BEVELANDEN en THOLEN 31 Bijzondere deurgrepen en knoppen in rvs Bruidssalon in een rustieke boerenschuur Crowdfiinding voor vestiging Runnersworld Taxatiedag van oude boeken en handschriften De regio van Ik ben een echte Zuid-Beveland- se. Geboren in Kruiningen. Ik ben één jaar weggeweest, naar Tilburg toen ik de secretaresseopleiding bij Schoevers deed. Mijn ouders komen ook van Zuid-Beveland. Mijn vader is in middels overleden, maar mijn moeder woont nog steeds in het zelfde huisje waar ze in zijn ge trokken na hun trouwen. Goes is voor mij toch wel 'the pla ce to be'. Ik heb er een tijd ge woond en heb er altijd graag ge woond. Je hebt er van alles. Hier is het wel stil. Ik was ge wend aan buren aan alle kanten, nu heb ik dat niet. Maar we heb ben gelukkig wel fijne overburen. Ik ben hier naar toe gegaan nadat ik mijn man Daan heb leren ken nen. We leerden elkaar kennen in 2005 en in 2006 ben ik hier naar toe verhuisd. Daan heeft hier een akkerbouwbedrijf. Ik was in de Zak van Zuid-Beve land helemaal onbekend. Ik heb een vriendin in Ovezande, daar kwam ik wel. En Driewegen was ik ooit wel eens doorheen gere den en dacht toen je zal hier maar wonen. Ja, het was wel een omwenteling, door een dominee en een pastoor, dat wilden ze wel samen doen. Ik ben hervormd en Daan is katho liek. Ik wilde wel wat terug doen. In 2008 ben ik lid geworden van de kerkenraad in Driewegen. Al snel daarna werd ik scriba. Ik ben altijd secretaresse geweest en dan word je snel voor dat soort func ties benaderd. In de Zak van Zuid-Beveland heb je veel akkerbouwers en fruitte lers. Appels, peren en zwarte bes sen. Veehouders heb je hier niet veel. Ik ben sinds 2012 secretaris van de ZLTO afdeling Borsele. Dat lag een tijdje open en ik had er ook al eens over gedacht, maar toen werd ik benaderd. We zijn met twee vrouwen in het ZLTO-be- stuur. Ook de penningmeester is een vrouw. Dat is wel belangrijk, voor het sociale aspect. De ge meente Borsele is best trots op de boeren. Zij schilderen het land schap, zeggen ze. Ik twitter over het dagelijkse boe renleven. En over alles wat mij in teresseert. Veel boeren twitteren. Daardoor hebben ze contact over de hele wereld. van Goes naar Driewegen. Niet al leen van de stad naar klein dorp. maar ik ben ook niet van boeren afkomst. Nu woon ik op een boer derij en ik doe de administratie. En als het moet rijd ik op een trek ker, maar liever niet. Het is hier echt een hechte ge meenschap met Driewegen en Ovezande. Hier in Driewegen is het meer feest met Koningsdag en met Hemelvaart is het feest in Ovezande. Hemelvaart is altijd een drukke dag. Vanuit de gezamenlijke ker ken organiseren wij de Hemel vaartsdagviering. Dan gaan we eerst 's ochtends wandelen en daarna is een oecumenische dienst. 's Middags ga ik naar Klomppop in Ovezande. Dan ben ik daar vrij williger, sta ik achter de bar of doe ik iets anders. Daar ben ik warm ontvangen. Bij ons in Kruiningen had je vroe ger nog echt het verschil met her vormden en gereformeerden. Hier was het al één kerk. En wat ook mooi is dat de protestante en katholieke kerk hier regelmatig sa menwerken. Wij zijn getrouwd /W Ondernemersplein MIDDELBURG - Paul Walthuis in Middelburg heeft zich gevestigd als zelfstandig ontwerper van deurgrepen en -knoppen, sloten en ander deurbeslag in roestvrij- staal. Binnenkort volgt een nieuw ont werp in de stijl van de Zeeuwse knop. Walthuis werkt daarnaast aan een grafvaas. Zijn huiskamerraam aan het Oud Arnemuidsvoetpad dient als etalage, maar de ontwerpen zijn fotografisch uitgestald op de web site: ARNEMUIDEN - Net buiten Arne- muiden is in een boerenschuur aan de Binnendijk Bruidssalon Daisy gevestigd bij Koosjes High Tea Salon. Eigenaresse Mathilde Lievense laat aanstaande bruiden zoveel jurken passen als ze willen. Zij streeft in de collectie japons naar individualiteit, romantiek en be taalbaarheid voor zowel bruid als haar gevolg. De salon is enkel op afspraak te bezoeken. GOES - Marathonloopster Paola van Gilst en haar partner Ray mond van Gilst willen in septem ber een speciaalzaak voor hardlo pers openen, Runnersworld Goes aan de rand van de Goese binnenstad. Runnersworld is een keten van ruim dertig hardloop speciaalzaken. De ondernemers zoeken nog een ton financiering voor hun winkel en zoeken men sen die willen investeren in ruil voor rendement. De actie begint vandaag via GOES - Taxateur en veilinghouder Arie Molendijk uit Rotterdam- houdt maandag 18 mei van 13.00 tot 16.00 uur een taxatiedag in Hotel Terminus in Goes. De taxatiedag vervangt die op 1 mei niet door kon gaan. Molen dijk is op zoek naar oude en zeld zame boeken, handschriften, kloosterboeken en of oude bij bels. Molendijk is gespecialiseerd in geschiedenis, topografie, (sta- tenjbijbels en theologie. Taxatie gebeurt aan de hand van recente veilingcatalogi. Molendijk rekent vijf euro per aanbrenger voor waardeschatting of advies. DINSDAG 12 MEI 2015 In deze wekelijkse rubriek schetst een inwoner van de Bevelanden zijn of haar beeld van de regio. Vandaag: Andien Goense, boerin uit Driewegen Het is een hechte gemeenschap door Melita Lanting ZUID-BEVELAND GOES DRIEWEGEN OMWENTELING Andien Goense met op de achtergrond haar man Daan. foto Dirk-Jan Gjeltema ZLTO TWITTER GEMEENSCHAP KERK In de rubriek Ondernemersplein is plek voor berichten over be drijven. Opent u een nieuwe zaak, ver huist uw bedrijf, introduceert u een nieuw concept in de regio, heeft u een jubileum te vieren? Stuur uw persbericht naar: bevelanden@pzc.nl www.fijnervs.nl www.bruidssalondaisy.nl www.crowdabout- now.nl/Runningstore-Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60