Sluis stapt uit Muziekschool CA Geen campers en vaste plaatsen op mini-campings in gemeente Sluis KOOP NU IN 2015 VOOR DE PRIJS VAN 2014 VOORDEEL 1600,-* LEVERBAAR UIT VOORRAAD!!! VANAF 10.775,- W Doel was een mooi dorp aan de Schelde. Van die charme is vrijwel niets meer over, hoe triest ook. 30 ZEEUWS-VLAANDEREN DOEL DE NIEUWE TOYOTA AYGO CAPPENDIJK TOYOTA De Muziekschool wordt betaald door twaalf Zeeuwse gemeenten - alleen Terneuzen doet niet mee. Sluis staat voor volgend jaar voor 180.000 euro op de rol. „Wij vin den dat een veel te groot deel daar van opgaat aan overheadkosten", vertelt wethouder Albert de Bruijn. Het gaat dan om kosten voor bijvoorbeeld personeel en ad ministratie. Daar komt bij dat de Muziek school juist in een grensgemeente als Sluis niet per se nodig is. „Veel mensen die een instrument wil len bespelen, wijken uit naar het Belgische kunstonderwijs", geeft De Bruijn aan. „En er zit nu ook een grote particuliere aanbieder in de regio: Musicsande. Daar Het gaat niet om de kwali teit van de Muziekschool, maar om de hoge kosten, zegt wethouder De Bruijn. gaan al meer dan 120 leerlingen heen. En Musicsande is goedko per dan de Muziekschool." De Muziekschool heeft in de ge meente Sluis nu een kleine 200 in dividuele leerlingen. Omgerekend betaalt Sluis dus bijna too euro per leerling. „Een veel te hoog be drag", vindt De Bruijn. „Dat is niet meer te verantwoorden." Sluis wil wel dat kinderen kun nen blijven kennismaken met mu ziek. „Dat kunnen we onderbren gen bij de cultuurmenu's, die we nu al verzorgen op basisscholen", geeft De Bruijn aan. „We kunnen daar dan best docenten voor aan trekken. Mogelijk zelfs de docen ten van de Muziekschool, maar dat moeten we nog bekijken." Het uittreden uit gezamenlijke re gelingen kost geld. Stoppen met de Muziekschool dus ook. „We zijn nu aan het uitrekenen hoe veel ons dit kost", vertelt De Bruijn. „Dat doen we samen met Vlissingen: die denken ook aan uittreden. Maar omdat we een op zegtermijn hebben, moeten we nu een besluit nemen om per 2018 te kunnen stoppen. Als we af wachten, zitten we er weer een jaar langer aan vast. We kunnen het besluit altijd nog terug draaien." De Sluise gemeenteraad moet het voorstel van De Bruijn nog wel goedkeuren. De raad praat er deze maand over. TERNEUZEN Tel. 0115-617751 DOEL - Het is zondagmiddag. Doel stroomt vol met ramptoeristen. Zo mag je de honderden bezoe kers, in de auto en op de fiets, wel noemen. Het is mooi weer en Doel blijft kennelijk een interes sante bestemming. Om wat te drinken in taverne Doel 5 of in de molen en vooral om de onder gang van het ooit bloeiende Schel dedorp vast te leggen. Wie vaker in Doel is geweest en een gevoel heeft voor het dorp aan de Schelde, schrikt. Zoveel is er het laatste jaar vernield en dichtgetimmerd. Zelfs Jan Creve, voorzitter van actiegroep Doel 2020, moet dat toegeven. Hij legt de schuld onverkort bij de be stuurlijk verantwoordelijken, on der meer van de gemeente Beve- ren. Naar zijn oordeel hebben zij vandalen - 'helaas veel van uw landgenoten' - doelbewust nauwe lijks een strobreed in de weg ge legd. „Ze wisten perfect wat er gaande was, maar traden slechts sporadisch op." Op de vraag of Doel nog te red den is, antwoordt Creve niet met een volmondig 'ja'. „Doel zal nooit meer kunnen worden wat het was", reageert zelfs hij, de meest vastberaden strijder voor Doel, „Maar dat betekent niet dat wij moeten stoppen nadenken over een toekomst voor Doel. Stel dat Doel over enkele jaren volle dig wordt afgebroken, dan ligt er een kale vlakte. Tot in lengte van dagen, want voor de haven die Antwerpen er wil