Vermist! ii Ik heb me er inmiddels bij neergelegd dat Bellende leraren bron van irritatie Bayern hoopt vergeefs op een wonder 38 en 39 Onderzoekers stellen dat niet alleen meisjes baat hebben bij een HPV-inenting tegen baarmoederhalskanker. Tourfinish valt duurder uit AMSTERDAM - Het Rijk moet over wegen om ook jongens in het vac cinatieprogramma tegen baarmoe derhalskanker op te nemen. Want ook zij hebben baat bij de inen ting, stellen onderzoekers van het VUmc in Amsterdam. De inenting die het seksueel over draagbare virus HPV bestrijdt, werkt niet alleen tegen baarmoe derhalskanker, maar ook tegen keelkanker en kanker in erogene zones als de anus en de penis. Die kankersoorten komen minder vaak voor maar, zo stellen de on derzoekers, vaak genoeg om zo'n prik eveneens voor jongens de moeite waard te maken. Volgens het onderzoek, dat van daag in het British Medical Jour nal verschijnt, zou één ziektege val onder mannen al voorkomen kunnen worden als 800 jongens geprikt worden. Bij meisjes is het effect wel groter: op de vaccinatie van 200 meisjes wordt al één keer baarmoederhalskanker voorko men. De prik moet wel gezet zijn vóór jongeren seksueel actief wor den: met twaalf jaar. Dat het onder meisjes zo effectief is, was volgens onderzoeker Hans Berkhof de reden om bij de lance ring in 2009 alleen voor die doel groep te kiezen. „Ik besef dat het duur is om ook jongens erbij te betrekken, maar de vaccinprijs is al gedaald en hogere deelname zal de prijs van het vaccin verder drukken." Landen als Canada, Verenigde Sta ten, Australië en Oostenrijk zijn al wel overgegaan op het prikken van jongens. Berkhof hoopt dat de prik aan po pulariteit wint als ook jongens meedoen. „Misschien dat het dan voor iedereen normaler wordt." Op dit moment doet slechts 60 procent van de Nederlandse meisjes mee. Er is vanaf het begin veel tegenstand tegen 'de maag- denprik' geweest, die sinds zes jaar gegeven kan worden. Met na me de Nederlandse Vereniging Kritisch Prikken vindt dat het vac cin onvoldoende is getest en dat baarmoederhalskanker -die via het bevolkingsonderzoek kan wor den opgespoord - goed te behan delen is. De Gezondheidsraad, die advies aan minister Schippers (Volksge zondheid) uit moet brengen over nieuwe vaccinaties, laat in een reactie weten het voorstel 'onder de aandacht te hebben'. Wanneer ze het in behandeling neemt, is onduidelijk. WOENSDAG 13 mei 2015 In Nederland zijn bijna 1500 mensen al langer dan een jaar vermist. Uit Zeeland staan er twaalf mensen op politie.nl. ze nooit meer voorgoed weg terugkomt Allever,mifen nu 2E PINKSTERDAG OPEN DEN HAAG - Gewoonlijk zijn het docenten die klagen over leerlin gen die (proberen te) bellen of sms'en tijdens de les. Dinsdag was het even omgekeerd: scholie ren hadden er in veel gevallen last van dat hun leraren werden ge beld tijdens het eindexamen. Dit blijkt uit de klachten die bij het Landelijk Aktie Komitee Scholie ren (LAKS) zijn binnengekomen. LAKS onderzoekt nog of er echt een fout zit in vraag negen van het examen M&O, zoals enkelen beweren. 319c 69% Ook jongensprik tegen kanker door Eefje Oomen pagina 9: Gebruik sociale me dia om jongens over te halen 257e jaargang nr. 112 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Editie: Walcheren Volop zon De Zeeuwse finish van de eerste Touretappe gaat maximaal 200.000 euro meer kosten - Ineens was Lek op een lijst Henk van Haneghem -Commentaar TmmAjom. pagina 34 en 35: Examen M&O ging lekker DE STELLING Reageer op pzc.nl Alle mannen moeten ingeënt worden tegen baarmoederhalskanker UW MENING 239 reacties In Zeeland voel ik me veilig EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69