Kruijswijk laat 'brommers' gaan 5,95 SweStdeal Hippe retro 66 Ik ben zelf een liefhebber en ga niet zeggen: 'Nou mot je komme trainen' zonnebrillen SPORT 41 nl Na de degradatie uit hoofdklasse lukt het Goes een seizoen later niet direct terug te keren. GOES - Trainer Jan Poortvliet lever de de laatste weken fikse kritiek op de selectie van zondag-eerste klasser Goes. Zijn ploeg deed lan ge tijd mee om het kampioen schap, maar greep uiteindelijk overal naast. Geen kampioen schap, geen periodetitel, enkel een vijfde plaats. In niet mis te verstane bewoordingen uitte de oud-international in de PZC zijn ontevredenheid over de tegenval lende resultaten in de laatste wed strijden van het seizoen. 'Inspira tieloos', 'los zand', 'waardeloos', 'verschrikkelijk om naar te kij ken', dat was het. „Zulke dingen zeg je in de teleur stelling", zegt Poortvliet nu. „We zaten sinds de winterstop al met personele problemen en ik had te maken met een lage trainingsop komst. Dan ben je voor een wed strijd al niet blij. Ik heb er inner lijk wel vrede mee dat we als vijf de eindigen, maar het is vooral zo zuur dat we het in die laatste wed strijden weggeven." Het zijn de woorden van een am bitieuze trainer bij een ambitieu ze club. In een uitzending van Hollands Welvaren, een VPRO- programma dat Poortvliet en voor zitter Henk Zwartelé deze zomer portretteerde, sprak Zwartelé de ambitie uit om op termijn door te stoten naar de topklasse. „En die doelstelling staat nog overeind", blijkt de voorzitter standvastig. „We hadden gedacht binnen een jaar weer hoofdklasser te zijn, maar dat is helaas niet gelukt." „We misten in de bepalende fase van de competitie een Bart De- prez, een Frits Paap, Leen IJzelen- berg", vult Hugo Barends van de technische commissie van Goes aan. „Met zulke jongens rolden we in het begin van het seizoen de meeste ploegen met fris combi natievoetbal op." De cijfers bewijzen het gelijk van Bardends: Periode t. 8 duels 18 punten Periode 2. 9 duels 21 punten Periode 3. 9 duels 9 punten „Aan het eind van het seizoen kon ik geen kant meer op", treurt Poortvliet. „We zaten met blessu res van bepalende spelers - vaak overmacht - en ik trainde soms met vijf tot zeven man. Daardoor liet ik spelers meetrainen die daar na een blessure nog niet klaar voor waren. Dat is niet goed, en dat moet komend seizoen beter. Ik neem mezelf kwalijk dat ik niet met de vuist op tafel heb ge slagen toen die trainingsopkomst van de fitte spelers minder werd. Maar ik ben zelf een liefhebber en ga niet zeggen: 'Nou mot je kom me'. Ik train gewoon graag men sen die graag komen trainen. Dan ben ik op mijn best." „Het zou ideaal zijn als ik bij het tweede elftal kan gaan kijken en daar wat spelers uit selecteer die die middag mee mogen doen", vervolgt Poortvliet. „Dat gaat bij Goes niet, omdat een aantal jon gens niet meer de ambitie heeft om mee te doen of omdat ze bij het tweede zelf al toverkunsten uit moeten halen om compleet te zijn. Dat heeft zeker nog zo'n vijf jaar nodig voor dat wel kan." Binnen die vijf jaar hoopt Goes met het vlaggenschip echter wel weer naar de top van het amateur voetbal te groeien. „We hadden de stap naar de hoofdklasse kun nen maken, maar dat is niet ge beurd", sombert Zwartelé. „We zijn dit seizoen in ieder geval nog wel in de subtop blijven hangen. Er zijn voorbeelden genoeg van degradanten die nog verder weg zakken. Dat is nog een kleine pleister op de grote wonde. Maar we ervaren dit seizoen als een tweede verloren jaar. Volgend jaar moeten we die stap wél zetten." Barends en Poortvliet staan ach ter de woorden van de voorzitter. „De selectie voor het komende sei zoen is op één of twee spelers rond en gaat er op zowel kwalita tief als kwantitatief vlak op voor uit, is meer in balans", meent Ba rends. „Maar bij iedere club die ik train, zeg ik dat we moeten pro moveren", stelt Poortvliet. „Soms zelfs zonder naar de selectie te kij ken. Promotie, daar voetbal je voor... Dus ook komend seizoen." De Brabander had in deze Giro voor zichzelf het bewijs willen vinden dat hij een echte ronderen ner is. Door een snoeiharde aan val van de Astana-ploeg werd hij echter in de vierde rit al op meer dan acht minuten achterstand ge reden. „De top tien kunnen we vergeten", stelt Boven. „We we ten dat Steven gezien zijn herstel vermogen op zijn best is in de der de week, maar het is nu eerst af wachten of hij deze klap mentaal te boven komt." Kruijswijk was niet de enige die onder ging in de aanvalslust van de ploeg van Fabio Aru. Dat maak te hem in La Spezia niet minder ziek van wat er onderweg was ge beurd in de korte 150 kilometer lange rit door de heuvels van Ligu- rië. „Hij kan zich wel voor zijn kop slaan dat hij niet verder van voren reed toen Astana de gas kraan opendraaide in de afdaling na de bevoorrading", verzekerde Boven. Die fout maakte Kruijs wijk immers wel. Ook al valt het in de eerste dagen niet mee voor in te rijden met de bijna complete teams van Astana, Tinkoff en Sky aan het commando. „Zie dan maar eens bij de eerste twintig te rijden", aldus Boven. Nu reed Kruijswijk in veertigste positie toen de groep brak. Aan vankelijk herstelde hij de schade, maar bij eenvolgende versnelling bergop was het gebeurd. Astana zocht de aanval. Zelfs een geïso leerd geraakte Contador kon op het einde ternauwernood het con tact met Aru houden. Net als Por te van Sky. Ze kwamen nog akelig dicht bij het laatste restje van de vroege vlucht, die meer dan tien minuten had gepakt. De piepjon ge Davide Formolo was er als rit winnaar niet minder blij mee. „Kun je nagaan hoe hard Astana heeft gereden dat ze dat gat nog bijna dicht kregen", zei Boven. Bestellen doe je op sweetdeal.nl 24r95 WOENSDAG 13 MEI 2015 TWeede verloren seizoen Goes Goes-aanvaller Ray Kroon verbeeldt de teleurstelling bij Goes. „We hadden gedacht binnen een jaar weer hoofdklasser te zijn, maar dat is helaas niet ge lukt", zegt voorzitter Henk Zwartelé. foto Johan van der Heijden door Mitchell Minnaard Goes-trainer Jan Poortvliet door Ad Pertijs LA SPEZIA - Verbouwereerd stapte Jan Boven in La Spezia uit zijn geel-zwarte ploegleiderswagen van LottoNL-Jumbo. „Tegen zulke brommers valt niet te vechten", verzuchtte de Groninger mede na mens zijn kopman Steven Kruijs wijk. 76% korting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 14