RUYTER JAARMARKT Rechtszaak Renesse 'is ongelooflijke puinhoop' maaskant irïïi SCHOUWEN-DUIVELAND 29 De bouw van de brede school in Kapelle is officieel begonnen, de scholen zijn toe aan de verhuizing. Vissers bekogelen zeehonden Ai Hoefsmid even terug in travaljes Schouwse dorpen Maakt er meer vakantie van. xlr VRIJDAG 15 MEI 9.30 - 16.SO UUR reizen KAPELLE - Nog anderhalfjaar moe ten de basisscholen De Moolhoek en 't Honk in Kapelle zien te 'over leven' in hun huidige, verouderde onderkomens. Met het slaan van de eerste paal - het was eigenlijk de laatste - is de bouw van de nieuwe brede school aan de Vroonlandseweg gisteren officieel begonnen. „Een mooi moment", vond direc teur Niek Flipse van openbare ba sisschool De Moolhoek. „We zijn in 2006 begonnen met plannen maken. Als het gebouw volgend jaar klaar is, hebben we er dus tien jaar over gedaan." Flipse herinnert aan het feit dat een jaar vertraging is opgelopen toen de wijk Zuidhoek ineens in beeld kwam als locatie. Hij is er te vreden over dat uiteindelijk toch voor de Vroonlandseweg is geko zen. „Het is een uitstekende loca tie, met het zwembad en de sport- voorzieningen naast de deur." Het huidige onderkomen van De Moolhoek is veertig jaar oud en dus op. „Het gebouw begint aar dig wat mankementen te verto nen", stelt de directeur. „Zo had den we onlangs nog een grote lek kage. Het is elke keer weer een di lemma of we ergens nog veel geld in gaan steken om het op te knap pen. Op christelijke basisschool 't Honk is dat niet anders, al klagen de kinderen daar volgens direc teur Margreet Wabeke in het ge heel niet over. „Ze vinden het nog steeds leuk op 't Honk, ondanks dat er wel eens een lekkage is of de toiletten niet heel fris meer te krijgen zijn. Ik moet zeggen dat het ons aardig lukt om het ge bouw nog aan de minimale eisen te laten voldoen." Wethouder Jon Herselman hield de leerlingen voor dat ze moeten genieten van deze periode. Zelf SCHARENDIJKE - De politie heeft haringvissers aan de Brouwers- dam bekeurd omdat die zeehon den met stenen bekogelden om ze op een afstand te houden. Toezichthouders van de Sportvis- serij Zuidwest Nederland gaan de komende tijd extra letten op het verjagen van zeehonden door vis sers. Het incident gebeurde vrij dag bij een visserijcontrole op Goeree, die 26 bonnen opleverde. BINNENSTAD VLISSINCEN zat hij veertig jaar geleden op De Moolhoek, juist in de periode dat de school verhuisde naar het pand dat nu wordt verlaten. „Ik vond dat een spannende tijd", zei hij. „Jullie behoren tot de gelukki ge generatie die zoiets mee mo gen maken. Hierna worden als het goed is veertig jaar geen scho len meer gebouwd in Kapelle." Met het slaan van een heipaal, het leggen van een puzzel door de toe komstige gebruikers en het schie ten van confetti werd de bouw gis teren officieel ingeluid. De brede school biedt straks ook plaats aan de kinderopvang van Kibeo en de bibliotheek. Als te genslagen uitblijven, wordt het ge bouw in mei volgend jaar opgele verd. De Moolhoek en 't Honk trekken er in met ingang van het schooljaar 2016/2017. R. is volgens het Openbaar Minis terie (OM) een van de drie man nen die op 12 april 2010 een over val pleegde op een woning aan de Hogezoom in Renesse. Die avond drongen drie mannen met veel ge weld die woning van het bejaarde echtpaar Davidse binnen, knevel den hen waarna ze vertrokken met enkele honderden euro's. Maanden na die overval werd R. aangehouden omdat zijn DNA zou overeenkomen met het DNA dat is teruggevonden op de tape waarmee de bewoners werden ge kneveld. De verdachte ontkent tot nu toe. De politie en het OM zijn er niet in geslaagd ook andere