Rockabilly en Amerikaanse auto's maaskant ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Calvarieberg kan er binnenkort weer hele tijd tegen Maakt er meer vakantie van. reizen |j ifwMp AXEL - De Dijken- en Krekenrally in Hulst en De Nacht van Zaam- slag zijn al geweest, maar in Zeeuws- Vlaanderen en bij onze zuiderburen staan komende maanden nog diverse oldtimerac tiviteiten op de agenda. Een greep uit de activiteiten: Oldtimer Festival Axel Op Hemelvaartsdag, donderdag, wordt de 29e editie van het Oldti mer Festival in Axel gehouden. Op het Hofplein staan vanaf half negen klassieke oude auto's, land bouwvoertuigen, trucks, moto ren, bromfietsen en fietsen. De deelnemers kunnen een puzzelrit door Zeeuws-Vlaanderen maken en 's middags is er een concours d'élegance op de Markt in het cen trum van Axel. Vanaf tien uur is er een curiosamarkt en de win kels en musea zijn vanaf twaalf uur geopend. Oldtimer Weekend Groede Het tweede weekend van juni vindt het Oldtimer Weekend in Groede plaats. Alle antieke voer tuigen en ook ruiters met aan spannen zijn welkom. Er zijn di verse ritten. Inschrijven kan via www.owgroede.com. Spring Meeting Stekene (B) De Spring Meeting in het Bel gische Stekene op 31 mei, richt zich enkel op Amerikaanse auto's. Vanaf tien uur kunnen aan de Bet- testraat in Stekene Amerikaanse klassiekers zoals Chevrolets be wonderd worden. Rockabilly Day, Evergem (B) Op 29 en 30 augustus is het Rocka billy Day in Evergem. Niet alleen de auto's en bands, maar ook de bezoekers zijn de moeite waard. Ze zijn veelal uitgedost in de voor rockabilly kenmerkende mode uit de jaren vijftig. SINT JANSTEEN - Even waren er zelfs te veel vrijwilligers die wil den helpen met het opknappen van de Calvarieberg in Sint Jan steen. De 'grafheuvel' op het kerk hof was in desolate staat, dus plaatste de parochiekerncommis sie een oproep voor werving van vrijwilligers. De opknapbeurt was nodig. De monumentale grafheuvel was op verschillende plekken verzakt. Ste nen waren kapot, de fatjade aan de achterkant liet los en de ruim te rondom de 'berg' was aan her- strating toe. Vrijwilligers hebben vrijdag de fundering gestort. Na uitharding kan na deze week een muur rond de heuvel worden ge metseld en beplanting gezet. De Calvarieberg kan er dan weer een hele tijd tegen. Workshop over opvoeden met paard Paard en Therapie aan de Brie versweg in Eede houdt vrijdag een workshop Teren opvoeden met behulp van paarden'. Die is geschikt voor ouders van kin deren met adhd, autisme en leerproblemen. Aanvang is om 19.30 uur. In schrijven kan via de website www.paard-en-therapie.nl. Infobijeenkomst over het soefisme De Soefi Beweging Nederland houdt zaterdag een informatie bijeenkomst over de Indiase stroming soefisme. Die vindt plaats in de Baudeloozaal aan Baudeloo 20 in Hulst. Bezoe kers krijgen uitleg, verhalen en muziek voorgeschoteld. Aan vang is om 10.30 uur, toegang is gratis. Jubileumconcert van Met Hart en Stem Zangvereniging Met Hart en Stem bestaat 30 jaar. De zan gers uit Terneuzen vieren dat zaterdag in de Grote Kerk aan de Noordstraat in Terneuzen. Er is koor- en samenzang, en het Zeeuws Reformatorisch Symfonie Orkest Convocare treedt op. Aanvang is om 19.30 uur, toe gang gratis. Weekmarkt maakt plaats voor kermis De voorjaarskermis staat vanaf donderdag tot en met volgende week maandag op de Grote Markt in Hulst. De weekmarkt van maandag 18 mei wordt daarom elders gehouden, op een deel van het 's-Gravenhof- plein. De markt komende don derdag vervalt overigens van wege Hemelvaartsdag. Vier afstanden bij Omloop Vestingstad Wandelsportvereniging Zelden Rust houdt zaterdag de Om loop Vestingstad Hulst. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 7,14,21 en 28 kilo meter. Vertrekken kan tussen 7.30 uur en 15.00 uur vanaf het Reynae- rtcollege aan de Gildenstraat in Hulst. Diekentocht over polderwegen Toerclub Axel houdt zaterdag de Diekentocht. Deelnemers aan de toertocht hebben de keuze uit 40,70 en 120 kilome ter. Vertrekken kan tussen 8.00 en 12.00 uur (langste afstand tot 10.00 uur) vanaf café Cambri- nus aan de Markt in Axel. De langste twee afstanden hebben een tussenstop bij Biervliet. Kroatië, Montenegro en Albanië Engelse Drop, Schotse Ruiten enierse Vergezichten Klassiek Italië, Rome en Toscane Flirsch am Arlberg maaskantreizen.nl DINSDAG 12 MEI 2015 zon schij nt Gertjan Bilderbeek van Djoek VW uit Hulst verkoopt luchtgekoelde Volkswagens, waar menig mannenhart sneller van gaat kloppen, foto Camile Schelstraete EEDE HULST TERNEUZEN HULST HULST AXEL I p-Ë.' ANVR 12 dagen vanaf 599 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Dubrovnik, Kotor, Cilipi, Cavtat Budva Rivièra! Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 6 juni, 5 sept., 3,17 okt. 12 dagen vanaf 999 12-daagse rondreis per Comfort-Class tou ringcar, o.a. Edinburgh, Loch Ness, Belfast, York, Giant's Causeway en Dublin. Verblijf in goede middenklasse hotels o.b.v. half-pension. Vertrek: 14juni, 19 juli, 30 aug., 27 sept. 10 dagen vanaf 599 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar met o.a. Siëna, Florence, Assisi en Rome. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 4,18 juni e.a 7 dagen vanaf 399 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar met o.a. Silvretta, Lech, Gross Walsertal, Zwitserland en Liechtenstein. Verblijf in goed middenklasse hotel op basis van half-pension. Vertrek: 7,21 juni, 12,26 juli, 2,9,23 aug., 6,20 sept. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. Vrijwilligers steken masaal de handen uit de mouwen om de Calvarieberg in Sint Jansteen weer het aanzien waard te maken, foto Camile Schelstraete info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64