21 Verwensing commentaar Workaholic en rots in de branding Wandelende databank stopt Inzet ME op strand Dishoek 22 en 23 Stormloop/1) op nieuwe smartphones 2 en 3 Xrisïsberaad in Vlissingen: hoe moet dat nu verder? SpecialeKlftag^Paniek Ali. Haar naam is klein, maar haar daden benne groot. Vraag het maar aan kunstminnend Zeeland. Zeer zonnig WOENSDAG 13 mei 2015 ZIERIKZEE - Tja, Ali. Ze mag dan als de Piet Hein van de PZC geen Zilvervloot hebben bemachtigd, maar voor veel kunstenaars en theatermakers waren haar verha len kostbaarheden. En omgekeerd werd Ali gevoed door cultuur in alle denkbare ui tingen en verschijningsvormen. Kunst is de muze voor Ali, noeste arbeid haar credo. Noeste arbeid die streng geregisseerd werd door control-freak Ali. Haar werkbrief- jes waren op Schouwen beroemd. Ze stond zichzelf maar bar weinig marge toe in de tijdsspanne die ze zichzelf toebedeelde voor haar pennevruchten. Toch was er 's ochtends rond een uur of acht - Ali en collega Piet Kleemans waren van de redactie Schouwen het meest matineus - altijd tijd voor een 'ochtendwij ding'. Persoonlijk wel en wee pas seerde de revu, maar ook de broodnodige roddels en politieke beschouwingen kwamen langs. Maar daarna moest er écht ge werkt worden. En als Ali eenmaal aan het tikken was liet ze zich door niets of niemand afleiden. Zelfs niet door Antoine. De war me hap schoot er meer dan eens bij in of werd - opgewarmd - ge nuttigd op een tijdstip dat andere mensen al lang tussen de klamme lappen lagen. Wat niemand voor mogelijk had gehouden gaat nu gebeuren. Ali stopt. Wat geenszins wil zeggen dat kunstminnend Zeeland het zonder haar moet stellen. Ali ken nende heeft ze straks een werk- briefje nodig om haar toneelrepe tities, vergaderingen en ander cul tureel 'vrijwilligerswerk' in de hand te houden. Wie is de cultuur paus van Schou wen? Domme vraag. Wie is de moeke van het ongeregelde zooitje verslaggevers op het mooie eiland? En dat allemaal met een grote vriendelijkheid? Ali Pankow draait er haar hand niet voor om. Als het weer tijd is voor een ZNF-bijlage hoeft niemand bang te zijn dat het niet rondkomt. Als Ali zich er mee bemoeit, zit het goed. Dan heb je het dus over een vaste waarde. De krant zal het nu zonder haar moeten doen. Dat voelt niet goed. Maar er is wel respect voor haar keuze. En er is veel waardering voor haar werk. Ook al viel er wel eens een verwensing omdat Ali weer met 'de kunst' bezig was in plaats van met gewoon nieuws. Dat heeft ze toch maar mooi afgedwongen. VLISSINGEN - Het waren ware woorden van Rolf. 'Gelukkig was Ali er altijd'. Hij zei dat op het mo ment dat hij de portefeuille kunst losliet voor een algemener pakket. Als zijn opvolger kon ik toen de betekenis van die woorden niet goed inschatten. Dat moet je toch zelf meemaken. We begonnen sa men aan de kunst, Ali en ik, en vanaf dag één wist ik dat ik geen grotere workaholic ken bij de PZC en ook nog een die voor niets haar neus ophaalt. Dus ook niet voor het geestdodende werk van de wekelijkse agenda. Maar ook op de festivals was ze een rots in de branding. Op het Zeeland Nazomerfestival liep ze van vroeg in de middag tot diep in de nacht rond, instrueerde de medewerkers en legde vanuit de PZC-container de sfeer vast. Inder daad, Ali was er altijd. ZIERIKZEE - De wandelende data bank en personal planner die Schouwen-Duiveland jarenlang drijvende heeft gehouden, stopt. Paniek alom. De vrees bestaat dat de achterblijvers zelf aan het werk moeten. Jarenlang was een met licht ver twijfelde stem uitgesproken woord genoeg om multitasker en -weter Ali aan het ratelen te krij gen. Haar kennis ging verder dan harde nieuws- en cultuurfeiten. Ook voor de trouwdatum van je ouders, weekplanning van je part ner en je eigen tandartsafspraken kon je bij haar terecht. Maar er gloort hoop. Het gerucht gaat dat Ali zich voortaan uitslui tend nog richt op haar ware pas sie. Waarmee in elk geval de kunst en cultuurkennis voor de regio be houden blijft. 100% Editie: Schouwen-Duiveland Na een barbecue in strandpaviljoen Piet Hein heeft de politie hard moeten ingrijpen 257e jaargang nr. 112 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Hein van de PZC De Piet door Piet Kleemans 77pn ZIERIKZEE - Werk mag dan heel belangrijk zijn, sociale Pub-quiz. Hersengymnastiek waarbij de Olympische ge- V/UIZjZjCII II11L contacten zijn dat voor Ali eveneens. Hetgeen betekent dachte geldt: meedoen is belangrijker dan winnen. Bij ver- pi ,'_i I'- PYtfU dat ze - uiteraard na gedane arbeid - met enige regelmaat lies drink je je verdriet weg. En win je, dan neem je een C-A.L1 udlj t jn café De Biet in Zierikzee wordt gesignaleerd. Niet om overwinningsdrankje. Want het moet natuurlijk wel gezel oeverloos in te nemen, maar voor iets heel anders; de lig blijven. UW MENING 4567 reacties door Edith Ramakers door Esme Soesman De PZC zal nooit meer hetzelfde zijn zonder Ali EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1