Verhalen vertellen met muziek Parkeren in Cadzand-Bad vergunningvrij ZEEUWS-VLAANDEREN 33 Drie jonge klassieke musici kwe ten zich met verve van de taak kinderen te interesseren voor mu ziek. Elsbet (27), Christian (15) en Anuschka (14) wonnen diverse prijzen in het concoursencircuit. Ze vinden het niet alleen leuk om gelauwerd te worden en voor een publiek van kenners te spelen. Ze willen hun spelvreugde overbren gen op kinderen, hen kennis laten maken met klassieke muziek en hen de muziek laten beleven. De drie musici lieten de Warande leerlingen eerst kennis maken met hun instrumenten. De alt viool van Anuschka is geen gewo ne viool, maar klinkt 'veel zwaar der', concludeerde een scholier na dat Anuschka er een riedel op speelde. En Christian liet scholie ren - en hun begeleiders - horen dat een cornet net zo scherp kan klinken als een trompet, maar ook 'warmere' tonen kan produce ren. Elsbet liet horen welke diver siteit aan klanken een piano kan produceren. Elsbet onthulde ook waarom ze het zo fijn vindt om een instrument te bespelen. „Het mooie van muziek is dat je er ver halen mee kan vertellen." In solo's van de drie musici en en kele mini-concertjes vertelden Els bet, Anuschka en Christian in re cordtempo een groot aantal verha len. De ademloos luisterende kin deren vonden het moeilijk een ti tel voor 'een verhaal' te verzin nen, na een muziekstuk. Maar als Elsbet, die naast pianiste ook als presentatrice fungeerde, 'een vo geltje' liet horen in een pianorie del probeerden ze het vogeltje te herkennen in de prelude die de muzikanten vervolgens speelden. Ook de 'klompendans' die Christi an voorspeelde, werd door de meeste kinderen herkend in de langere cornetsolo die hij daarop liet horen. Dat klassieke instrumenten ook 'stoer' kunnen klinken, liet de jon ge blazer vervolgens horen in de jazzklassieker Chattanooga Choo Choo. De 'vetcoole' soldatendans oogstte een ovationeel applaus. De kinderen vonden het prachtig dat Anuschka nauwelijks in de ga ten had dat ze fel meebeweegt met haar altviool. Het laatste con certnummer speelden de kinde ren mee door met hun voeten te stampen en in hun handen te klappen. Op de vraag of hij niet eens moet denken aan het bespe len van een instrument, ant woordde Davy: „Dat zou best wel eens kunnen." De Sluise gemeenteraad besloot vorig jaar, op advies van B en W, om in juli en augustus vergund parkeren in te voeren in Cad zand-Bad. Alleen inwoners, eigenaren en huurders van recreatiewoningen en ondernemers met hun perso neel kwamen in aanmerking voor een vergunning. Daarmee werden langparkeerders - meestal strandbezoekers - uit de wijken in het kustdorp geweerd; zij worden geacht op grote par kings net buiten het dorp hun au to neer te zetten. Kortparkeerders - zoals bezoekers van de winkels en horeca - kun nen terecht op de betaalde par kings in het centrum. Met name ondernemers zijn niet te spreken over het systeem, ver telt wethouder Christiane van de Vijver. „Het verzet is vrij massaal. Volgens de meeste gebruikers zijn er maar enkele dagen per jaar pro blemen. Bovendien kost het sys teem ons als gemeente alleen maar geld. Dan moet je gewoon naar de mensen luisteren en de boel aanpassen." Van de Vijver sluit niet uit dat later opnieuw naar een vergunningstelsel wordt gekeken. „De suggestie van bewoners en ondernemers was: wacht een paar jaar tot alle grote werken in Cad zand-Bad zijn uitgevoerd en kijk dan nog eens naar de situatie. Dat gaan we dus ook doen." Er zijn wel een paar kleine verbe teringen aangebracht, betoogt