Kerkhove debuteert in top tweehonderd in Oostenrijk koersen SPORT 39 Kerkhove is niet een speelster die als een komeet omhoog schiet op de ranglijst. Maar ze laat wel als maar progressie zien en daarmee gaat een stijging op de wereld ranglijst gepaard. In 2008 deed de Zeeuwse voor het eerst mee aan ITF-toernooien en kreeg ze als zestienjarige een ranking. In het begin steeg ze snel, maar over de sprong van de top 300 naar de top 200 deed ze 94 weken. Kerkhove passeerde de grenzen op de volgende data. Top 1000 26 juli 2009 Top 900 31 januari 2010 Top 800 28 februari 2010 Top 700 6 juni 2010 Top 600 14 november 2010 Top 500 10 juli 2011 Top 400 19 februari 2012 Top 300 21 juli 2013 Top 200 11 mei 2015 Vierdaagse van Duinkere ongeluk kig ten val kwam. „Ik zou zondag de GP Claude Criquelion rijden, maar daar gaat nu een streep door. Volgende week rijd ik nog wel ge woon de Ronde van Noorwegen en daarna komt de Ronde van de Fjorden, ook in Noorwegen." Minnaard was niet echt te spre ken over zijn vroege voorjaar. „De vorm was er nog niet." Maar in de tweede helft van april - bij de Ar- dennenklassiekers - had hij wel goede benen. Hij reed de Amstel Gold Race en de Waalse Pijl uit en zat tijdens Luik-Bastenaken- Luik mee in een ontsnapping. „Die week heeft me wel goed ge daan. Voor onze ploeg zijn het de voorjaarsklassiekers waar het in een jaar echt om draait." Zeilwedstrijd valt weer in de smaak De derde Delta Combi wed strijd zeilen trok 42 deelne mers. In totaal werden er vier races vanuit Herkingen gevaren. De zeges gingen naar Jesper Overbeek, Sven van de Pias- se, Martijn Walrave, Jules van Raaij, Tijs Joosse, Lianne van Langeraad en Pim van Vugt De volgende Delta Combi wedstrijd is maandag 25 mei in Breskens op de Wester- schelde. De Sterre toch in derde divisie De volleybalsters van De Sterre komen volgend sei zoen toch in de derde divi sie uit. De Zuiddorpse for matie promoveert, omdat door terugtrekking van teams plaatsen zijn vrij geko men. De Sterre eindigde dit seizoen in de promotieklas se op de tweede plaats. De Sterre wordt volgend sei zoen de enige Zeeuwse for matie in de derde divisie, omdat BOK is gedegradeerd. Peek en Groffen beste schakers Marcel Peek en Hans Grof fen hebben het negentiende schaakkroegentoernooi ge wonnen. In totaal namen er zestien ploegen deel aan het toernooi in Vlissingen. Peek en Groffen verloren in de voorronden geen enkele wedstrijd en ook in de fina leronde was de overmacht groot. Het tweetal Jeroen Hekhuis en Roeland Alders werd tweede. René Tiggelman/Bert Henderikse eindigde als derde. Tafeltennissers maken status waar De toppers bleven overeind in de voorrondes van het zesde ABM ICT-Cup tafelten nistoernooi. De top drie van vorig jaar, Stefan de Groot, Richard Verstijlen en Roald Vos, werd poulewinnaar en plaatstenzich voor de volgen de ronde. Ook Wilbert Pop- pe van de thuisspelende ver eniging Arnemuiden werd eerste in zijn poule. De kwartfinales zijn op vrij dagavond 29 mei en 5 juni. Verstappen niet in actie bij test Max Verstappen komt deze week niet in actie bij de For mule i-testsessies in Barcelo na. Zijn team Toro Rosso zet vandaag het Franse talent Pierre Gasly in de auto, waarna op woensdag vaste coureur Carlos Sainz het stuur overneemt. Op het Cir cuit de Barcelona-Catalunya, waar Nico Rosberg zondag de Grand Prix van Spanje won, mogen de Formule i-teams twee dagen testen. DINSDAG 12 MEI 2015 door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Lesley Kerkhove be hoort voor het eerst tot de beste tweehonderd tennissters van de wereld. De 23-jarige Zierikzeese steeg gisteren op de WTA-ranking van de 206e naar de 197e plaats. Ze passeerde de grens doordat ze afgelopen week de halve finales haalde bij een challenger in Tunis. Marco Minnaard VLISSINGEN ZUIDDORPE VLISSINGEN ARNEMUIDEN BARCELONA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41