De ontheiligde San Iker verdeelt het stadion SPORT 39 Tien spelers vertrekken bij Kloetinge Hiddink treurt om absentie Robben Volgens bondscoach Guus Hiddink is de absentie van aanvaller Arjen Robben bij de komende interlands te gen Verenigde Staten (5 juni, vriendschappelijk)) en Letland (12 juni, EK-kwalifi- catie) een forse aderlating voor Oranje. „Het scheelt 30 tot 40 procent van de kwali teit en van de productie." Stroetinga wint, Vermeulen leidt veld. Vandaag beslist de recht bank of de Spaanse voetbalbond in het conflict over de verdeling van de tv-gelden staking als het middel mag inzetten en of de laat ste twee speelronden in de compe- Ondanks een 3-2-nederlaag speelt Barcelona op zater dag 6 juni de finale van de Champions League. Vanavond is de kans groot dat wanneer Iker Casillas voor het eerst een bal raakt, dat een deel van het eigen publiek hem uit fluit. Het andere deel van het Ber- nabéu-stadion zal dat snerpende geluid met applaus proberen te overstemmen. Het eerste deel wil hem, na zestien jaar trouwe dienst, niet meer tussen de palen zien. Hij is zijn magie kwijt, maakt fouten, en achter hem staat WK-revelatie Keylor Navas klaar om zijn plaats in te nemen. De titie nog doorgaan. Dan weet Barca of het zondag uit bij Atléti- co of op 23 mei thuis tegen Dep- ortivo de Spaanse titel binnen kan halen. Eén zege in die twee duels is voldoende. Op 30 mei is Athletic Bilbao de te genstander in de finale van de Co- pa del Rey. Dat lijkt een simpele opdracht, want Barcelona heeft bij die finale het thuisvoordeel. Op 6 juni kan de ploeg dan in Ber lijn tegen Real Madrid of Juven- tus de kroon op het werk zetten. schizofrenie die zich van de Real-aanhang meester heeft ge maakt kwam afgelopen weekein de als een verrassing. Casillas heeft de laatste seizoenen vaker onder vuur gelegen, maar dit jaar was het nog rustig geweest, was het debat van het begin van het seizoen over Casillas-Navas ver stomd. Want de ploeg deed nog mee om de twee belangrijkste prijzen. Maar twee haperingen op rij, vorige week tegen Juventus en vooral zaterdag tegen Valencia omdat door die 2-2 de Spaanse ti tel uit zicht raakte, hebben het volkstribunaal over de keeper weer nieuw leven ingeblazen. In de Madrileense media wordt dat debat nog verder opgestookt, al proberen zij tegelijk de roep vanuit de club en de kleedkamer tot 'eenheid' over te brengen om dat er vanavond samen een hoger doel moet worden bereikt, het be halen van de tweede Cham- pions-Leaguefinale op rij. „Maar KARAKTERISTIEK met Casillas gaat ons dat niet luk ken," zeggen zijn kritikasters. Niet alleen omdat hij niet altijd even betrouwbaar is als vroeger - al mag zijn staat van dienst dit sei zoen er zijn, met 42 tegentreffers in 45 wedstrijden - maar omdat hij het stadion zou verdelen. Weg eenheid, weg kansen om de 2-1 uit Turijn, op zich geen heel slecht resultaat, weg te poetsen. Coach Ancelotti lijkt niet bereid Casillas op te offeren, zoals bijna drie jaar geleden Mourinho deed door voor Diego López te kiezen. Daarmee haalde de Portugees de aanvoerder van zijn voetstuk, en sindsdien is het Casillas niet ge lukt er vol zelfvertrouwen weer op te klauteren. Het eigen publiek heeft hem daarbij ook nauwelijks willen helpen. „Als trainer doet het je pijn wan neer het publiek zijn eigen spe lers uitfluit," zei Ancelotti giste ren. „Maar Casillas is erg ervaren, hij is hieraan gewend. Hij zal er geen last van hebben, het zal hem alleen maar meer motiveren." Bijna een jaar na de gewonnen fi nale