Burgerinitiatief voor leefbaar Malta ndorol SCHOUWEN-DUIVELAND 33 Rick graag weten hoeveel mensen er bij de Landmacht werken, iets wat hij eerder in de presentatie had toegelicht. De leerlingen heb ben goed opgelet, want het gros van de vragen wordt correct be antwoord. De militairen van het Regiment Fuseliers Prinses Irene zijn woensdag nog op de Grote Markt in Goes en de Markt in Mid delburg, waar diverse shows met voertuigen en materieel zijn te zien. Daarnaast is het voor bur gers mogelijk om in gesprek te gaan met de militairen. „Zo kun nen we meer mensen laten ken nismaken met de soldaten en hun werkzaamheden. Dat wordt al weer een interactieve dag voor jong en oud", zegt kapitein Joost. Verdachte mannen aangehouden Agenten hebben op de Grachtweg in Zierikzee drie mannen aangehouden. Ze re den in een auto en hadden inbrekerswerktuigen bij zich. Agenten zagen hen gis teren rond 5.45 uur rijden en hielden hen aan. Het gaat om drie inwoners van Zierikzee (35,40 en 42 jaar). Studenten naar halve finale De student company Plasty- fix van het Hoornbeeck Col lege Goes heeft de halve fina le bereikt van Jong Onderne men. De halve finale vind 13 mei plaats in Amsterdam. De company bestaat uit acht studenten. Eerder wonnen ze een inno vatievoucher ter waarde van €1000 op de company launch in de HZ. Aangehouden na vondst van drugs Een jongen (18) uit de ge meente Schouwen-Duive- land is maandag aangehou den. Hij had volgens de poli tie zo'n 20 gram hasj op zak. Agenten zagen hem rond 23.30 uur fietsen in Oost-Sou burg zonder verlichting. Na zijn aanhouding roken ze een sterke henneplucht en troffen uiteindelijk een zak je met 20 gram drugs aan. Duikfoto's Oosterschelde Duiker en fotograaf John Landa vertelt woensdag 20 mei om 19.30 uur over wat er onder water in Ooster schelde allemaal is te zien. Dat gebeurt in gemeen schapscentrum Meulvliet. Hij duikt en fotografeert zeer regelmatig in Zeeland en won prijzen bij het Open Nederlands Kampioenschap Onderwaterfotografie 2014. Vitrage en inbetweens Vinyl, type Victory Laminaat, type Vitality Rolgordijnen Onder de noemer Leefbaar Malta zijn zo'n 150 handtekeningen ver zameld bij een petitie. Daarin worden gemeente en Rijkswater staat opgeroepen te stoppen met de kaalslag tussen de wijk en de weg. Het kappen van de groen strook zorgt volgens de bewoners voor veel lawaai, fijnstof en in een aantal gevallen last van binnen- schijnende autoverlichting. Het burgerinitiatief wordt 21 mei inge diend bij de gemeenteraad, ver telt Rini van Vossen. De kwestie speelt al zo'n tien jaar. De bewoners hebben het idee dat de gemeente en Rijkswaterstaat elkaar steeds de bal toespelen, waardoor de problematiek niet wordt aangepakt. In de loop daar jaren is de groenstrook in het ka der van onderhoud steeds verder uitgedund. Onlangs is de begroei ing tussen de N59 en de wijk gro tendeels weggehaald. Bomen die het geluid enigszins dempten en het fijnstof filterden, zijn gekapt. De bewoners is gezegd dat daar hooguit nog lage begroeiing voor terugkomt, aldus het wijkcomité, 'omdat de watergang tussen de weg en de wijk zo makkelijker kan worden onderhouden'. Deze watergang krijgt een overstort- functie voor gescheiden riolering. Met het burgerinitiatief wil het co mité afdwingen dat de gemeente haar verantwoordelijkheid neemt voor de leefbaarheid van haar be woners in de wijk Malta en zich niet blijft verschuilen achter Rijks waterstaat. De bewoners eisen ver der plaatsing van een groene ge luidswal tegen het lawaai en her stel van de groenstrook als natuur lijke filter van het voor de gezon- heid schadelijke fijnstof. Van de groenstrook tussen N59 en woonwijk is weinig meer over. Daardoor neemt de overlast toe. WOENSDAG 13 MEI 2015 even de meester ZIERIKZEE GOES OOST-SOUBURG THOLEN Jesse (12) en Mattheo (11) zijn speciaal voor de afsluitende groepsfoto verkleed met respectievelijk helm en gasmasker op. foto's Lex de Meester MARKT ITENZONWERING BINNEN- EN In Delta Warenhuis Renesse (voorheen Decorette) T. 0111-650677 www.windorol.nl door Marcel Modde ZIERIKZEE - Een groep bewoners van de Zierikzeese wijk Malta is een burgerinitiatief begonnen te gen de overlast van de naastliggen de Rijksweg N59. Aardappelen (droog uit schuur, 40 mm opw) frites geschikt 3,25-6,25, export 2,50-3,50; Uien zaaiuien (droog uit schuur) 30% grof 16,00-17,00, 60% grof 17,00-20,00; Granen (prijzen per 1000 kilo uit col lecterende opslag) maaltarwe 148,00, voertarwe 145,00; voergerst (geen handel); blauwmaanzaad, karwijzaad (geen transacties); Hooi en stro (per ton) weidehooi, 80,00-100,00, engels raaigras 100,00 tot 125,00; tarwestro (grote pakken, schuur) 80,00-100,00. Bezoek onze showroom: Ma - Vrij9.00 -17.00 uur Een nieuw plafond in 1 dag! Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 53