mu1SP0(R)TS Rij de tweede etappe in omgekeerde richting riHHKKKh "to'fV"1 Swift toe aan 69e editie van Hemelvaartsdagtoernooi 40 SPORT Molenberg kuitenbijter in Biervliet Districtstitels te verdelen in Kapelle NK pocketbike stopt weer in Goes Wielrenners actiefin Wemeldinge Zeelandia Middelburg: titel of niet? rt Tegen de zeventig procent van de inschrijvingen komt uit Zeeland Het Nederlands kampioenschap voor pocketbi- kes maakt donderdag een tussenstop in Goes. Op het oefenterrein van rijschool Dek wordt de de derde ronde van deze titelstrijd gereden. Eer dere wedstijden zijn verreden in Assen en in Le lystad. De trainingen beginnen om 10.00 uur, de races zijn van 14.00 uur tot 17.00 uur. De toe gang is gratis. Het NK gaat over negen wedstrijden, waarvan dit de enige wedstrijd in Zeeland is. Vorige jaar werd de wedstrijd voor het eerst in Goes gere den. Er kwamen toen enkele honderd liefhebbers af op het evenement waaraan ook enkele Zeeuwse rijders meedoen. rsw.— v „Dat klopt", legt Stanley van de Wal van Zeeland Sport Leisure (ZSL) uit. „Maar statistisch is de kans dan veel groter dat we wind je mee hebben. Want met 180 ki lometer is het een serieuze af stand. En dan is wind in de rug mooi meegenomen. Al kan het die dag ook zomaar anders zijn, natuurlijk." Vanaf 9 februari is de inschrijving al geopend, maar het echte promo- tiewerk komt nu pas goed op gang. „We gaan nu nog meer de campagne in", aldus Van de Wal. „Maar we hebben al wel een web site, waar je ook de inschrijving kan regelen. En waarschijnlijk kan je je ook op zondag 31 mei nog wel aanmelden. Maar bij 1500 man zitten we echt aan de limiet, dan moeten we nee gaan verko pen." Zover is het nog niet, blijkt als Martin de Ruiter zijn gegevens er bij pakt. Hij is de organisator aan de Utrechtse kant. „We zijn mo- nog 53 dagen TOURORGANISATIE menteel druk bezig met het ver werken van de de inschrijvingen. Het loopt naar wens. De animo in Zeeland is heel erg groot. Tegen de zeventig procent van de in schrijvingen komt uit Zeeland. En maar vijftien procent uit Utrecht. Maar dat heeft misschien ook wel een beetje te maken met het feit dat er hier in Utrecht al heel veel te doen is rondom de Grand Départ", legt De Ruiter uit. Hij somt nog nog wat verdere gegevens op: „Negentig procent van de inschrijvers is man en de leeftijden variëren nu nog van 33 tot 68 jaar." Op de dag van de Prétour vertrekt er op de Markt in Middelburg ook een groep prominenten. Burge meester Harald Bergmann lost dan het startschot voor onder an deren de oud-burgemeesters van Middelburg en Utrecht, Koos Schouwenaar en Aleid Wolfsen. Maar ook René Verhulst, de huidi ge burgervader van Goes, heeft zijn deelname toegezegd. Net als de oud-profrenners Cees Bal en Patrick Tolhoek. En daar zullen er vast nog velen bijkomen. „Zij fietsen dan in principe tot Neeltje Jans", vertelt De Ruiter. „Maar de echte diehards kunnen daar kiezen om nog verder te rij den naar Utrecht", aldus Van de Wal, die hoopt door deze promi nenten de wielersport nog extra te kunnen promoten. „De deelnemers kunnen gebruik maken van alle voorzieningen", gaat De Ruiter verder. „Er rijden volgauto's mee, mecaniciens hel pen de fietsers met hun materiaal en er wordt ook gedacht aan de ra vitaillering. Zelfs bagagetransport en overnachtingen zijn te regelen, dat kan allemaal op de site. Het is alleen wel verstandig om een beet je getraind aan de start te verschij nen." „Want 180 kilometer is best veel", aldus Van de Wal. „Bij het uitpijlen hebben we hulp gehad van Johnny van de Klooster. Wij willen dat de mensen die mee doen achteraf het gevoel hebben dat ze echt de tweede etappe van de Tour de France hebben gere den. Maar dan andersom." Spui in teken van Outdoor Soccer Voetbalclub Spui staat de ko mende drie dagen weer in het teken van het Outdoor Soc- cer-toernooi. Het evenement is inmiddels toe aan de negende editie. Van donderdag tot en met zaterdag doen in totaal 48 teams mee. Op donderdag ko men de zaalvoetbal- en bedrij- venteams in actie, op vrijdag de C- en D-jeugdteams en op zaterdag de prestatieve teams. De eerste teams van onder meer Vogelwaarde, Zeeland Sport, Hoedekenskerke en de organiserende vereniging Spui treden in het strijdperk. Tugspotters (mix van Terneu- zen en Axel) verdedigt de titel. Bij korfbalvereniging Swift wordt morgen het 69e Hemel- vaartsdagtoernooi gehouden. Aan het evenement doen weer tientallen (jeugd)teams mee uit Zeeland en van buiten de provincie. Duidelijk is dat het meer een toernooi voor de breedte is geworden, er heb ben zich weinig sterke teams ingeschreven. Swift 1 en 2 doen wel mee, maar voor die Middel burgse teams waren geen ge- Matondo en De Lang gaan naar SSV'65 Voetbalclub SSV'65 heeft weer twee spelers kunnen toevoe gen aan de selectie voor vol gend seizoen. Jordi