21 Medebewaker i/ s Creatief talent commentaar Hier had een mooie graphic van Felix kunnen staan ...maar we konden 'm nergens vinden Lifetime Modesty Award Inzet ME op strand Dishoek 22 en 23 Stormloopfj op nieuwe smartphones 2 en 3 Xrisisberaad in Vlissingen: hoe moet dat nu verder? Speciale bijlage: Paniek Altijd goedgehumeurd en vakkundig. Maar af en toe wat vergeetachtig... WOENSDAG 13 mei 2015 VLISSINGEN - Felix Binicewicz has left the building! De man die bij de PZC hoorde als een gitaar bij Django Reinhardt, zet een punt achter zijn carrière. Felix, de collega met de intrigerende achter naam. Niet alleen de achternaam maakt nieuwsgierig. Want hoe zit het met de diepe gronden van dit stille water? Overigens valt het met die zwijgzaamheid wel mee, die wordt vooral uitver groot door de decibellen-pro ductie van een ploeggenoot. De als razende teletypist faam makende Felix ontwikkelde zich in de loop der jaren tot me debewaker van de vormgeving van de PZC. Een knappe presta tie. Daarnaast vervaardigde hij ook verdienstelijke illustraties voor de krant. Kortom een staat van dienst om u tegen te zeggen. En behalve een goede vakman toonde hij zich ook een prettige collega. Vermoede lijk is Felix de enige collega die de afgelopen decennia geen on vertogen woord heeft gebezigd. In tegenstelling tot de meeste PZC'ers doet Felix letterlijk niet zo van zich spreken. Maar in de loop der jaren heeft hij zijn creati viteit wel bewezen. Een echte stil le kracht. Samenwerken met Felix was altijd een genoegen, alhoe wel... Sommige zaken heeft hij nooit in de vingers gekregen. Fe lix' geheugen is namelijk niet op alle vlakken even sterk. De samenwerking was altijd goed, maar toch hadden we wel eens last van onze 'eminence gri se'. Regelmatig bewaarde Felix werk op het bureaublad van zijn com puter, waardoor collega's er later niet meer bij konden om nog iets te wijzigen. Om dat probleem te tackelen, spraken we af dat we on ze wachtwoorden op een lijst zou den schrijven. Zo konden we spul len van Felix altijd van zijn bu reaublad plukken als hij er niet was. Maar als Felix zijn wacht woord veranderde van, zeg maar, Simsalabimi23 naar Simsala- bim444, vergat hij natuurlijk dit op het lijstje te wijzigen. En dan zijn werk zelf. Ontelbare keren hebben we Felix gevraagd een knipmasker te gebruiken, maar evenzovele malen werd er toch werk doorgezet met grote witte randen eromheen. „Oh ja", lachte Felix dan zo'n beetje ver ontschuldigend onder zijn snor. „Dat was ik vergeten." Nou ja, kun je dan nog boos worden op zo'n man? Ik heb hem zelf ook nooit boos gezien. Felix is de meest evenwichtige collega die ik heb gehad. Goedgehumeurd, rus tig en vakkundig. En daarom zal ik hem zeker missen. Felix, het ga je uitermate goed en geniet van de tijd voor jezelf en de mensen die je lief zijn. TEKENINGEN VLISSINGEN - Felix Binicewicz is ge nomineerd voor de Lifetime Mo desty Award, vanwege zijn jaren lange ingetogen inzet voor de PZC. Meer dan veertig jaar was de Vlissinger met Poolse voorvade ren actief voor de krant. Als zet ter, vormgever en infographicsre dacteur had hij zijn rustige, maar belangrijke inbreng, zonder zich zelf daar ooit voor op de borst te kloppen. Met de prestigieuze Life time Modesty Award plaatst Bini cewicz zich tussen grootheden als Mandela, de Dalai Lama en Jikke- miene. Het enige nadeel is dat de prijs nog niet bestaat. Zo zal hij voorlopig in de anonimiteit blij ven verkeren: dat is nu eenmaal het lot van bescheiden mensen. Editie: Walcheren Zeer zonnig Na een barbecue in strandpaviljoen Piet Hein heeft de politie hard moeten ingrijpen 257e jaargang nr. 112 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Felix, simsalabim, weg! door Rolant Quist VLISSINGEN - Veertig jaar geleden begon Felix bij de PZC. Van 'het lood', via een functie als te letypist tot vormgever en tot slot ook infographicsredacteur. Vorm en beeld vormden echt zijn terrein. Het tekentalent van Felix is bewonderenswaardig. Wie op Google 'Felix Binicewicz' in tikt, krijgt vooral verwijzingen naar graphics uit de PZC. Maar ook een opmerking op www.vlis- singendronk.nl dat hij in 1977 zijn tekeningen toonde in koffiehuis De Harlekijn. Verder speelt hij verdienstelijk gitaar. Altijd was hij zonder mokken bereid nieuwe dingen onder de knie te krijgen. Zo tekende hij uiteindelijk ook nog digitaal (ik heb stiekem in je mapje gekeken Felix). door Willem Adriaansens UW MENING 4567 reacties De PZC zal nooit meer hetzelfde zijn zonder Felix EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43