iK* SCHOUWEN-DUIVELAND 31 Bijzondere deurgrepen en knoppen in rvs Bruidssalon in een rustieke boerenschuur Crowdfunding voor vestiging Runnersworld Taxatiedag van oude boeken en handschriften Het eiland van. Eef de Graaf woonde in Rotter dam, Rome, Barcelona. Haar man Kianoosh Gerami komt uit het zestien miljoen inwoners tellende Teheran. Maar ze hebben hun hart verpand aan Schouwen-Dui veland. „In 2010 zijn we vanuit Rotterdam in Zierikzee komen wonen", vertelt De Graaf, „omdat we het hier beter vinden. Voor de kinderen, om op te groeien, maar ook omdat het gewoon zo'n ont zettend mooie omgeving is. Zon, zee, strand, natuur, wat wil je nog meer? Alles is kleinschaliger. Ook dat vind ik heel erg prettig." „Wat dat betreft is het hier hele maal prima, alleen qua werk moet je er flink harder aan trek ken. We zouden wel wat meer op drachten kunnen gebruiken. We doen heel erg veel, gratis... Blijft dat zo, dan wordt het lastig vol houden. We moeten toch ook een boterham verdienen. Als dat niet aantrekt, worden we uiteindelijk misschien gedwongen weer terug te keren naar de grote stad. Dat zou ik heel erg jammer vinden! Waar dat aan ligt? Misschien doe ik het wel helemaal fout. Of mis schien bestaat er een verkeerd beeld van ons als 'die twee kunste naars' en weten ze niet dat we ook bijzondere bedrijfsfilms kun nen maken, productfotografie, il lustraties. Dat is een beetje onder gesneeuwd bij de projecten die we doen." De Graaf en Gerami zijn vormge vers, hoewe zij in eerste instantie te boek staat als filmaker en pro ducent. Onder die paraplu teken de Eef voor de dertig minuten du rende surrealistische film Silhouet ten tegen het licht, die 17 april in premiere ging. De film is opgeno men op Schouwen-Duiveland en biedt een bijzondere blik op de omgeving. „We volgen een man en gaan mee in zijn verbeelding. We wilden de schoonheid van be paalde plekken laten zien. De Brouwersdam bijvoorbeeld! Die strakke lijnen. Het stadje Zierik zee werkte heel erg mee, doordat er op de dag dat we daar filmden een speciale mist kwam opzetten. Een cadeautje!" De film wordt ver toond in de Dikke Toren. Verder is het de bedoeling dat Silhouetten tegen het licht volgend jaar op reis gaat langs de internationale film festivals, vertelt De Graaf. „We gaan ook musea benaderen en de Zeeuwse Bibliotheek heeft inte resse om de film in haar collectie op te nemen." Een ander project waar De Graaf en Gerami bij betrokken zijn, is Pleingoed. Op het gras naast de Dikke Toren wordt momenteel ge bouwd aan een 'inspiratiepavil joen'. Een halve blauwe bol sym boliseert de onderwaterwereld, een opmaat naar het wereldkam pioenschap onderwaterfotografie van 21 tot en met 25 mei in de Oosterschelderegio. „We willen dat het gebied rond de Dikke Toren en Nieuwe Kerk meer gaat leven, door het contrast met de monumenten. Ik denk wel dat het indruk maakt. Je ziet nu al heel veel mensen die het ob ject fotograferen. Dat laten ze thuis zien of zetten het op face- book, en zo is dat ook weer een vi sitekaartje voor het stadje. Dit moet een gebruiksobject worden, waar ondernemers een presenta tie kunnen geven, waar tentoon stellingen worden gehouden. En dat drie maanden lang. De win nende WK-foto zal er pontificaal op bilboardformaat komen te han gen, andere vruchten van de WK-inspanningen zijn straks in het paviljoen zelf te zien. De Graaf geeft ook workshops. Een middelbare schoolklas uit Amsterdam leert deze week 'naar de omgeving te kijken'. „Dat kan ook weer dromen oproepen. Wat iedereen meteen opvalt, is dat het hier zo afwisselend is. Je hebt dui nen, bossen, dijken in het niets. Dat maakt het zo inspirerend." l/l/M Ondernemersplein MIDDELBURG - Paul Walthuis in Middelburg heeft zich gevestigd als zelfstandig ontwerper van deurgrepen en -knoppen, sloten en ander deurbeslag in roestvrij- staal. Binnenkort volgt een nieuw ont werp in de stijl van de Zeeuwse knop. Walthuis werkt daarnaast aan een grafvaas. Zijn huiskamerraam aan het Oud Arnemuidsvoetpad dient als etalage, maar de ontwerpen zijn fotografisch uitgestald op de web site: ARNEMUIDEN - Net buiten Arne- muiden is in een boerenschuur aan de Binnendijk Bruidssalon Daisy gevestigd bij Koosjes High Tea Salon. Eigenaresse Mathilde Lievense laat aanstaande bruiden zoveel jurken passen als ze willen. Zij streeft in de collectie japons naar individualiteit, romantiek en be taalbaarheid voor zowel bruid als haar gevolg. De salon is enkel op afspraak te bezoeken. GOES - Marathonloopster Paola van Gilst en haar partner Ray mond van Gilst willen in septem ber een speciaalzaak voor hardlo pers openen, Runnersworld Goes aan de rand van de Goese binnenstad. Runnersworld is een keten van ruim dertig hardloop speciaalzaken. De ondernemers zoeken nog een ton financiering voor hun winkel en zoeken men sen die will investeren in ruil voor rendement. De actie begint vandaag via GOES - Taxateur en veilinghouder Arie Molendijk uit Rotterdam- houdt maandag 18 mei van 13.00 tot 16.00 uur een taxatiedag in Hotel Terminus in Goes. De taxatiedag vervangt die op 1 mei niet door kon gaan. Molen dijk is op zoek naar oude en zeld zame boeken, handschriften, kloosterboeken en of oude bij bels. Molendijk is gespecialiseerd in geschiedenis, topografie, (sta tenbijbels en theologie. Taxatie gebeurt aan de hand van recente veilingcatalogi. Molendijk rekent vijf euro per aanbrenger voor waardeschatting of advies. DINSDAG 12 MEI 2015 Duin, In deze wekelijkse rubriek schetst een inwoner zijn of haar beeld van Schouwen-Duiveland. Vandaag: Eef de Graaf uit Zierik- zee door Marcel Modde bos en dijken in het niets Het inspiratiepaviljoen Pleingoed bij de Dikke Toren, syboliseert voor Eef de Graaf de bijzondere contrasten van Schouwen-Duiveland. foto Dirk-Jan Gjeltema Wereldburger Werk en projecten Pleingoed Dromen In de rubriek Ondernemersplein is plek voor berichten over be drijven. Opent u een nieuwe zaak, ver huist uw bedrijf, introduceert u een nieuw concept in de regio, heeft u een jubileum te vieren? Stuur uw persbericht naar: schouwen-duiveland@pzc.nl www.fijnervs.nl www.bruidssalondaisy.nl www.crowdabout- now.nl/Runningstore-Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50