Omnivoor commentaar Persprijs voor Frank De gelukkigste dag van mijn leven De Simon Vestdijk van de PZC Stormloo op nieuv.w smartphones V 2 en 3 Inzet ME op strand Dishoek 22 en 23 Literator of dichter is Frank van Cooten nooit geweest. Hij was van het nieuws: klein of groot, hard of zacht. Xrïsisberaad in Vlissingen: hoe moet dat nu verder? ie: Paniek Zeer zonnig WOENSDAG 13 mei 2015 Van Cooten was beter op zijn plek als (politiek) nieuwsjager. Vroegen Hulst en de exploitant te recht Europese subsidie aan voor een Reynaertland met 'Efteling- allure', waarom ging het in de pe riode 2006-2010 telkens mis met de Sluise colleges? Verhalen over zulke kwesties achtervolgden ge meentebestuurders tijden. Ze hoe ven er niet langer wakker van te schrikken. Het is niet elke jour nalist gegeven. Dat hij kan aarden bij zowel BN De Stem als bij de PZC. Frank wel. Flexi bel als dat gewenst is. Breda, Terneuzen, Borsele, Vlissingen. Het is Frank om het even. Dat geldt voor de standplaats, maar evenzeer de aard van de klus. Nieuwsbericht, analyse, flits, sfeerverhaal, Frank klopt het zonder morren in de pc. En als het nodig is grijpt hij de micro foon en leidt het debat in goe de banen. Die flexibiliteit vereist mobili teit. Ook op dit vlak ontpopt Frank zich als omnivoor. Wijkt alles voor baan en voiture? Nee, de liefde staat op één als het moet. En dat is nu. De kilome ters vormen een hinderlijke barrière. Ook nu toont Frank zich flexibel. Komt de berg niet naar Mozes, dan komt Mozes wel naar de berg. TERNEUZEN - Een journalist ont valt Zeeland. Frank van Cooten houdt het na bijna dertig jaar voor gezien en trekt naar 'boven de rivieren'. De liefde achterna. De 'plaatsmakersregeling' vliegt hem dus als gebraden duif in de mond. Of hij zijn pen definitief opbergt - in een etui of in een vi trinekastje op het dressoir - valt te bezien, maar voor de regio be schouwen we hem als verloren. Aan de Zeeuwse literaire wereld gaat dat verlies waarschijnlijk ge ruisloos voorbij. Niet dat Frank zijn neus ophaalde voor aardige sfeerverhalen of grappige anekdo tes. Maar die kon hij toch het best in zakelijke taal vertellen of opdis sen. Mocht hij eens in een poëti sche bui zijn, dan wilde hij nog wel eens overdrijven. De eerste zin van een reportage over een bejaardenhuis (zoals zo'n zorgcentrum toen nog heet te) in Oost-Zeeuws-Vlaanderen wordt af en toe nog aangehaald in het Terneuzense redactielokaal. Ter verdrijving van een lamlendi ge of mismoedige stemming meestentijds. Want in een grijs verleden (toen hij zijn brood ver diende bij De, nog BN-loze, Stem) greep Frank de lezers bij de kladden met de prachtige volzin: „De geur van gebakken lucht dreef door de gangen van het be jaardenhuis." VLISSINGEN - Hij is overal voor in, en dat zien we graag in een colle ga. Dus toen het idee voor Men sen in Zeeland ontstond, stond Frank direct te trappelen om mee te doen. Wildvreemden persoonlijke ont boezemingen ontlokken, dat zag hij wel zitten. Maar natuurlijk moesten we er eerst zélf aan geloven. Voor Frank geen probleem: wie a zegt... Toen hij de vraag 'Wat was de gelukkig ste dag van je leven?' kreeg voorge legd, kwam het antwoord binnen een seconde. De datum was in zijn hersenen gebeiteld. En waarom? 'Omdat dat de dag was dat ik de liefde van mijn leven heb ontmoet'. Helaas, het hield korte tijd later ook een afscheid in. GOES - De dichter Adriaan Roland Holst beweerde over romanschrij ver Simon Vestdijk dat hij sneller kon schrijven dan God kon lezen. Hij doelde op de enorme produc tie van Vestdijk, die de ene na de andere roman produceerde. Het is niet overdreven om Frank van Cooten de Simon Vestdijk van de PZC-redactie te noemen. Hij schudde het ene na het andere ar tikel uit zijn mouw. Als de eindre dactie een roman had gewild, had hij er zijn hand niet voor omge draaid. Van Vestdijk is bekend dat hij tijdens het schrijven een stof zuiger aanzette, omdat het geronk zijn concentratie bevorderde. On duidelijk is of Frank dat ook deed. Maar sinds hij de gemeente Bors- sele niet meer volgt, is het in de raadzaal wel een rommeltje. Editie: Bevelanden/Tholen Na een barbecue in strandpaviljoen Piet Hein heeft de politie hard moeten ingrijpen Nieuwsjager ontvalt Zeeland door René Hoonhorst SLUIS - Begin 1992 kreeg 'Frank van Cooten uit Terneu zen' de persprijs van Sluis. Met die prijs eerden (en eren) middenstanders, schrijvers of fotografen die de gemeente Sluis positief in het nieuws hadden gebracht. De meeste verslaggevers van 'serieuze' regionale media zagen het eerbewijs als heulen met de vijand en wilden elke schijn van gebondenheid aan 'de macht' verre van zich houden. Maar Frank voelde zich wel vereerd en was niet bang dat 'Sluise vrienden' zijn werk in de toekomst zouden beïn vloeden. „Ik schrijf toch wat ik wil." foto Oscar van Beest door Arjen Nijmeijer door Ernst Jan Rozendaal UW MENING 4567 reacties De PZC zal nooit meer hetzelfde zijn zonder Frank ma - vr EENS ONEENS 257e jaargang nr. 112 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44