Blauwe schicht Strijdbare pacifist commentaar Tijger gezocht Jonge blom verlept in Zierikzee Cirkel is rond voor Pietje 'Kiek Noe!' Inzet ME op strand Dishoek 22 en 23 Stormloopfj op nieuwe smartphones 2 en 3 Xrisisberaad in Vlissingen: hoe moet dat nu verder? Speciale bijlage: Paniek Piet leeft en werkt in vaste patronen. Uit zelfbehoud. Achter zijn facade schuilt een chaoot en avonturier. Zeer zonnig WOENSDAG 13 mei 2015 ZIERIKZEE - Acht uur. Na een harte lijk, maar kort 'goede morgen' volgt de stilte. Beiden koesteren we dit eerste uurtje waarin de wereld nog op volle toeren moet komen. Piet haalt koffie. De krant wacht, kolom- De mooiste auto van de afgelopen eeuw? Die blauwe schicht van Piet komt er dicht bij in de buurt. Vloeiende lijnen van Pininfarini. Menig collega kijkt verlekkerd naar die coupé. Bofferd. De volgen de dag klinkt de typische reu tel van een Ducati V-twin. Ook met dat monster scoort Piet af gunst. En nu is er dan het af scheid. Na mooie jaren bij de Nieuwsbode en een vervolg bij de PZC houdt Piet het voor ge zien. Wat hij gaat doen? Eerst maar eens rustig watersporten. Niks scheuren met snelle au to's en motoren, maar fluister- stil varen met een hybride mo torboot. Piet heeft het goed voor elkaar. Straks komt ie non chalant voorbij in een ballon of in een vliegtuigje. Dan kijken wij allemaal naar hem op. Recht-zo-die-gaat, Piet. men moeten gevuld worden. Lol en zorg worden op zo'n moment ge deeld, jarenlang. Daarna breekt de volgende fase van de dag aan. Nieuws laat zich moeilijk vangen in de klok of een agenda. Piet laat er zijn rituelen niet door verstoren. Twaalf uur lunchtijd, één uur weer achter het beeldscherm. Begin van de middag thee. En dan: op naar de 'yellow pages'. Dus: de baan op voor een interview, een verslag of lang durig bellen om 'de vinger erachter te krijgen'. En steeds ook het be moedigend woord voor een collega in nood: 'Je kunt het! Succes is een keuze!' Of als zwaarder geschut no dig is: een imitatie van Urbanus of Koot en Bie. Om half zes tijd voor de warme hap en vaak 's avonds weer aan de slag. De wankele sta pels op zijn bureau verraden zijn chaotische kant. Niks weggooien, maar vaak iets kwijt zijn. Thuis werkplekken en functiewijzigingen maakten dit alles tot een dierbare herinnering. Piet heeft zijn rituelen nog even aangepast, maar door breekt nu alle vaste patronen. Zijn Ducati staat gereed. Hit the road man. Wel voorzichtig natuurlijk. ZIERIKZEE - „Er ligt een dode of ge wonde tijger hier op straat in Zierik- zee", meldt een persoon. De eindre dactie belt piketdiender Piet. Of hij wil gaan zoeken... Piet is op zijn fiets gestapt en heeft ettelijke rond jes door Zierikzee gefietst, zaklamp in de aanslag om achter elk bosje te kunnen gluren. Onverrichterzake meldde hij zich weer bij de eindre dactie. Iémand moet zich een breuk hebben gelachen toen ze deze dap pere verslaggever zagen fietsen! ZIERIKZEE - Het leek al een tijdje wat minder te gaan, maar de jon ge blom die met enige regelmaat op Schouwen-Duiveland is gesig naleerd blijkt van het ene op het andere moment totaal verlept. Onderzoek wijst uit dat de blom sterk te lijden heeft gehad van het weggevallen collegiale netwerk, waarbij met name de bruut afge kapte aanvoer van bakken koffie en aanmoedigende woorden haar zwaar vielen. De genadeklap is het recent doorgedrongen besef dat de verwijdering een perma nent karakter heeft. Alle hoop is nu gevestigd op Piet. Hem met een ontspannen grijns in Zierik zee rond te zien sjouwen, is het enige dat de blom kan redden. ZIERIKZEE - Gevraagd naar wat hij gaat doen na zijn vroegpensioen, antwoordde ras-Zierikzeeënaar Piet Kleemans dat hij mogelijk PR-man wordt van de Museumha ven Zeeland. Of misschien zoekt hij het voortaan wel in een dagbesteding als suppoost in het Watersnood museum. Vroeger, vóór hij de foto rubriek Kiek Noe! bedacht, vóór hij voortrekker van de Zierikzee- sche Nieuwsbode was en vóór hij Schouwse vraagbaak voor zijn ve le collega's werd, was Piet sup poost op de Dikke Toren in Zierik zee. Grutjes nog aan toe. Hiermee is de cirkel gesloten. Het ga hem goed! RODE SJAAL Editie: Schouwen-Duiveland Na een barbecue in strandpaviljoen Piet Hein heeft de politie hard moeten ingrijpen 257e jaargang nr. 112 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Piet Kleemans: Man van rituelen door Ali Pankow door Esme Soesman door Ton van den Nouweland UW MENING 4567 reacties De PZC zal nooit meer hetzelfde zijn zonder Piet ma - vr EENS ONEENS l/J v/ ZIERIKZEE - Piet gruwt van geweld. Hij viel volledig stil toen een lokale Heli's Angel ooit klappen uitdeelde op het redactiekantoor in Zierikzee. Zijn per soonlijke strijd voor een betere samenleving voerde hij destijds met het plak ken van Loesje-posters en vrijwilligerswerk in de Wereldwinkel. Zijn rode sjaal verraadt echter de felheid die in hem kan opvlammen. Dat gebeurt spora disch, maar hij bewaakt zijn grens. Als het moet met vileine pen én een glim lach. foto Marijke Vael

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51