tegen stadgenoot Atlético be wijst de verdeeldheid in de witte burcht hoe vluchtig roem en eer en glorie zijn. In plaats van vol vertrouwen out sider Juventus te ontvangen, is in eens de vrees groot dat de Italia nen die voorsprong niet meer la ten ontsnappen. Real hoopt op de terugkeer van Benzema in de spits en de aanwezigheid van de met spierproblemen kampende Kroos op het middenveld om dat vertrouwen op te krikken en de angst voor de terugkeer van Pog- ba bij Juve de kop in te drukken. Wielrenner Wim Stroetinga heeft gisteren de eerste rit in lijn in Olympia's Tour ge wonnen. De renner van Parkhotel Valkenburg Conti nental Team was in Ureterp de snelste in de massas print. De leiderstrui bleef in handen van Jeff Vermeulen, die eerder op de dag met zijn equipe Jo Piels de ope ningsploegentijdrit won. Tan neemt ook KV Kortrijk over De Maleisiër Vincent Tan neemt de Belgische eerste klasser KV Kortrijk over. Tan betaalt naar verluidt 5 miljoen euro voor de club die als vijfde eindigde in de competitie en waar de Vlis- singer Istvan Bakx tussen 2007 en 2009 speelde. Tan nam eerder Cardiff City over. Kaartje EK 2016 vanaf 25 euro Kaarten voor de groepswed strijden en de achtste fina les op het EK 2016 gaan vol gens het gunstigste tarief 25 euro kosten. De meeste kaar ten zullen meer kosten, maar de organisatie bena drukt dat behalve voor de fi nale voor alle wedstrijden kaarten onder de honderd euro beschikbaar zijn. KLOETINGE - De Kloetinge-voetbal- lers Urvin van Hekelen en Perry Bek keren terug op het oude nest. Van Hekelen maakt de overstap naar zaterdag-derdeklasser Yerse- ke, terwijl Bek terugkeert naar de kampioen van de zondagse vierde klasse Patrijzen. Van Hekelen en Bek zijn na Jason Tjien Fooh (Zwaluwen), Ruben Hollemans (Goes), Michel Maas kant (Bruse Boys), Dangelo Mar- tien (onbekend), )aco van der Schee (onbekend), Alex Jobse (on bekend), Dennis Dorssers (SSV'65) en Marijn Corstanje ('s-Heer Arendskerke )de negen de en tiende vertrekker uit de eer ste selectie van hoofdklasser Kloe tinge. Daartegenover staat de komst van Bert den Ridder (Din- teloord), Rick Mulder (SSV'65), Francis Kabwe Manengela en Ra mon van Aalst (beiden NAC). WOENSDAG 13 MEI 2015 ROTTERDAM URETERP Barcelona-aanvaller Neymar maakt een spectaculaire buiteling. Zijn tegenstander van Bayern, Jerome Boateng, verontschuldigt zich direct, foto Andreas Gebert/EPA door Edwin Winkels MADRID - Het is de zevende keer dat hij de halve finale van de Cham pions League speelt. Hij heeft drie van die grote bekers gewonnen. De laatste, vorig jaar, mocht hij als aan voerder zelf in ontvangst nemen. Hij is wereld- en Europees kam pioen geweest. San Iker was lange tijd zijn bijnaam; de heilige Iker, on aantastbaar, aanbeden. Bayern München-Barcelona 3-2 (1-2). 7. Benatia 1-0,15. Neymar 1-1, 29. Neymar 1-2, 59. Lewan- dowski 2-2, 74. Müller 3-2. Scheidsrechter: Clattenburg (Eng). Gele kaart: Rafinha, Tiago, Lewan- dowski, Alonso, Rode (allen Bayern), Rakitic, Pedro (beiden Bar celona). Aantal toeschouwers: 70.000. De kans is groot dat Real-doelman Casillas van avond bij zijn eerste balcon tact wordt uitgefloten. Bayern München: Neuer; Rafinha, Benatia, Boateng, Bernat, Lahm (68. Rode), Thiago, Alonso, Sch- weinsteiger (87. Martinez), Müller (87. Götze), Lewandowski. Barcelona: Ter Stegen; Alves, Pi qué, Mascherano, Alba, Rakitic (72. Mathieu), Busquets, Iniesta (75. Xavi), Messi, Suarez (46. Pe dro), Neymar. KORTRIJK PARIJS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 12