91 Slijpsteen 2 en 3 J commentaar De stille kracht van Ben Ledig de nood in de Lieve Stormloo op nieu smartphones Inzet ME op strand Dishoek 22 en 23 Quotes: humoristisch, vol Zeeuwse liefde of doordrenkt van levenswijsheid. Ben verspreidde ze met graagte. Xrisisberaad in Vlissingen: hoe moet dat nu verder? *e: Paniek Zeer zonnig WOENSDAG 13 mei 2015 GOES - 'Al is het ook gering of klein; steeds is er iets om blij te zijn'. Wie Ben met deze quote veelvul dig citeerde weten we niet, wel dat het maar één van de vele cita ten was. Want Ben grossierde er in. Het kon er zomaar ineens uit ko men, met de geringste aanleiding: 'Voor Zeeland op de bres en voor het Zeeuwse volk, van al wat Zee land wenst, de PZC uw tolk!' Of: 'Dan spuit ik zo een volwassen vent van z'n brommer. Makkelijk zat!' Denk overigens niet dat Ben, in al zijn bescheidenheid, alleen de kleuter juf, de slagzinnenmaker van de PZC of Van Kooten en De Bie citeerde. O nee! Hij citeerde graag en veelvuldig uit eigen werk. We hebben vaak moeten horen hoe de koeltorens van Doel zich nadrukkelijk terzijde hielden of 'Hoe mooi het leven is op twee smalle stukken staal.' Dat laatste stelde hij vast in een verhaal over zijn schaatstocht (met Ab), Sluis-Brugge-Sluis. Daarin ook het gevleugelde: 'Een lied welt naar de lippen.' Ik denk dat dat gelogen is. Want hoe ik ook peins, Ben heb ik ge loof ik nooit horen zingen. Niet dat het lied in brede zin niet aan hem besteed was. Juist wel. Uren hebben we zoekgebracht met het declameren van evergreens uit de Nederlandse poëzie. 'Laten wij lief zijn voor elkander, kind'; 'Van morgen ijlt mijn tuinman, wit van schrik' en 'Maar doodslaan deed hij niet.' Bij de samenstelling van het ge denkboek 225 jaar PZC, Zeeland uit de krant, deed Ben nog een lof lied op Hobeijn op. Dat kon hij heel gevoelvol voordragen, maar zingen, nee. Nu kwam het wel va ker voor dat Ben de werkelijkheid iets mooier maakte in losse verha len. Zelf houdt hij vol dat het waar is, maar wij geloven niet dat een schijtende Mechelse herder bij een tocht door het Zwin aan gaf dat de Belgische grens gepas seerd was. Ben presenteert zich graag als inwisselbare passant. Daarmee - doet hij de werkelijk heid geweld aan. Desondanks zal hij persisteren in zijn opvat ting. Daarom is het goed dat te gen het oordeel in deze hoek geen weerwoord mogelijk is. Waar collega's graag opvattin gen en emoties gebruiken om een verhaal in te kleuren, blijft Ben graag dicht bij de feiten. Die feiten, mits juist gerang schikt en geïnterpreteerd, ver tellen het verhaal - en het ver haal achter het verhaal. Maar Ben is zo veel meer dan de jour nalist die raad weet met de fei ten. Hij is ook de onafhankelij ke en kritische geest die als slijpsteen voor de redactie fun geert. Ook kennen we Ben als betrokken mens en collega. Zo iemand verdient een ander pre- dicaat dan inwisselbare pas sant. GOES - Ben Jansen. Mijn eerste herinneringen aan hem dateren uit de tijd dat de redactie Goes - toen het trio Willem van Dam, Ri- nus Antonisse en Ben Jansen - nog op een prachtige plek zat; aan de kop van de Markt. Ik liep er als onwetend broekie sta ge. En zo kon het gebeuren dat ik meemocht - en als mijn herinne- ring me niet bedriegt was dat met Ben - naar een verkiezingsbijeen komst van de Boerenpartij met de illustere boer Koekoek. Bert Haanstra had een prachtige film kunnen maken van die bij eenkomst. Ben onthield zich van commen taar, maar zijn geamuseerde blik sprak boekdelen. Carmiggelt zou óók genoten heb ben. GENT - We kennen Ben Jansen al lemaal als een keurige collega. Al tijd netjes gekleed, de haardos waar menig jonge man jaloers op kan zijn op zijn tijd gekapt en in alles even correct. Sommigen weten ook dat hij een wielerliefhebber is. Met name de Tour de France kan zich in zijn warme belangstelling verheugen. En als hij die dan eens bezoekt- kan dat zeldzame moment passe ren dat hij dat onberispelijke kleed even afwerpt. Bijvoorbeeld als de sanitaire nood erg hoog is en hij midden in de stad Gent dringend een oplossing behoeft. Dan kan de oorzaak van zijn sani taire nood met een boog verdwij nen in het stroompje dat dwars door het centrum van Gent vliedt. Inderdaad in de Lieve. Editie: Bevelanden/Tholen Na een barbecue in strandpaviljoen Piet Hein heeft de politie hard moeten ingrijpen 257e jaargang nr. 112 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 De vele citaten van Ben Jansen door Mieke van der Jagt Niet alleen achter het toetsenbord stond Ben zijn mannetje, ook op de fiets maakt hij Zeeland tot zijn provincie. Zo verslond hij samen met zijn collega's de Zeeuwse wegen in PZC 250 jaar-wielershirt. door Piet Kleemans door René Schrier UW MENING 4567 reacties De PZC zal nooit meer hetzelfde zijn zonder Ben ma - vr EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 26