Ti Grande dame commentaar Mieke, koningin van de krant Zeeland uit de diepte Stormloo op nieu smartphones 2 en 3 Inzet ME op strand Dishoek 22 en 23 Korps neemt 'bedreiging' van agent door onbekend gebleven vrouw hoog op; PZC heeft haar gevonden. Xrisisberaad in Vlissingen: hoe moet dat nu verder? Speriale^Hjlag^Paniek Zeer zonnig Na een barbecue in strandpaviljoen Piet Hein heeft de politie hard moeten ingrijpen WOENSDAG 13 mei 2015 GOES - Naar eerst recent bekend is geworden is de Goese politie op zoek naar een rijzige bestuurster van een blauwe Fiat cinquecento. Aanleiding zijn de psychische klachten van een van de dienders, waarvan de oorsprong overigens jaren geleden lag bij het staande houden van deze vrouw. Het incident gebeurde op de Del taweg nabij Goes. De agent sprak de bestuurster letterlijk vanuit de hoogte door het geopende portier raampje toe. Dat zinde de dame niet, waarop ze uit haar autootje van Italiaanse makelij klauterde om op gelijk niveau met de agent te komen. Die schrok daar duide lijk van, gezien zijn reactie: „Gaan we dreigen?" Deze gebeurtenis heeft zo veel indruk op de dien der gemaakt dat hij daar nog steeds kwalijk van slaapt. Een en ander heeft ook geleid tot hevige spanningen in zijn gezin. Naar verluidt is de vrouw in kwes tie journaliste te Goes en heeft ze zich inmiddels een andere auto aangeschaft. Meer dan een om schrijving van haar postuur heeft de politie niet als signalement. Speurwerk van deze krant heeft evenwel nieuwe feiten over haar vermoedelijke identiteit aan het licht gebracht. Het zou gaan om ene Mieke van der Jagt te Goes. De van oorsprong Brabantse be zocht in haar jeugd met enige re gelmaat het dorp Borssele, de ge boorteplaats van haar overgrootva der Joos van Zweeden, ter plaatse beter bekend als Joos Kop. De blauwe Fiat had ze toen nog niet. Ze moest zich tevreden stellen met een zetel achterop de brom mer van haar vader. Nadat ze zich jaren later metter woon in de Zak van Zuid-Beve land had gevestigd meldde ze zich als hulp-verslaggeefster bij de Bevelandse redactie van de PZC aan de Goese Grote Markt. Daar hield ze zich onder meer be zig met de Schouwen-Duiveland extra. Later maakte ze furore als mede-organisator van rock&roll feesten, waar ze zelf ooit in een petticoat te bewonderen was. Dit kan voortkomen uit haar voorlief de voor het zingen, vooral van lang vergeten liedjes. Een voorlief de die zo ver ging dat ze ooit een mannelijke collega een socialis tisch dameskoor binnenloodste. Van der Jagt bouwde - ongetwij feld door haar gemoedelijke Bra bantse karakter - een forse Beve- landse kennissenkring op, waar van heel wat leden ook door wis ten te dringen tot de kolommen van de krant. Dat zal ongetwijfeld te maken hebben met het door haar regelmatig geuite dreige ment: 'Anders ga ik op je zitten'. Het onderzoek van de politie wordt bemoeilijkt door het feit dat ze zich inmiddels uit de publi citeit heeft teruggetrokken en haar dienstverband met de PZC heeft beëindigd. Mieke van der Jagt. Zoek maar eens in het PZC-archief en je komt haar steeds weer tegen. Alsof ze er altijd is geweest. Dat klopt ook wel. Inmiddels lopen hier heel wat zeer ervaren verslaggevers rond die ooit onder de vleugels van Mieke verkeerden. Mieke is stoer. Je zou denken, daar komt vooral het harde nieuwsver- haal uit. En inderdaad, je kunt het zo gek niet bedenken of ze heeft er ooit over geschreven. Deze grande dame van de regio redactie is van alle markten thuis. Maar Mieke is toch voor al goed in het menselijke ver haal. Mieke is ook onverstoor baar. Zij staat stevig in de re gio. Mieke kent iedereen en iedereen kent Mieke. Dat is wat de krant nodig heeft. Dat is dus ook precies wat de krant zal missen. GOES - Mieke is op een bijzondere datum jarig: 30 april, de verjaar dag van onze oude koningin Julia na, die bekend stond om haar ei genzinnige, ietwat linksige menin gen. Ook Mieke stak haar mening niet onder stoelen of banken. Het zorg de in elk geval voor reuring. Met Mieke is het toch zelden saai. Ze kan kletsen, doorkletsen. Op twee momenten na; het moment dat een collega haar een lik op de wang probeerde te geven op een terras op de Goese Markt en de dag waarop een collega met haar op de fiets het bijna door Natuur monumenten ingepikte eiland Tiengemeten afreed. Even was de koningin van de krant (bek)af. GOES - Zeeland heeft de profundis gereageerd op het vertrek van La Jagt. PZC-hoofredacteur Jansen zal niet rusten, zo heeft hij verze kerd, voor hij heeft bedacht hoe hij zijn stilistische zeperd onge daan kan maken. De komende zondagen zal in be vindelijke kring in de kerken mas saal 'het hijgend hert' als rouwbe toon klinken; op héééle nóóóten. In Woord, Gebed en Jammer klacht zal de door Mieke zo verguisde wereldgelijkvormig heid worden gegispt. Vanuit het Zeeuwse duingebied, waar zij va kantie viert, reageerde Nijntje Pluis vet cool op het journalistie ke onweder dat het gewest heeft getroffen: 'Hosternokke'. Editie: Bevelanden/Tholen Politie zoekt grand old lady door René Schrier Van de door de politie gezochte Mieke van der Jagt is alleen een jeugdfoto dat ze er alles aan doet om haar identiteit te verbergen. Op de achtergrond Johan Berrevoets beschikbaar, waarop duidelijk te zien is haar collega Willem van Dam. foto door Harmen van der Werf door A.J. Snel UW MENING 4567 reacties De PZC zal nooit meer hetzelfde zijn zonder Mieke ma - vr EENS ONEENS 257e jaargang nr. 112 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49