Het gaat in Wenen vooral over de jurk van Trijntje 24 maanden 50% korting 400MB DATA 6 BINNENLAND Bestel exclusief op: www.vodafone.nl/pzc TER DOOD VEROORDEELD interview Ze wist dat Jamie moord en verkrachting op zijn kerfstok had. Toch schreef Petra de Jong jaren lang met de ter dood veroordeelde man. 66 Hakenkruis op deur Kabinet van de Koning P/MND Een bijna wanhopige hartenkreet die thuis op de bank wordt meege- voeld. Dat is de opzet van het op treden van Trijntje Oosterhuis op het Eurovisie Songfestival. Gister middag repeteerde de Nederland se inzending voor het eerst op het podium van de Stadthalle in We nen. Werden Ilse DeLange en Waylon vorig jaar al uiterst intiem ge filmd, Oosterhuis (42) zingt haar Walk along straks zo mogelijk rechtstreeks de Europese huiska mers in. Maar meer nog dan over de twee de proeve van bekwaamheid van wonderregisseur Elans Panne- coucke, ging het na afloop van de oefensessie over de eveneens geo penbaarde garderobekeuze. Daarbij werd meteen één ding duidelijk: de traditionele kleding- discussie zal dit jaar niet gaan over de kleur van de jurk. Die is sober zwart. Maar het decolleté van de robe daarentegen reikt bijna tot de navel van de zange res. „Ik wil de delen van mijn lichaam die ik het mooiste vind, accentueren", verklaarde de zange res haar kledingkeuze. De jurk, die ook een deel van Oos terhuis' rechterbil onthult, is van de hand van Prince Charming, het pseudoniem van ontwerper Tygo Boeker. Hij kleedde Ooster huis al eerder en ontwierp oogver blindende kostuums voor enkele Toppers-concerten. De reacties ter plekke op Ooster huis' weinig verhullende outfit waren wisselend. In de perszaal van de Wiener Stadthalle liepen de commentaren uiteen van 'ge waagd, maar geslaagd' tot 'onbe grijpelijk en platvloers'. Ook wordt nu al gevreesd voor een Janet Jackson-achtige nipplega- te (Jacksons borst werd ontbloot tijdens de superbowlfmale) als de jurk het begeeft tijdens de recht streekse halve finale van volgende week dinsdag. Via haar Twitterac- count reageerde Oosterhuis sne dig op de kritieken: 'Negatieve aandacht is ook aandacht'. Een wandspreuk die zeker in de publi- citeitswedloop van het Songfesti val een kern van waarheid bevat. Een relletje kan de Nederlandse inzending de komende twee we ken wellicht nog van pas komen. Na de onthulling van hun 'video clip' met de microfoonstandaar den tegenover elkaar stegen de Common Linnets vorig jaar vrij wel meteen in klassementen van de bookmakers. Voor Oosterhuis gold dat gisteren niet. Zij staat nog steeds gerangschikt op de 25e plek, op het nippertje goed voor kwalificatie voor de finale. Aan het optreden van Oosterhuis zal de komende dagen vermoede lijk verder worden gesleuteld. De zangeres paste gistermiddag drie verschillende sluiers en oe fende voorzichtig met het spelen met de om haar heen cirkelende camera. Die camera speelt de rol van de man die Oosterhuis toe zingt in Walk Along, zo ontstaat het minisprookje dat Panne- coucke wil neerzetten. ,Ik stel me kwetsbaar op en stel mijn hart open om de inti miteit van het liedje goed over te brengen op het pu bliek", verduidelijkte Ooster huis haar strategie na af loop. Vrijdag repeteert de Nederlandse opnieuw op het podium in Wenen. Exclusief voor de lezers van deze krant Ir». A" .1 nel. iPhone 5c t.w.v. €399,- Ander toestel of abonnement? Kijk op de website! Hij was een vriend geworden. Een uitlaatklep, iemand bij wie ik mijn ei kwijt kon Wat bezielt vrou wen die hun hart verpanden aan ter dood ver oordeelden? Journaliste Lin da Polman schreef het boek Death row Dollies, over vrouwen die liefde vinden in de Ameri kaanse 'doodstrafindustrie'. Over Petra de Jong bijvoorbeeld, die een warme band kreeg met een moordenaar. Ja, Petra de Jong had het er wel eens over, als ze op bezoek was bij haar penvriend Ja- mie McCoskey. Over de reden van zijn ver blijf in een Texaanse dodencel: de dood van een 20-jarige student uit Houston. De details kent ze: verkrachting van diens zwangere verloofde, 24 messteken. Maar als je in de bezoekersruimte van de Polun- sky-gevangenis zit, zegt Petra de Jong (37), zit er gewoon een mens voor je. „Als ik met hem zat te ouwehoeren, vergat ik soms de omgeving en was het alsof ik met een vriend in een café zat." Op 12 november 2013 is McCoskey op 49-ja- rige leeftijd geëxecuteerd. Petra de Jong was erbij. Met haar vriend en vader, want McCoskey stond erop dat ze niet alleen naar zijn overlijden kwam kijken. Schrijf ster Linda Polman reisde mee naar Texas. Ze mocht niet aanwezig zijn in de getuigen- kamer. De Jong had ruim een jaar naar deze dag toegeleefd. Ze boekte geen vakanties, om dat ze elk moment te horen kon krijgen dat de executie ophanden was. Ze maakte maandelijks 100 dollar naar McCoskey over, zodat hij in zijn laatste fase lekker kon eten. Ze keek een documentaire van een schrijf ster die haar eigen euthanasie vastlegde, omdat McCoskey met een vergelijkbare in jectie ter dood gebracht zou worden en ze hem wilde voorbereiden op wat komen ging. Op de deur van het Kabinet van de Koning in Den Haag is een hakenkruis geschilderd. Toen het hakenkruis gisteroch tend werd ontdekt, is de deur direct afgeplakt met zeil. Het is onduidelijk wie het haken kruis op de deur heeft aange bracht. Het Kabinet van de Koning is een kleine rijksorganisatie die de vorst ondersteunt bij zijn werkzaamheden. Het gaat on der meer over de contacten tus sen de koning en de andere le den van de regering. Ook be reidt het Kabinet van de Koning jaarlijks honderden bezoeken, ont vangsten, gesprekken en beëdigin gen door de koning voor. Vorige week werd in Amsterdam het Paleis op de Dam beklad. Op het gebouw was de tekst 'Fuck de koning' gekalkt. Dat had te maken met het besluit van het Openbaar Ministerie om activist Abulkasim al-Jaberi te vervolgen voor het roe pen van 'Fuck de koning, fuck de koningin, fuck het koningshuis'. Het OM kwam terug op het be sluit en heroverweegt nu de ver volging. door Stefan Raatgever WENEN - Trijntje Oosterhuis is na één dag repeteren in Wenen al on derwerp van een verhit Eurovisie debat. Punt van discussie: haar wei nig verhullende jurk met duizeling wekkend diep decolleté. Trijntje Oosterhuis in haar jurk. foto Andres Putting/Eurovision Berichten Agenda Fotos Camera Notities Herinnoringcn Aandelen Game Center Kiosk Prunes Store App Store Passbook Kompas instellingen Telefoon Mail Safari Muziek Telefonisch bestellen kan ook. Bet 0900-0603 (£0,45 per gesprek, ma t/mvr van 8-18 uur) Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 630,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 20-05-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. 'Ondanks zijn door Karlijn van Houwelingen Petra de Jong DEN HAAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6