De Dijk is niet vaak in Zeeland organisatie van Graauwrock of ze wat langer mochten optre den. En natuurlijk vindt die het prima dat een topband twee uur op het hoofdpodium staat. VEERTIENDE EDITIE GRAAUWROCK KENT LOUTER HOOGTEPUNTEN Als de weergoden geen roet in het eten gooien, gaat Graauwrock een mooie veer tiende editie tegemoet, ver wacht Carlo Saman. De pen ningmeester van W Graauw is de spin in het web bij veel activiteiten van de voetbal club. Iemand die iets wil weten over het rockfestival op Hemelvaartsdag - of het nou over het programma, de kaartverkoop of het opbouwen van het podium gaat - moet bij Carlo zijn. Met mooi weer worden er aan de kassa ook nog een paar honderd kaarten verkocht. Sa- man gaat er maandagmorgen, als er al ruim noo kaarten zijn verkocht, wel vanuit dat de organisatie uit de kosten komt. Maar het programma van dit jaar verdient gewoon een denderende prachtige opkomst. De Dijk, Handsome Poets en Danny Vera krij gen op eigen kracht al grote zalen vol. Af- sluiter de Dirty Daddies laat doven swin gen en degenen die de Hulster trots Under cover Rhythms hebben gemist tijdens Con cert At Sea vorig jaar krijgen morgen de kans dat gemis in te halen. De Dijk was zes jaar geleden al eens de trekker van Graauwrock. Maar de Amster dammers zijn niet vaak in Zeeland. Ze vroe- gen dan ook zelf of ze wat langer mogen spelen en krijgen nu van de organisatie twee uur de tijd. Dat de uit Hulst afkomsti ge JB (Jan-Bart) Meijers, ondanks zijn druk ke bezigheden met de Common Linnets, voor een thuiswedstrijd graag met De Dijk speelt, is natuurlijk ook leuk voor fans uit de regio. Naast De Dijk werd ook Danny Vera, als Middelburger tenslotte een provinciege- noot, als headliner naar voren geschoven. Vera is op Hemelvaartsdag echter ook al hoofdact op een festival in Bergen op Zoom. Hij heeft daarom geruild met de Handsome Poets en staat al om 19.30 uur op het hoofdpodium. De drie 'er goed uit ziende dichters' uit Gouda stonden al op festivals als Lowlands, Pinkpop en Concert At Sea en zullen ook de tent van Graauw rock wel in beweging krijgen. Het nieuwe album van de Handsome Poets geeft men sen 'energie, positiviteit en inspiratie', stelt zanger Tim van Esch. De line-up belooft een festival dat moeilijk te overtreffen is tijdens het derde lustrum volgend jaar, beseft Carlo Saman. Hij ziet nog een ander probleem: „Het is volgend jaar Hemelvaart op bevrijdingsdag, 5 mei. of dat nou een handige dag is voor ons festi val moeten we nog bespreken. Birth of Joy op Klomppop in Ovezande PAGINA 2 en 3 Wilde keuken in Westkapelle PAGINA 6 en 7 IBs* if De Dijk met zanger Huub van der Lubbe in het midden en zittend naast hem de Hulster gitarist JB Meijers. foto Bob Bronshoff De Dijk op Graauwrock L/Uj VlUCgCII UC UdlIUICUCII UC door René Hoonhorst Graauwrock begint vanavond vanaf 19.00 uur al met de Road to Graauwrock. De winnaar van dat (gratis) festival treedt morgen ook op tijdens Graauwrock. Graauwrock begint op Hemelvaartsdag om 18.00 uur met een optreden van Under cover Rhythms uit het naburige Hulst. Na Undercover Rhythms is de winnaar van Graauwrock, ook in de tent, aan de beurt. Vanaf 19.30 uur zingt Danny Vera op het hoofdpodium; een uur later nemen de Handsome Poets het over in de tent Nog een uur later krijgt De Dijk twee uur om Graauw plat te spelen. De Dirty Daddies sluiten vanaf 23.30 uur af in de tent. Kaarten in de voorverkoop 22,50 euro, aan de kassa 27,50 euro. Voorverkoopadressen en andere informatie: www.graauwrock.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27