I iMI Kaper journaal voor de rechter Zeecruises IN HET NIEUWS 3 ONGELDIG STKI'SS Op 29 januari trekt Tarik Z. het pak aan dat hij eerder nog op de uitreiking van zijn vwo-diploma heeft gedragen en vertrekt naar de NOS-burelen in Hilversum. Dan verschijnt Z., die heel Neder land heeft leren kennen als 'die verwarde jongen', voor het oog van de camera. Hij probeert het achtuurjournaal te kapen, zegt dat hij ons land namens 'inlichtin gendiensten' wil toespreken. Hij wordt overmeesterd door agenten en is in een mum van tijd wereld nieuws. Vandaag buigt de rechter zich voor het eerst over de zaak tegen hem. In Lelystad wordt die nog niet inhoudelijk behandeld, dat gebeurt in juni. Wel wordt onder meer gekeken of er nog aanvul lend onderzoek nodig is. Z. wordt verdacht van gijzeling, bedreiging en verboden wapenbe zit. Hoe hij eraan toe was tijdens zijn daad is nog altijd onbekend. De onderzoeken naar zijn psychi sche gesteldheid zijn niet afge rond, zegt zijn advocaat Ton Vis ser. Hij heeft tot nu toe geen aan wijzingen waaruit zou blijken dat Z. psychisch niet in orde zou zijn. „In mijn gesprekken met hem krijg ik niet het idee dat ik met een verward iemand van doen heb. En mijn cliënt maakt het in detentie relatief goed." Volgens Visser zijn de motieven van Z. tot nu toe 'in brokken' naar buiten gekomen, maar zal op een later moment blijken dat er 'meer structuur' achter zijn daad zit. Ik krijg niet het idee dat ik met een verward iemand van doen heb De wereld is Kras 1149 2299 Zeecruises 7 dagen v.a. Ga naar Kras.nl/magellan of bel0900-96977ocPg DINSDAG 12 MEI 2015 weten ploeteren Alle gelukwensen ten spijt, voor een groep van 54 vmbo-leerlingen verliep de eerste examendag wel heel zuur. Het Dongemond College in Raamsdonksveer stuurde hen naar huis, omdat het digitale examen Nederlands niet opstartte. „We hebben anderhalf uur zitten wachten en mochten toen gaan. We hebben geen vraag gezien", vertelt examenkandidaat Wesley Huisveld uit Oosterveld. Ondanks de tegenvaller was Wesley blij dat hij de opgaven niet alsnog hoefde te maken. „Aan het begin was ik heel gecon centreerd, maar toen ze zeiden dat het er om ging spannen of ze de problemen wel konden oplossen, verdween mijn concen tratie." De schooldirectie vindt het inci dent 'heel vervelend' voor de leerlingen. „Normaal gesproken leren ze één keer voor zo'n examen. Nu moeten ze dat nog een keer doen", reageert Geert Steenbak kers, voorzitter van het College van Be stuur. „Het is een kwestie van pure pech. De testen verliepen afgelopen weekeinde juist vlekkeloos. Er is kortsluiting ont staan in het systeem." En dus kregen de leerlingen een melding die ze niet wilden zien: 'foutmelding, vraag kan niet worden opgeslagen'. Het hele land is in rep en roer: de eindexamens zijn begonnen! En dat betekent stress, stress en nog eens stress. Niet alleen voor de ruim 206.000 scholieren die het deze weken moeten doen. broers, zussen en goede vrienden. Want wie kent er niet iemand die deze weken zit te blokken op dié finalè föétsen? De vmbo'ers zweetten giste ren peentjes op natuur- en scheikunde. De havis ten blokten op een examen economie en vwo"ers maakten Nederlands. Uitgerekend op deze eerste eindexamendag was het voor het eerst dit jaar zo mers warm. De dertig examenkandidaten van het Veluws College Cor- tenbosch in Apeldoorn zaten gisteren een groot deel van de dag voor niets in de stress voor hun vmbo-examen na tuur- en scheikunde. Evenals twee klassen (vijftig) leerlin- gen van het Apeldoornse Sprengeloo, die klaarzaten voor een examen Neder lands. Hun scholen kregen het niet voor elkaar het digi tale eindexamen op te star ten. Een fout van het Cito, zeggen de scholen, want de server maakte geen contact. Te vergeefs zaten de leerlingen te wachten tot ze aan de opgaven konden beginnen. Maar het luk te niet het technisch voor el kaar te krijgen. De kandidaten dropen onverrichter zake af naar huis. „Ja, ze waren wel teleurgesteld, want ze hadden zich goed voor bereid", erkent woordvoerder Wieke Vosman van de Veluwse Onderwijsgroep. „Maar geluk kig was het lekker weer en kon den ze tijdens het wachten bui ten zitten." door Raymond Boere en Carla van der Wal HILVERSUM - Tarik Z. kwam tijdens het kapen van het NOS Journaal over als een verwarde jongeman, maar volgens zijn advocaat is daar van nu niets meer te merken. Van daag verschijnt Z, inmiddels 20 jaar oud, voor de rechter. Ton Visser, advocaat Tarik Z. Cruises per sfeervol en kleinschalig MS Magellan***"1" vanuit Amsterdam inclusief alle maaltijden aan boord. België, Kanaaleilanden Frankrijk Naar o.a. Zeebrugge, Jersey, Guernsey, Honfleur en Londen. Ontdek de kuststreek van West-Europa Bezoek optioneel Normandië en Brugge Vertrek: 26 september Zie: Kras.nl/37259 Canarische Eilanden Madeira Naar o.a. Gibraltar, Lanzarote, Tenerife, Gran Canaria, Madeira, Lissabon en Londen. Populair vaarprogramma! Geniet van 'afternoon teas' aan boord Vertrek: 24 oktober Zie: Kras.nl/37335 Azoren, Caribbean Madeira Naar o.a. St. Maarten, Grenada, Barbados, Lissabon en Londen. Inel. busreis Londen Tilbury - Nederland Ook te boeken inclusief vliegreis Vertrek: 8 november Zie: Kras.nl/37336 7 dagen 16 dagen 33 dagen Vertrek vanuit Amsterdam Prijzen per persoon op basis van 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3