'Militairen Rusland dood in Oekraïne' Hollande bezoekt Castro's Grote Duitse antidrugsactie HEMELVAART OPEN BUITENLAND 11 BND levert VS 1,3 miljard metadata De Duitse inlichtingendienst BND levert zijn Amerikaanse evenknie NSA maandelijks tot 1,3 miljard metadata van onder meer telefoongesprekken en mailverkeer. Niemand in Duits land vergewist zich ervan wat de Amerikanen doen met deze gigantische informatiestroom. De hoeveelheid geleverde data is vele malen groter dan tot nog toe bekend was, schreef de Duitse krant Die Zeit gisteren. De BND raakte eerder al in op spraak omdat het de NSA hielp met het bespioneren van bij voorbeeld functionarissen van de Franse regering en de EU. Mannen plassen gratis, vrouwen niet In de nieuwe openbare toilet ten van de Duitse stad Keulen kunnen mannen gratis plassen. Vrouwen moeten 50 cent beta len. Het gemeentebestuur heeft dat besloten, omdat het betalingsgedrag van de man nen buitengewoon slecht is. Als zij moeten betalen, gaan zij naar de dichtstbijzijnde boom, zegt Ulrike Wilms van een ge meentelijke dienst. „Wij heb ben hier een groot wildplas sersprobleem." Overigens is voor mannen alleen het ge bruik van het urinoir gratis. Als zij hun ontlasting kwijt wil len, moeten ze wel 50 cent be talen. De Duitse politie heeft gisteren zeker veertig panden doorzocht in een grote actie gericht tegen drugscriminaliteit. Tegelijkertij d was in Finland en Nederland ook een actie. In Finland en Duitsland zijn in totaal vijftien leden van een motorbende gear resteerd. De huiszoekingen von den vooral plaats in het grensge bied met Nederland, maar ook in de deelstaat Sachsen-Anhalt. Er werden drugs met een waar de van 30.000 euro in beslag ge nomen. De Duitse justitie heeft haar vizier gericht op de interna tionaal opererende motorbende Bandidos. De bende houdt zich volgens aanklager Stefan Lecht- ape bezig met 'de bedrijfsmatige productie van en internationale handel in drugs'. De oppositieleider werkte aan het verzamelen van bewijsmateriaal toen hij nabij het Kremlin werd doodgeschoten. Volgens de opstellers van het rap port Poetin. Oorlog bewijzen hun bevindingen dat Rusland een ste vige vinger in de pap had bij de bloedige gevechten in Oekraïne en dat de strijd niet, zoals Poetin beweert, een zuiver Oekraïense opstand was. Het Russische ministerie van De fensie ontkent in alle toonaarden dat er militairen in het buurland zouden hebben gevochten. Als er al Russen zouden zijn gesigna leerd, ging het uitsluitend om vrij willigers, aldus het departement. De rapporteurs beroepen zich op verklaringen van onder meer na bestaanden van gesneuvelde Rus sische soldaten en 'betrouwbare bronnen'. „Het aantal van 220 is nog een voorzichtige conclusie", zegt Ilya Yashin, die Poetin. Oorlog gisteren in Moskou toelichtte. De meeste militairen zouden vo rig jaar zijn gedood bij twee flin ke veldslagen in het oosten van het buurland. In augustus sneuvelden ten min ste 150 Russische soldaten. De na bestaanden kregen van de over heid een schadevergoeding van twee miljoen roebel (35.000 euro) en moesten contracten onderteke nen waarin zij werden verplicht tot geheimhouding. In januari en februari sneuvelden zeker 70 Rus sen bij felle gevechten in en rond de stad Debaltseve. Nabestaanden kregen geen financiële compensa tie en besloten een beroep te doen op Boris Nemtsov. Volgens Ilya Yashin heeft de Rus sische inmenging in Oekraïne het imago van Rusland ernstig be schadigd. „Poetin heeft het land in een isolement gebracht." Ya shin laat doorschemeren dat Boris Nemtsov mogelijk vanwege het nu gepresenteerde onderzoek is vermoord. Andere oppositieleden die informatie verzamelden wer den geïntimideerd. „Maar we wil den het werk van Boris koste wat het kost afmaken", zegt Yashin. Rusland ontkent in alle toonaarden dat er militairen in het buurland zouden hebben gevochten. HEMELVAARTSDAG Middelburg: Mortiereboulevard 18a, tel: (01 18) 60 65 94 Koopzondag 17 mei. Kijk op SwissSense.nl WOENSDAG 13 MEI 2015 BERLIJN KEULEN HAVANA - Als eerste president van Frankrijk sinds 1898 heeft Francois Hol lande Cuba bezocht. Hij sprak met revolutionair leider Fidel Castro en diens broer Raül, de huidige president van het land. Hollande liet zich lachend fo tograferen met de bejaarde Fidel, met wie hij ongeveer een uur door bracht. Het bezoek van de Franse president is een nieuw teken dat de rela tie tussen het Westen en de socialistische dictatuur verbetert. President Hollande beloofde de Castro's dat hij zijn best zal doen het Amerikaanse handelsembargo van tafel te krijgen, foto EPA EMMERICH door Hans van Zon MOSKOU - Ten minste 220 Russi sche militairen hebben het leven ver loren in de oorlog in Oekraïne. De Russische oppositie komt tot deze conclusie na uitgebreid onderzoek waarvoor de in februari vermoorde Boris Nemtsov de basis had gelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 79