Matondo keert terug van Kapelle en Nick de Lang komt over van Tholense Boys. Eerder maak ten Dennis Dorssers, Bas Bies- terbosch, Boudewijn Boonman (allen Kloetinge), Martijn Si- monse (Heinkenszand) en Red- gey Visser (JVOZ) hun over stap naar de tweedeklasser be kend. Arjan Pijnen en de keepers Bennie de Looff en Hil- co Goeree stoppen, Rick Mul der gaat terug naar Kloetinge en Rowdy Hooi naar Terneu- zen. schikte tegenstanders. Voor de twee Middelburgse equipes is daarom een aparte poule - pou le o - gecreëerd. Ze spelen tweemaal tegen elkaar. Swift 1 kan zich daardoor sparen met het oog op de competitie, waar in de overgangsklasser nog voor lijfsbehoud knokt. Het Hemelvaartsdagtoernooi op het Middelburgse sportpark De Sprong begint om 11.00 uur en duurt tot circa 16.30 uur. Nazario de Fretes in actie bij Moluks team Molukse jeugdvoetballers uit Zeeland nemen het vanavond in Middelburg op tegen teams van Sparta Rotterdam en Zee landia Middelburg. Jeugdinter- national Nazario de Fretes (Sparta Rotterdam) en God fried Roemeratoe (FC Twente) komen daarbij ook in actie. De wedstrijden worden georga niseerd door SV Jong Ambon. De wedstrijden worden ge speeld op sportpark De Sprong in Middelburg en beginnen om 18.00 uur (Maluku Zeeland on der 14-Sparta Rotterdam onder 12) en 19.30 uur (Maluku Zee land onder 16-Zeelanda Middel burg onder 16). Topploegen in Goes voor Ster ZLM Toer De Ster ZLM Toer verwelkomt volgende maand zeven ploe gen die ook aan de Tour de France deelnemen. De vijfdaag se wielerwedstrijd opent op woensdag 17 juni met een pro loog in Goes. Het Zeeuwse pu bliek krijgt daar ploegen als BMC Racing Team, Team Lot to-Jumbo, Giant-Alpecin, Etixx-Quick Step, Lotto-Soudal en IAM Cycling te zien. De wedstrijd brengt vooral veel sprinters de been, zoals Marcel Kittel, John Degenkolb, Andre Greipel en Mark Cavendish. De loopgroep De Kuitenbijters uit Biervliet houdt vanavond De Stadsloop. De belangstel ling voor deze loop groeit nog elk jaar. Het par koers door de stadskom kent een lengte van 2500 meter waarin is opgenomen de beklim ming van de Molenberg. Er kan voor worden gekozen om dit traject ver schillende malen af te leggen waarbij viermaal het maximum is. De start is om 19.30 uur bij het Dorpshuis aan de Hoogstraat. De jeugdloop kent twee afstanden (750 en 1500 meter) en begint om 18.30 uur. De Stichting Ronde van Kapelle houdt donder dag het districtskampioenschap voor jeugdwiel- renners. Deze Ronde van Kapelle is voor wiel renners van 8 tot met 15 jaar. De stichting is op gericht op 18 mei 1976 met als doel het organise ren van wielerwedstrijden. De verschillende ca tegorieën rijden vanaf 11.00 uur hun wedstrij den op het parkoers door het centrum van Ka pelle. De wedstrijd wordt onder de vlag van de KN- WU georganiseerd. De winnaars van de verschillende categorieën zijn rechtstreeks gekwalificeerd voor het Nederlands kampioenschap, in juni te rijden in Lieshout. Het blijft een traditie. Op Hemelvaartsdag staat Wemeldinge in het teken van de wielersport. Tegenwoordig strijden daar de TMZ-renners om de hoogste eer, waarbij Jan Minnaard in de plaatselijke favorietenrol mag worden geduwd bij de amateurs 40+. De laatste weken rijdt Minnaard met de besten mee en hij heeft zijn pijlen gericht op deze wed strijd. De amateurs 40+ openen de wedstrijd- dag om 12.00 uur, terwijl de amateurs als laat- sten om 14.45 uur aan het karwei beginnen. De inschrijving is in het kantoor van Nutswerk BV aan de Wemelding- se Zandweg 25 in Wemeldinge. In Dinteloord speelt Zeelandia Middelburg don derdagmiddag de wedstrijd van het jaar. In een onderlinge confrontatie met Uno Animo strijdt de Middelburgse club om het kampioenschap in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De inzet is daarmee een plaats in de eerste klasse, wat voor de Zeeuwse fusieclub een primeur zou zijn. Bij een nederlaag stroomt Zeelandia Middelburg in in de nacompetitie, waarin zon dag Erp de tegenstander is. In de reguliere competitie won Zeelandia Middelburg thuis met 3-1 van Uno Animo en verloor met 2-0 de uit beurt in Kaatsheuvel. De aftrap in Dinteloord is om 14.30 uur. Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl WOENSDAG 13 MEI DONDERDAG 14 MEI door Willem Adriaansens VLissiNGEN - Wie altijd al een ech te Tour-etappe heeft willen fietsen, moet nu z'n kans grijpen. Op zon dag 31 mei wordt de PréTour ge fietst, ook al College to Colle ge-Tour genoemd. Er wordt name lijk gereden van het University Col lege Roosevelt in Middelburg naar het University College van Utrecht. Van Middelburg naar Utrecht? Maar dat is toch de omgekeerde richting? Martin de Ruiter Q Inschrijven kan via www.toertocht- middelburgutrecht.nl/toertocht. SPUI MIDDELBURG GOES MIDDELBURG GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13