FC Bayern is weer even FC Hollywood SPORT 37 Aan de Sabenerstrasse is het crisis nu de Rekordmeister de weg kwijtgeraakt is. En dan staan er bij het doorgaans zo familiaire Bayern grote kanonnen klaar om vanaf de zijlijn met scherp te schieten. Clubicoon Franz Becken- bauer voorop. De erevoorzitter kraakte de keuze van de leiding om de bruikbare wisselspelers Shaqiri en Höjberg deze winter van de hand te doen, gaf de 'onvol wassen' Götze een verbale draai om zijn oren en tikte tevens Guar diola op de vingers. Diens keuze om in Barcelona met drie verdedi gers te spelen, vond de Kaiser veel te riskant. Beckenbauer is niet de enige die zich roert. Ook voormalige Bayern-vedettes als Steffan Effen- berg en Lothar Matthaus nemen hun kans in de media waar nu Guardiola even geen tovenaar, maar een doodgewone trainer blijkt te zijn. Effenberg moet wei nig hebben van de fundamentalis tische Spanjaard die in zijn ogen veel te veel nadruk legt op balbe zit. Volgens Matthaus hebben de spelers hun vertrouwen in veel vuldig wisselende Guardiola ver loren. FC Bayern is weer even FC Hol lywood. En dat heeft een reden, want onder de tot voor kort be wierookte Guadiola is de club be zig aan de slechtste reeks in bijna 25 jaar. Bayern verloor na het beha len van de landstitel van Augs burg, Barcelona en Leverkusen en werd daarvoor door Dortmund uitgeschakeld in de beker. Vier ne derlagen op een rij! Dat gebeurde voor het laatst in 1991 met Jupp Heycnkes, die destijds na twee verliespartijen werd ontslagen, en diens opvolger Sören Lerby op de bank. Heynckes was bij zijn terugkeer in München succesvoller en nam in 2013 zelfs afscheid met de tre ble. Omdat prijzen winnen alleen echter niet genoeg is bij Bayern werd de Duitser met pensioen ge stuurd om plaats te maken voor de vernieuwer Guardiola. Die laat de Rekordmeister aanvallender spelen, maar kan voorlopig slechts dromen van de successen van zijn voorganger. Waar Heyn ckes twee jaar geleden nog met 4-0 en 0-3 won van Barcelona, ging Guardiola al drie keer pijn lijk onderuit in een halve finale van de Champions League. Real Madrid was hem vorig seizoen met 1-0 en 0-4 tactisch de baas. Na de 3-0 vorige week in Barcelo na lijkt de finale opnieuw een illu sie. Dat is deels te wijten aan de reeks blessures. Zonder Robben en Ribéry is Bayern nog altijd sterk genoeg om kampioen te worden, maar is het kansloos op het aller hoogste niveau tegen Messi en co. „Het potentieel dat er momenteel is, is niet genoeg om Barcelona uit te schakelen," vindt Becken bauer. De rekening is hoe dan ook voor Pep, die volgens Matthaus zijn hand overspeelde met de te vroe ge terugkeer van Robben. Geen trainer is groter dan Bayern Mün chen. Vraag maar aan Louis van Gaal, die net als Guardiola de hele club naar zijn hand wilde zetten. Zoiets kan zolang je wint. Maar nu dat geluk de Spanjaard in de steek heeft gelaten, weten de criti ci hem te vinden. Schalke zet spelers op non-actief Schalke 04 heeft gisteren maatregelen genomen tegen drie spelers vanwege de du re nederlaag bij FC Köln. In een korte verklaring laat ma nager Horst Heldt weten dat Kevin-Prince Boateng en Sid ney Sam per direct op non-actief zijn gezet en dat Marco Höger deze week niet meetraint en meespeelt met het eerste. Schalke verloor zondagavond met 2-0 en zak te door de nederlaag naar de zesde plaats. Versterkingen voor Terneuzense Boys Zaterdag-tweedeklasser Ter neuzense Boys heeft zich voor volgend voetbalseizoen versterkt met Roy van Ham en Remy de Die. Aanvaller Van Ham komt over van FC Axel, dat in de derde klasse kampioen werd. De Die speelde voor zondag-derde klasser RIA W, meestal als verdediger. Ook doelman Sjoerd de Graaf (FC Axel) keert terug naar Terneuzen se Boys. Uitstel voor Hoek in nacompetitie Hoek begint niet op dinsdag 26, maar op zaterdag 30 mei aan de nacompetitie om het vege lijf te redden in de top klasse. De KNVB heeft de wedstrijd uitgesteld omdat de competitie in de hoofd klasse A vertraging op heeft gelopen. Hoek neemt het op tegen de algeheel periode kampioen uit die klasse. Hoek speelt eerst een uit wedstrijd. Drie dagen later, op dinsdagavond 2 juni, volgt de return in Hoek. Weer voetballer dood door hartfalen Voor de tweede keer in kor te tijd is een Belgische voet baller overleden door hart problemen. De 23-jarige Tim Nicot van Beerschot-Wilrijk werd zaterdag getroffen door een hartstilstand tij dens een toernooi met vrien den en overleed gisteren in het ziekenhuis. Vorige week werd Grégory Mertens (24) begraven. Hij zakte in elkaar tijdens een duel met de be- loftenploeg van Lokeren. De Graafschap begint met remise De Graafschap is de play-offs voor promotie naar de eredivisie gisteren begonnen met een gelijk spel. De 'Superboeren' speel den bij Almere City FC met 1-1 gelijk in de eerste ronde van de play-offs. De return in Doetinchem is komende vrijdag. FC Oss, de ploeg van Istvan Bakx, ging in eigen huis on deruit tegen FC VW. Het werd 1-2. DINSDAG 12 MEI 2015 Guram Kashia (boven) van Vitesse gaat een stevig duel aan met Feyenoord-spits Colin Kazim-Richards. foto Olaf Kraak/ANP door Wietse Dijkstra ROTTERDAM - Pep Guardiola ont kende gisteren dat hij Bayern Mün- chen komende zomer verruilt voor Manchester City. Maar of zijn lief desverklaring ('ik ben hier geluk kig') de rust terugbrengt bij de top club in last is zeer de vraag. Bayern heeft na de 3-0-nederlaag in Barce lona vanavond een wonder nodig om de finale van de Champions League te bereiken, maar niemand in Duitsland die daar in gelooft. GELSENKIRCHEN TERNEUZEN ZEIST EDEGEM ALMERE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38