Sporthart commentaar Koekoek koekoekt niet meer omekoen trouwe abonnee van ZB Inzet ME op strand Dishoek 22 en 23 Stormloop^ op nieuwe smartphones 2 en 3 Xrisisberaad in Vlissingen: hoe moet dat nu verder? Speciale bij1age:^>aniek Van voetballer tot tafeltennisser, van hardloper tot trailrunner. Zeer zonnig WOENSDAG 13 mei 2015 VLISSINGEN - Koen de Vries schreef graag over sport, maar hij trok zichzelf ook graag in bewe ging. Hij behoorde tot de beste ta feltennissers van Zeeland en raak te daarna verslaafd aan het hardlo pen. De kiem daarvoor werd ge legd bij de Kustmarathon. Maar wie kent Koen de Vries nog als voetballer? Als rechtgeaarde Middelburger speelde hij in de jeugd bij MV AV Middelburg. Hij had echter meer talent voor het pingpongen en stapte daarna dus over. Toch mochten wij zo af en toe nog genieten van de talenten van Koen de Vries als voetballer. Het was ten tijde van een GPD-toer- nooi in Rijswijk. Koen had de stoute schoenen aangetrokken en maakte deel uit van het team, dat verder uit coryfeeën als Eldridge Pentury, Rudy Boogert, Barry van der Hooft en de gastspelers Jean Dooms en Michiel Teeling be stond. Terwijl iedereen zich meld de op vermaarde kicksen van Adi das, Puma of Nike, kwamen bij Koen zijn retro Quickies uit de tas. Het waren de schoenen met een ietwat verhoogd enkelgedeel te en de onvervalste strepen aan de zijkant. Ze hadden de tand des tijds glansrijk doorstaan en Koen kon er goed mee verdedigen. Maar Koen maakte zich die dag ook onmogelijk bij de collega's van het Rotterdams Dagblad. Nu waren dat ook zeikerdjes en praat jesmakers. Koen was grensrechter en was het gezeur op den duur zo beu dat hij besloot elke aanvallen de actie van het RD onschadelijk te maken door als een ware ven- delzwaaier zijn vlag steeds in de lucht te steken. De scheidsrechter volgde die signalen braaf op. Het zorgde voor woedende reacties, met name bij Sander Kramer. De man, die later hoofdredacteur van de Straatkrant werd, had het straatschoffie De Vries het liefst onder de zoden geschopt. Schuim bekkend liep hij op grensrechter De Vries af, die ijzig kalm bleef staan en de aanvaller middenin in zijn gezicht uitlachte. De PZC won het duel, maar de toernooiwinst ging aan ons voor bij. Toch werd het door de Quick Ronaldo's van Koen en zijn optre den als grensrechter een onverge telijk GPD-toernooi. De foto van zijn schoenen was jarenlang een relikwie op het prikbord van de sportredactie. Het begint met die ve nijnige klappen over het volleybal net. Het duurt even voor ik begrijp, waar die van daan komen. De felheid en het reactievermogen van Koen de Vries in het bedrijfsvolleybal komen uit het tafeltennis. Dat zo iemand kiest voor de sport redactie is logisch. En zo vindt ook niemand het vreemd dat Koen rondreist met de sport- fïets achterin de auto. Of dat hij heel veel hardloopt. Tot de extreme afstanden aan toe. Koen doet het allemaal zonder veel poeha. Hij laat zijn spieren spreken. En zijn pen. Wellicht dat hij daarom weggaat bij de PZC. Als het geen sportverslag geving kan zijn, dan maar hele maal niets... Hoe dan ook, Koen zal zijn meters maken. Is het niet bij de PZC, dan is het wel in het veld. VLISSINGEN - Voetbalcommentator Sierd de Vos heeft de naam, maar de bedenker van de koekoek werk te toch echt op de sportredactie van de PZC. Een van de sportver slaggevers kan de koekoek zo goed imiteren dat het een bericht in diezelfde PZC opleverde. De hardlopende reporter koekoekte er in de winter bij Westduin op los. Een vogelspotter hoorde het tafereel aan en belde de krant. Er was iets unieks gebeurd. Een koe koek in de winter in Zeeland, dat moest in de krant. En zo geschied de. De koekoek klonk daarna nog regelmatig op de burelen van de PZC-redactie. Maar na 1 mei hoor de je op de redactie alleen nog koekoek als Lionel Messi of Cristi- ano Ronaldo weer eens had gekoe- koekt in de Spaanse competitie. VLISSINGEN - Als beide partijen ak koord gaan kan het jaarlijkse abon nement van omekoen op de Zwembadbode gecontinueerd worden. Als badgast van het eerste uur heeft hij dat recht zonder meer verworven, zeker nu de Tour de France deze editie langskomt in zijn achtertuin. De stroom van scherpe ingezon den brieven, steevast geschreven in de derde persoon enkelvoud en zonder interpunctie, zal naar ver wachting alleen maar heviger wor den nu omekoen nog meer tijd aan zijn epistels kan besteden. De bovenste beste badmeester kijkt ernaar uit. „De verbale spetters van die koe ne oom verwateren bij mijn lite raire bommetjes." Editie: Walcheren Na een barbecue in strandpaviljoen Piet Hein heeft de politie hard moeten ingrijpen 257e jaargang nr. 112 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Grensrechter op Quick Ronaldo's door Jan Dagevos door Maurice Steketee door De Badmeester UW MENING 4567 reacties De PZC zal nooit meer hetzelfde zijn zonder Koen ma - vr EENS ONEENS Koen de Vries bij de presentatie van het Kustmarathonboek. Inzet: de retro Quickies waarmee Koen furore maakte tijdens het GPD-toernooi,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47