Anna Zorgt Dierenambulance kan rekenen Hsowsie over op structurele bijdrage gemeenten kiem gesmoord BEVELANDEN en THOLEN 33 Politie zoekt grote, kale man i strandje in Rick graag weten hoeveel mensen er bij de Landmacht werken, iets wat hij eerder in de presentatie had toegelicht. De leerlingen heb ben goed opgelet, want het gros van de vragen wordt correct be antwoord. De militairen van het Regiment Fuseliers Prinses Irene zijn woensdag nog op de Grote Markt in Goes en de Markt in Mid delburg, waar diverse shows met voertuigen en materieel zijn te zien. Daarnaast is het voor bur gers mogelijk om in gesprek te gaan met de militairen. „Zo kun nen we meer mensen laten ken nismaken met de soldaten en hun werkzaamheden. Dat wordt al weer een interactieve dag voor jong en oud", zegt kapitein Joost. De coöperatie, een initiatief van de inwoners zelf, wil niet concur reren met de bestaande zorgaan bieders, maar een aanvulling zijn. Momenteel worden er zes dien sten aangeboden, waaronder 'An na Begeleidt'. Daarop kunnen in woners een beroep doen als ze ie mand nodig hebben om mee te gaan naar de huisarts of het zie kenhuis. Maar er is ook 'Anna Be zoekt', voor inwoners die verle gen zitten om een praatje of een luisterend oor. Verder zijn er An na organiseert, Anna Klust, Anna Beweegt en Anna Winkelt. Een club van zeventig vrijwilligers staat klaar om dorpsgenoten te gaan helpen. Wie hulp wil, moet lid zijn van de zorgcoöperatie. Dat kost enke le euro's per maand. Meer dan driehonderd huishoudens heb ben aangegeven lid te zullen wor den. „Maar we hopen dat het er meer worden", zegt bestuurslid Jack Westdorp. Gisteren is een le denwerfcampagne begonnen. De vrijwilligerscoördinatoren Ja- net van de Repe en Rianne Knijff gaan alles in goede banen leiden. Zij bemannen elke maandag en donderdag van 9.30 tot 11.30 uur het zorgloket van Anna Zorgt in medisch centrum De Smisse. Van de gemeente krijgt de coöpe ratie een subsidie van 8500 euro uit het 'stimuleringsfonds samen leving', zo liet wethouder Jan Harmsen gisteren weten. GOES - De man die in de vroege ochtend van 1 februari in Goes een jongen van 16 een schedel breuk sloeg, is een kale man van tussen de 1,80 en 1,90 meter lang. Dat werd gisteren verteld in het programma Opsporing Verzocht. De man heeft tatoeages op beide onderarmen, vermoedelijk een tri bal. Hij kreeg die bewuste nacht ruzie met een groepje jongeren in een shoarmazaak aan de Lombard straat. Toen de jongeren weggin gen, achtervolgde hij hen. Op de Grote Markt deelde hij een paar rake klappen uit. De uitzending wordt vandaag her haald om 11.40 uur op NPO2. Burgemeesters en wethouders van Goes, Noord-Beveland en Rei- merswaal hebben besloten daar elk 2000 euro voor uit te trekken, Kapelle heeft er 1200 euro voor over. De colleges stellen dat voor aan de gemeenteraden. Borsele wil als enige niet in de buidel tas ten. Het betalen voor ritten van de dierenambulance was vorig jaar rond deze tijd nog punt van discussie. Het Goese college van B en W had eind 2013 besloten daar geen geld voor uit te trekken, om dat het geen gemeentelijke taak zou zijn. Goes was op dat mo ment één van de gemeenten die nog geen bijdrage leverde. De Die renbescherming had om een be drag van 5250 euro voor 2015 ge vraagd, gebaseerd op een niet op eigenaren te verhalen rittenaantal van gemiddeld 210 per jaar. Onder meer als gevolg van 'ervaren maat schappelijke druk' besloten B en W in juli vorig jaar bij wijze van proef om een bedrag van 1500 eu ro voor 2015 te betalen, met een maximum van 2000 euro. Nu stelt het college de raad voor om structureel een bedrag van 2000 euro per jaar naar de Dierenbe scherming over te maken. De Dierenambulance rukte afgelo pen jaar onder meer uit voor 197 vogels, waaronder veertien gan zen uit de Veste in Goes, blijkt uit een overzicht. Het is niet duide lijk wat er met de dieren aan de hand was, maar mogelijk heeft het wel en wee van de onlosmake lijk aan Goes verbonden dieren meegespeeld bij het besluit van B en W. HANSWEERT - Door de toezegging van wethouder Izak Vogelaar dat het college geld reserveert in de begroting voor de aanleg van een strandje bij Hansweert, heeft de PvdA in Reimerswaal gisteravond een eigen voorstel om die aanleg 'af te dwingen' geparkeerd. Raads lid Kees Verburg was het wachten op actie van B en W beu, maar Vo gelaar haalde de angel eruit door te melden dat het college de aan leg opneemt in de kadernota. Vol gens de wethouder valt overigens niet direct winst te behalen door het werk gelijktijdig met de on langs begonnen dijkversterkings werkzaamheden uit te voeren. WOENSDAG 13 MEI 2015 is even de meester door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Met de opening van het zorgloket in medisch cen trum De Smisse en de lancering van de website is zorgcoöperatie Anna Zorgt in Sint-Annaland giste ren uit de startblokken gekomen. www.anna-zorgt.nl Een nieuw plafond in 1 dag Bezoek onze showroom: Ma - Vrij9.00 -17.00 uur Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl Jesse (12) en Mattheo (11) zijn speciaal voor de afsluitende groepsfoto verkleed met respectievelijk helm en gasmasker op. foto's Lex de Meester door Luc Oggel GOES - De Dierenbescherming kan structurele bijdragen tegemoet zien van vier Bevelandse gemeen ten om de kosten van 'loze' ritten en ritten voor dieren zonder eige naar van de dierenambulance te dekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66