Ceknipoog tijdens examen zorgt voor opluchting Vlissinger blijft in cel wegens examens Heb je een bijzonder verhaal? Mail! Zorg over brandweer Borsele nog niet weg PvdA Reimerswaal wil debat over aanpassing deel gemeentehuis BEVELANDEN en THOLEN 35 SK TC Wl IASIUM A A_ ISTRATIE DECANAAT )LLEIDING OSTER, GOES - Ze zijn er goed mee wegge komen, vindt docent Manage ment Organisatie (M&O) Me- rijn de Jong van scholengemeen schap Pontes Het Goese Lyceum, van het examen M&O, dat giste ren op het programma stond voor vwo-leerlingen. De docent legt uit dat alle onder delen er wel in zaten. Twee grote bronopgaven, met hier en daar wat gepuzzel. „Maar het was niet al te moeilijk. Zeker niet vergele ken met vorig jaar toen het veel moeilijker was", licht De Jong zijn enigszins enthousiaste stem ming toe. De leerkracht vertelt dat het exa men vorig jaar veel moeizamer verliep. „Toen waren er zelfs leer lingen die het niet af kregen." Beetje opgelucht is hij dus wel. „Tijdens het examen kreeg ik hier en daar knipoogjes van leerlin gen", verduidelijkt hij ook de op luchting bij zijn pupillen. „Toen wist ik wel dat het goed te doen was." De Jong voorziet weinig proble men voor wat betreft de uitslag. Hij is zelfs vol zelfvertrouwen. „Als ik mijn groep een beetje ken, dan weet ik zeker dat ze het goed gemaakt hebben." De Vlissinger blijft in voorarrest omdat de Middelburgse recht bank wil voorkomen dat hij op enig manier in contact komt met haar. B. werd oktober 2013 opge pakt wegens de verdenking van misbruik van de minderjarige. Het kan nog wel enige tijd duren voor de man daadwerkelijk wordt berecht, zo bleek deze week tij dens een tussentijdse zitting van de rechtbank. De verdediging wil dat het meisje opnieuw wordt ver hoord over wat zich heeft afge speeld tussen hem en haar. Dat verhoor heeft nog niet plaats ge vonden omdat ze eerst onge stoord haar eindexamen moet doen. De Vlissinger is begin 2010 ook veroordeeld voor seksueel misbruik van minderjarigen. Hij woonde toen nog in Middelburg maar is nadat hij in 2023 vrij kwam verhuisd naar Vlissingen. Nog geen half jaar na zijn vrijla ting werd er aangifte tegen de man gedaan van seksueel mis bruik van het Thoolse meisje. Zijn advocate vroeg deze week om schorsing van het voorarrest en wees erop dat de man nu al bijna twee jaar vastzit. De recht bank wilde hem nu nog niet schorsen maar liet wel weten dat het moment nadert dat er ge schorst wordt. De officier van justitie verzette zich tegen een schorsing van de man omdat er volgens hem kans bestaat dat hij in herhaling valt. De advocate van de man vertelde de rechtbank dat de man, als hij vrijkomt, kan wonen op een va kantiepark op de Bevelanden. De rechtbankvoorzitter liet doorsche meren dat ze liever gehoord had dat hij buiten Zeeland zou gaan wonen. VLISSINGEN - De krant brengt weer een geslaagdenbijlage uit, waarin alle geslaagde Zeeuwse middelbare scholieren vermeld staan. We zijn op zoek naar Zeeuwse examenleerlingen met een bijzonder verhaal. Heb je kei hard moeten knokken voor je di ploma? Heb je een beperking, maar red je het toch? Blink je uit? Doe je iets bijzonders naast je schoolwerk? Stuur een e-mail naar c.blok@pzc.nl en vertel wat jou bijzonder maakt. Vermeld ook je naam, school, woonplaats en telefoonnummer. De redactie maakt een selectie uit de inzendingen. HEINKENSZAND - Diverse raadsfrac ties van Borsele zijn niet gerust op de effecten op de brandweer zorg van het rapport Maatwerk van de Veiligheidsregio. In dit rap port regelt de Veiligheidsregio de toekomst van de brandweerzorg in Zeeland. Zo is er nog steeds veel zorg over de toekomst van de post Baar land. Blijft deze post nu definitief open, vroegen diverse fracties zich af. Baarland zou in de eerste plannen van de Veiligheidsregio moeten sluiten, maar in de aange paste plannen wordt de post aan- gewezen om proef te draaien met een speciaal brandweervoertuig waarmee met minder vrijwilli gers kan worden uitgerukt. Alleen kan deze proef nog niet starten omdat de auto niet deugt en weer bij de leverancier staat. Ook is er zorg over het verplaat sen van het hulpverleningsvoer tuig naar een nog te bouwen post in Goes West. Deze auto is des tijds nog door Borsele aangeschaft in verband met de aanleg van de Westerscheldetunnel. „Is het risi coprofiel veranderd", vroeg Roel Boekholt (WD) zich af. De raad heeft ingestemd met een (aange- paste)zienswijze. De fractie maakt daarom gebruik van de mogelijkheid om het on derwerp op de agenda voor juni te zetten. Het college wil 30.000 euro exclusief btw uittrekken om een trappenhuis waar veel bezoe kers gebruik van maken, aan te passen door het nemen van een aantal 'esthetische maatregelen'. Onder meer printers en papier containers moeten in de ogen van B en W worden weggewerkt. De PvdA vindt de werkzaamheden echter niet noodzakelijk en zet vraagtekens bij de rechtmatigheid van de door het college vastgestel de dekking zonder dit eerst voor te leggen aan de gemeenteraad. B en W willen het werk bekostigen uit de Voorziening Onderhoud Gebouwen (VOG), maar volgens PvdA-raadslid Kees Verburg is er geen sprake van onderhoud en dus moet de uitgave in zijn optiek worden goedgekeurd door de ge meenteraad. De fractie wil dan ook een debat over de voorgenomen aanpak en de daarvoor becijferde kosten en verzoekt verzoekt het college om de uitvoering van het besluit zo lang op te schorten. Het bewuste gedeelte van het ge meentehuis is buiten de vorig jaar uitgevoerde verbouwing gelaten, maar moet nu dus toch worden aangepakt, vinden B en W. Zij willen het werk, vanwege de ge wenste 'uniforme uitstraling' la ten uitvoeren door dezelfde interi eurbouwer en wijken daarom af van het inkoop- en aanbestedings beleid waarbij eerst drie offertes moeten worden opgevraagd. Eindexamens WOENSDAG 13 MEI 2015 MIDDELBURG - Mede omdat een Thools meisje momenteel eindexa men doet moet een Vlissinger (48) nog in voorarrest blijven. Deze Cor- nelis B. wordt verdacht van sek sueel misbruik van dat meisje dat volgens officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk erg kwetsbaar is. Ze doet momenteel eindexamen en als ze niet slaagt moet ze stoppen met haar studie. Een herkansing is niet meer mogelijk. 'ging lekker' Blerina Nimanaj vond het examen 'lekker gaan'. „Min- Anique Lokerse denkt het examen goed te hebben ge- der lastig dan verwacht." foto's Mechteld Jansen maakt: „Geen enkel probleem." door Melita Lanting door Luc Oggel KRUININGEN - De PvdA in Reimers waal wil dat de gemeenteraad zich buigt over het voornemen van bur gemeester en wethouders om de 'rommelige ambiance' in een deel van het gemeentehuis aan te pak ken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68