Van de Vijver. Zo zijn er bij ver- huurbureaus - waar mensen heel kort willen parkeren om de sleu tel van hun woning op te halen - blauwe zones ingericht. Het al jaren bestaande vergunnin gengedeelte bij 'Erholungswerk' aan de Meidoornstraat blijft overi gens wel bestaan. Ook behouden paviljoenhouders en de reddingsbrigade de moge lijkheid om voor hun medewer kers vergunningen aan te schaf fen voor alle 'betaalde parkings' langs de West- Zeeuws-Vlaamse kust. De Sluise gemeenteraad moet het voorstel van B en W nog wel goedkeuren. De raad praat er deze maand over. Dansen, zingen en bingo spelen In het Rode Kruisgebouw aan de Tabakstraat in Hulst wordt zaterdag Open Muziek Café gehouden. Naast live muziek waarop gedanst en meegezongen kan worden, is er een prijzenbingo. Zaal open: 19.30 uur, aanvang: 20.00 uur. Entree 1,50 euro. Dialectrock voor herbouw toren Twee dialectrockbands van naam komen de Protestant se gemeente in Hoek te hulp bij de herbouw van de toren van de 1 januari afgebrande kerk: de Zuid-Bevelandse band Surrender en Perkxpe- rience (Zeeuws-Vlaams). Rock around the klokke is het concert gedoopt dat dinsdag 2 juni om 20.00 uur begint in het dorpshuis van Hoek. In de voorverkoop bij fiet- senhandel De Boer en Vera Villa kosten kaartjes vijf eu ro, aan de zaal 7,50 euro. Ook D) Vincent en Koor Ons Boeregoed treden op. Extra rondleidingen in populair stadhuis De rondleidingen die in het Antwerpse stadhuis worden gegeven, worden wegens succes uitgebreid. Op zonda gen om 12.00 uur worden er vanaf 24 mei daarom extra rondleidingen gegeven in het 450 jaar oude gebouw. Een ticket kost 7 euro. Irissen en papavers in Juust Wa'k Wou Kijktuin Juust Wa'k Wou aan de Tragel Oost houdt za terdag en zondag een iris- en papaverweekend. Eige naar Kees Jacobse heeft 75 verschillende irissoorten en negentig soorten papavers in zijn tuin staan. De grote tuin is beide dagen te bezoe ken tussen 10.00 uur en 17.00 uur. Toegang is gratis. Nieuwe galerie met moderne kunst Galerie EdeSART Kunst Design heeft haar deuren ge opend aan de Molenstraat in Groede. Er wordt moderne kunst geëxposeerd, momen teel is er werk van eigenaar Edwin de Smet te zien. De galerie is open op vrijdag, za terdag en zondag. Zaterda gen 16,23 en 30 mei zijn spe ciale openingsdagen met een hapje en een drankje. "RLflMECO* WOENSDAG 13 MEI 2015 Elsbet (achter de piano), Christian en Anuschka (met viool) vertellen een verhaal met hun instrumenten. De kinderen moeten er een titel voor verzin nen, wat nog niet meeviel, foto Ronald den Dekker door René Hoonhorst HULST-Van Bach hadden maar twee, drie leerlingen van groep 6 van de Axelse basisschool de Wa rande ooit eerder gehoord. Enkele scholieren bespelen een instru ment, bij een paar is een gitaar of piano in huis en nog een paar kin deren zingen. Er was dus een we reld te winnen tijdens de Classic Ex press van het Prinses Christina Con cours, dat gisteren in Hulst werd gehouden. door Martijn de Koning CADZAND-BAD - Het vergunningen systeem voor parkeren in Cadzand- Bad wordt na één jaar alweer afge schaft. Gebruikers zijn er over het algemeen niet blij mee; de gemeen te Sluis kiest daarom eieren voor haar geld. Gemeente Sluis past beleid na één jaar al weer aan na kritiek van bewoners en ondernemers in kustdorp. HULST HOEK ANTWERPEN (B) SCHOONDIJKE GROEDE Een nieuw plafond in 1 dag Plameco Plafonds Van Gilstv.o.f. Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl Bezoek onze showroom: Ma-Vrij: 9.00-17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71