bij zijn pupillen. „Toen wist ik wel dat het goed te doen was." De Jong voorziet weinig proble men voor wat betreft de uitslag. Hij is zelfs vol zelfvertrouwen. „Als ik mijn groep een beetje ken, dan weet ik zeker dat ze het goed gemaakt hebben." Dubbelconcert Jeroen van Vliet Pianist en componist Jeroen van Vliet speelt zondag een dubbelconcert in Porgy en Bess. Van Vliet won de Boy Edgarprijs en in dat kader tourt hij door Nederland. De pianist treedt op met Moon Trio en OGU. Aanvang is 15.00 uur en kaarten zijn te bestellen via de site van Por gy en Bess. Ook zijn hier ge luidsfragmenten te beluiste ren. AARDENBURG Samenspel Fanfaren en Jongerenkoor Jongerenkoor Aardenburg en de Aardenburgsche Fanfa ren geven zondag een geza menlijk concert in de katho lieke kerk aan de Weststraat in Aardenburg. Ze treden zo wel samen als apart op. Thema is '70 jaar Bevrij ding'. De gekozen muziek komt dan ook uit het verleden en het heden. Het concert be gint om 14.00 uur. De toe gang is gratis. Peter de Lijser schrijft nieuw boek Peter de Lijser uit Breskens presenteert morgen zijn nieuwe boek 'Jezus voor het laatst gezien op veerboot tus sen Cadzand en Oostende!'. Dat doet hij in galerie De Ou verture aan Boulevard de Wielingen in Cadzand-Bad, vanaf 13.00 uur. De Lijser omschrijft de inhoud als 'he le en halve waarheden rond om de eilanden Cadzand en Wulpen'. De horeca-ondernemer staat bo venaan in de top 100 van grootste merken en bedrijven. Volgens Misset drukt Van Zuijlen met Amadore Hotels en Restaurants een stempel op de Zeeuwse hore ca en is hij een voorbeeld voor an dere ondernemers. Misset prijst de manier waarop Van Zuijlen 'anders' durft te zijn en oogst complimenten voor het plan aan de Vlissingse boulevard een glazen lift te bouwen, en een zwembad boven het badcaisson. Tot zijn vreugde, want Eddy vindt het prachtig om tientallen meikevers rond te zien vliegen. „De larven van meikevers, enger lingen geheten, kunnen zeer scha delijk zijn. Als ze met miljoenen zijn, vreten ze een tuin, akker, weiland of voetbalveld kaal. In het verleden gebeurde dat heel re gelmatig. Maar tegenwoordig zijn er veel minder en dan is de scha de zeer beperkt." Taelman is blij dat de meikever weer te zien is. In de jaren zestig tot en met tachtig waren de ke vers bijna verdwenen, vooral door het gebruik van bestrijdingsmid delen. Nadat minder kwistig ge bruik werd gemaakt van pestici den en andere schadelijke midde len laat de meikever zich weer zien. Eddy en collega-leden van de insectenwerkgroep vonden de ze week, naast 120 nachtvlinders van 29 verschillende soorten, 31 meikevers in een nachtvlinderval. „Ik heb ze in een potje gedaan om ze even van dichtbij te kunnen be kijken. Maar ik geef ze de vrijheid weer, een meikever hoort in mei buiten rond te vliegen." Eindexamens WOENSDAG 13 MEI 2015 'ging lekker* Blerina Nimanaj vond het examen 'lekker gaan'. „Min der lastig dan verwacht." foto's Mechteld Jansen Anique Lokerse denkt het examen goed te hebben ge maakt: „Geen enkel probleem." TERNEUZEN CADZAND-BAD MARKT Aardappelen (droog uit schuur, 40 mm opw) frites geschikt 3,25-6,25, export 2,50-3,50; Uien zaaiuien (droog uit schuur) 30% grof 16,00-17,00, 60% grof 17,00-20,00; Granen (prijzen per 1000 kilo uit col lecterende opslag) maaltarwe 148,00, voertarwe 145,00; voergerst (geen handel); blauwmaanzaad, karwijzaad (geen transacties); Hooi en stro (per ton) weidehooi, 80,00-100,00, engels raaigras 100,00 tot 125,00; tarwestro (grote pakken, schuur) 80,00-100,00. VLISSINGEN - Jerry van Zuijlen is door landelijk horecaplatform Mis set Horeca verkozen tot horecaper- soonlijkheid van 2015. door René Hoonhorst HULST - Ze waren een weekje later dan vorig jaar, maar intussen zwer men ze weer in groten getale uit in hun eigen maand: de meikevers. Hulstenaar Eddy Taelman van de In sectenwerkgroep van de Steltkluut zag er de afgelopen dagen honder den in en rond zijn tuin vliegen. Eddy Taelman met enkele van zijn meikevers, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 73