hebben, ont breekt de noodzaak. Zeker als straks de Waaslandhaven met de Deurganckdoksluis, de grootste ter wereld, voor alle container- Wij moeten over een toekomst voor Doel blijven nadenken, zolang het dorp er is schepen bereikbaar is. Bovendien, het gaat niet alleen om Doel, maar ook om de Doelpolders die bedreigd worden." Creve heeft hoop dat de markant ste gebouwen in het dorp - het klooster annex ontmoetingscen trum, het monumentale Hoog- huis, de kerk en de molen - in elk geval te behouden zijn. „We gooien zeker niet de handdoek in de ring. Vergeet niet, tot nu toe hebben we alle procedures gewon nen. Ondertussen is het systema tische verrottingsproces doorge gaan, terwijl alles erop gericht had moeten zijn om de status quo te bewaren." In 1997 heeft Creve de actiegroep Doel 2020 opgericht. De kans be staat dat Doel het jaar 2020 zal ha len, maar hoe zal het dorp er te gen die tijd uitzien? Zullen er nog meer huizen afgebroken zijn? Vaart het veer Doel-Lillo dan nog wel? Zullen vandalen of de tand des tijds niet nog meer hebben vernield? Wellicht komt er zelfs een moment dat ramptoeristen Doel gaan mijden, omdat het er zo naargeestig is. Doel is dan echt verloren. De Vekabo, waarin eigenaren van mini-campings verenigd zijn, had bij het opstellen van de verorde ning 'Kleinschalig kamperen' aan gedrongen op ruimere mogelijk heden. De groep wilde de moge lijkheid om op de kleine cam pings ook campers en vaste stand plaatshouders toe te laten. Ook wilden ze het hele jaar open zijn. Nu moeten mini-campings nog dicht tussen 1 november en 1 maart. B en W willen zo'n winter- opening niet. Ze wijzen erop dat het landschap dan kaal is, en dat de campings dan teveel in het zicht komen te liggen. Verder, schrijft het college in een reactie op de Vekabo-zienswijze, is er in het verleden juist bewust voor ge kozen om vaste plaatsen op de grote campings te realiseren. Als dat daar leidt tot minder toeris tische plaatsen, kunnen de mi ni-campings dat opvangen. Het college wil wel op mini-cam pings drie trekkershutten toela ten. Die tellen echter gewoon mee met de maximaal te realise ren 25 plekken. Het concept 'landschapscamping' verdwijnt uit de verordening. De Recron had de gemeente ge vraagd de mogelijkheid in stand te houden, maar die concludeert dat het idee - een camping bij een boerderij met veel aandacht voor natuur en een hoge kwaliteit - in de praktijk niet uitvoerbaar blijkt. Enkele pogingen mislukten. De Sluise gemeenteraad besluit la ter deze maand over de inhoud van de verordening. door Martijn de Koning OOSTBURC - De gemeente Sluis stapt per 1 januari 2018 uit de Zeeuwse Muziekschool. B en W vinden de gezamenlijke regeling te duur en wijzen erop dat particulier en Belgisch kunstonderwijs een stuk goedkoper zijn. (*incl. inruilpremie) Voordeel geldt ook voor tenaamstelling in 2015. Vraag naar de voorwaarden. Mr. F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Prijzen inclusief BTW, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. Distributeur: Louwman Parqui B.V. Meer info: bel gratis 0800-0369 of kijk op www.toyota.nl Scheldedorp is Antwerpen door Harmen van der Werf Jan Creve, actiegroep Doel 2020 Gluren in een verlaten winkelpand. De Keverclub heeft in een oude garage fotogenieke locatie gevonden. door Martijn de Koning OOSTBURG - Het aanbod op mi ni-campings in de gemeente Sluis blijft beperkt tot 'gewone' kam- peerplekken en een enkele trek kershut. Het Sluise college gaat niet mee in het idee van de cam pingeigenaren om ook camperplek- ken en vaste plaatsen te realiseren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65