21 Kwalificaties commentaar Ik laat me niet meer gek maken Inzet ME op strand Dishoek 22 en 23 Stormloop/1) op nieuwe smartphones 2 en 3 Xrisïsberaad in Vlissingen: hoe moet dat nu verder? SpecialeKlftag^Paniek Wat Lammers maakt, is in orde; dat geldt niet alleen voor de kroketten, maar ook voor de krantenpagina's. Zeer zonnig WOENSDAG 13 mei 2015 VLISSINGEN - Eindeloos geintjes maken. Hoe kan het ook anders als je zo ongeveer in de drukkerij wordt geboren. Dan krijgt de typi sche cultuur van de krantenfa- briek vanzelf vat op je. En als je ook nog vele jaren op de redactie werkt, waar werkelijk alles met een knipoog wordt gerelativeerd, dan raak je voorgoed prettig ver knipt. Dit overkomt Kees Lam mers. Wat Lammers maakt, dat smaakt. Deze leus geldt eigenlijk voor het cafetaria-imperium van de fami lie van Kees. Zelf gaat hij zijn va der achterna. Werken bij de PZC. In plaats van met kroketten doet Kees het daar goed met de meetlat. Als een van de weinige uitverkoren grafici grijpt hij zijn kans op de redactie. Wat Kees Lammers maakt, is in orde. Zo baant hij de weg voor zijn collega's. Maar het houdt niet op bij de krant. Kees weet van wanten. Hij deinst niet terug voor een bijver dienste als doodgraver. Samen met een collega. Zo kan het gebeuren dat twee PZC-medewerkers een paar uur nadat ze op de krant in een deuk liggen, met een uitgestreken ge zicht iemand de laatste eer bewij zen. En dan is er nog de muziek. Geef Kees een Fender en hij is vertrok ken. In gedachten BB King? Weer een andere onverwachte kleur van Kees: hij heeft zich be kwaamd in reiki. Daar gaat nogal wat in om. Het draait om vriende lijkheid, zorgeloosheid, dankbaar heid, toewijding. Heelmeester Kees legt u graag de hand op. In deze wondere wereld kan het gebeuren dat Kees Lammers zijn zinnen zet op een carrière buiten Zeeland, dat hij geheel in stijl een bewogen afscheid viert, maar dat hij even geroerd weer heel snel te rug naar de PZC komt. Het uit stapje naar het Brabants Nieuws blad was zo kort dat zijn Zeeuwse bazen maar deden alsof Kees nooit ontslag had genomen. Weg maar niet weg. Zo zal het dit keer niet gaan. Een graficus die het be hoorlijk op zijn heu pen kan krijgen en die geen last heeft van zwakke knieën. Daarmee is Kees niet geschetst, hooguit aangeduid. Een serieuze schets vergt veel meer. De verbeten verdediger aan de voetbaltafel. De enthousiaste gitarist. De rei- ki-specialist. Ook die kwalifica ties zijn niet toereikend. Kees is een piekeraar, een zoe ker, een fijne collega, een pret tig mens. Na 46 arbeidzame jaren begint straks een nieuwe fase. Kan Kees zonder de PZC? Kan de PZC zonder Kees? Dat gaat luk ken, maar het wordt wel an ders. Voor de PZC. En voor Kees. Wat resteert zijn de her inneringen aan al die welbeste de jaren en heel veel jaargan gen PZC's die vorm kregen me de dankzij Kees. WIST JE DAT KEES.... VLISSINGEN - In elk team kan je ze goed gebruiken: de stille werkers. Kees is iemand die, als je hem rus tig zijn gang laat gaan, zorgt dat het allemaal in orde komt. Eén van de pioniers van de graphics in de PZC. Op een beeldscherm kleiner dan dat van de huidige smartphones. Tenminste, zo lijkt het in mijn herinnering. Wat al tijd tot vermakelijke discussies leidde was kritiek op Kees. Het maakte niet uit op wat. Dat had al tijd een reactie tot gevolg, zoals met die bok en die haverkist. Na een korte afkoelperiode klonk dan altijd: ik laat me niet meer gek maken. Als ik jou was zou ik het zeker niet meer doen, Kees. Editie: Walcheren Na een barbecue in strandpaviljoen Piet Hein heeft de politie hard moeten ingrijpen 257e jaargang nr. 112 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Wat Lammers maakt... door Arie Leen Kroon Kees Lammers achter zijn beeldschermen. Ja..., nee..., ja..., dat komt in orde! ...degene is die hoogstpersoonlijk Hermes heeft gekocht. Wat overi gens een k*tsysteem is, maar je gaat ervan houden? ...zo lief was zijn collega's een voet baltafel te schenken bij zijn 40-ja- rig dienstverband? ...zijn voetbalarena zo kapot is ge speeld dat hij alweer is vervangen door een nieuw exemplaar? ...nooit het pand verlaat zonder zijn petje? ...wordt verwend met fruithapjes, klaargemaakt door zijn vrouw? ...tussen de middag ook regelma tig thuis wordt verwend? Een aardig woordje Frans spreekt, of zingt eigenlijk? Pour moi la vie va commencer... Bonne chance a toi, Kees! door Leo Minnaard UW MENING 4567 reacties De PZC zal nooit meer hetzelfde zijn zonder Kees ma - vr EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46