verdach ten aan te houden. De rechtszaak tegen R. werd de af gelopen jaren om verschillende re denen steeds aangehouden. De laatste keer gebeurde dat op 9 de cember 2014. De officier van justi tie vroeg toen om aanhouding omdat de verdachte niet was ver schenen. Hij zei toen dat het be langrijk was de verdachte te zien en te horen. De rechtbank hield de zaak aan en bepaalde dat de verdachte tijdens de volgende zit ting, gisteren, moest verschijnen. Volgens het OM heeft de politie ook opdracht gekregen de ver dachte op te halen maar dat is niet gebeurd, zo stelde ook raads man Serge Weening met verba zing vast. „De politie is maandaga vond nog bij mijn cliënt geweest en dinsdagochtend stond hij te wachten maar is door niemand opgehaald." Suijkerbuijk constateerde ook dat de slachtoffers niet op de hoogte waren gebracht van de zitting. Jus titie heeft de slachtoffers van de overval gistermiddag meteen ge beld om uit te leggen wat er was verkeerd gegaan. „Ik was wel even teleurgesteld", zegt mevrouw Da vidse. „Maar het OM heeft zijn ex cuses aangeboden. Meer kun je niet doen." Op 20 juli wordt opnieuw gepro beerd deze zaak te behandelen. Ik was wel even teleurgesteld, maar het OM heeft zijn excuses aangeboden /a 'i 1Wm ZIERIKZEE - De travaljes in Kerk- werve en Noordgouwe worden tij delijk weer in gebruik genomen. Beide historische bouwwerkjes zijn aangewezen als 'monument van de maand'. Binnen dat kader gaat zaterdag 30 mei een hoefsmid aan de slag. Om 13.00 uur staat hij in de hoefstal van Kerkwerve. Twee uur later wor den paarden in Noordgouwe op traditionele manier beslagen. Voor de Tweede Wereldoorlog wa ren travaljes gebruikelijk in het Zeeuwse straatbeeld. Door de komst van tractoren werden boe- rentrekpaarden overbodig en raak ten hoefstallen buiten gebruik. Kroatië, Montenegro en Albanië Engelse Drop, Schotse Ruiten enierse Vergezichten Klassiek Italië, Rome en Toscane Ij 'rPj"-" - tv* se Sev. w Flirsch am Arlberg maaskantreizen.nl DINSDAG 12 MEI 2015 Met brede school in zicht eind aan lapmiddelen door Rob Paardekam De toekomstige gebruikers van de brede school legden gisteren een puz zel van het gebouw, hier de kinderen van basisschool 't Honk. r (VRIJDAG NA HEMELVAARTSDAG) MET STANDWERKERS CONCOURS! door Emile Calon MIDDELBURG - Het is een ongeloof lijke puinhoop, zo verzuchtte giste ren officier van justitie Wilfred Suij- kerbuijk. Hij doelde op het feit dat door fouten in de voorbereiding de rechtszaak tegen Chaybert R. (28) uit Oost-Souburg weer niet door kon gaan. De rechtbank was het met hem eens dat door die fouten de strafzaak moest worden aange houden. Davidse, slachtoffer van overval 12 dagen vanaf 599 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Dubrovnik, Kotor, Cilipi, Cavtat Budva Rivièra! Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van haltpension. Vertrek: 6 juni, 5 sept., 3,17 okt. 12 dagen vanaf 999 12-daagse rondreis per Comfort-Class tou ringcar, o.a. Edinburgh, Loch Ness, Belfast, York, Giant's Causeway en Dublin. Verblijf in goede middenklasse hotels o.b.v. half-pension. Vertrek: 14 juni, 19 juli, 30 aug.,27 sept. 10 dagen vanaf 599 1 tM /fJERV WA ANVR C'A/// yA 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Siëna, Florence, Assisi en Rome. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 4,18 juni e.a 1 dagen vanaf C 399 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Silvretta, Lech, Gross Walsertal, Zwitserland en Liechtenstein. Verblijf in goed middenklasse hotel op basis van half-pension. Vertrek: 7,21 juni, 12,26 juli, 2,9,23 aug., 6,20 sept. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48