Pattinama slaat laatste aanval af A s 36 SPORT ■Jill EREDIVISIE H Spelers met meer dan 35 goals Na forse nederlaag (1-4) lijkt derde plaats heel ver weg voor ploeg van trainer Fred Rutten. rjen de Koeijer zorg de er zaterdag voor dat de finale van de strijd in het PZC- topscorersklassement tot het kookpunt steeg. De aanval ler van Yerseke schoot er tegen De Noormannen vijf in, waardoor hij erop en erover ging bij koplo per Josimar Pattinama. Die sloeg een dag later echter terug met een voor Vlissingen verliezende, maar voor hemzelf winnende hat trick. Het verschil tussen beide kroon- schutters was uiteindelijk welge teld een half punt. Pattinama ein digde in de hoofdklasse met 31 doelpunten, goed voor 62 punten. Arjen de Koeijer kwam uit op het meer dan respectabele aantal van 41 goals, goed voor 61,5 punten. De wetenschap dat Pattinama zon dag zijn derde goal in de 88e mi nuut maakte, tekende de span ning. Vorig seizoen was de spanning ook tot het laatste moment te snij den. Sander van 't Hof (Smerdiek) en Elco Jansen (Krabbendijke) ble ven wekenlang nek aan nek. Op de laatste speeldag kwam Jansen door twee doelpunten alsnog langszij, waardoor het topscorers klassement voor het eerst in zijn bestaan twee winnaars kreeg. De Koeijer en Pattinama joegen el kaar dit seizoen ook naar grote hoogtes. Op de laatste speeldag produceerden ze elk hun vierde score van drie goals of meer. Bei den hebben een topprestatie gele- verd. 31 doelpunten maken in de hoofdklasse, zoals Pattinama, is een aantal dat normaliter de prof clubs wakkerschudt. In Pattina- ma's geval is het IJsselmeervogels. Ook de 41 goals van De Koeijer hebben een diepere dimensie. Het is pas de vierde keer dat een Zeeuwse speler in de afgelopen twintig jaar de grens van veertig goals passeert. Wat zijn prestatie nog specialer maakt, is dat hij dit niet op het laagste standaardni veau heeft gedaan zoals zijn voor gangers. De topscorersprijs wordt op een nader te bepalen moment uitge reikt. fojüc- 13/14 03/04 03/04 14/15 99/00 10/11 07/08 99/00 00/01 99/00 01/02 12/13 ROTTERDAM - Voel De Kuip zuch ten van teleurstelling. Als het rust- signaal klinkt en de spelerstunnel wordt geopend, zwelt niet voor de eerste keer een fluitconcert aan. Het heeft op dat moment nog iets weg van ingehouden woe de, want stiekem is er de hoop dat de 3-1-achterstand in de twee de helft nog omgedraaid kan wor den. Het blijkt ijdele hoop want het volwassen voetballende Vites se blijft ook na rust de meerdere van Feyenoord, dat een pijnlijke nederlaag moet slikken (1-4). Alles wijst erop dat de gifbeker bij de Rotterdamse club nog lang niet leeg is. De voorgaande drie duels hebben niet meer dan twee puntjes opgeleverd, mede door de nederlaag van drie weken geleden in de Kuip tegen Go Ahead Eag les. De derde plek in de eredivisie is steeds verder onder druk ko men te staan en ook Vitesse laat zien dat het imposante stadion al lang geen onneembare vesting meer is. De Arnhemse ploeg maakt indruk tegen Feyenoord en zorgt ervoor dat iedereen bij de Rotterdamse club nog meer naar het einde van weer een mislukt seizoen snakt. De nederlaag tegen Vitesse is al de vijfde in deze competitie in de Kuip. De fans zuchten en steu nen, het onbegrip is groot op een avond die bewust een sober karak ter heeft gekregen. Ruim ander halve week na het overlijden van Yvonne, de vrouw van keepers trainer Patrick Lodewijks die de ze avond wel in het stadion aan wezig is, is de muziekkeuze aange past, hangt het stadion vol steun betuigingen en wordt het duel voorafgegaan door een indruk wekkende minuut stilte. Daarna steekt de storm van Vitesse op. Na ruim drie minuten komt de eerste waarschuwing van Zakaria Labyad. Doelman Kenneth Ver meer pakt de bal, maar het is één van zijn laatste reddingen in de eerste helft. Valeri Qazaishvili krult na dertien minuten schitte rend de 0-1 binnen, Jan-Arie van der Heijden is na ruim een half uur attent na een te korte terug kopbal van Sven van Beek (0-2). Jens Toornstra pompt met een fraaie treffer weer wat hoop in de Rotterdamse harten, maar links back Rochdi Achenteh brengt de marge met een technisch perfecte uithaal weer op twee goals (1-3). Na rust heeft Feyenoord opnieuw geen antwoord op het spel van Vitesse. Het vaak bewierookte middenveld van de Rotterdam mers verliest de slag en heeft geen moment grip op de uitblin kende Davy Pröpper. De architect van Vitesse, hoog op het verlanglijstje van PSV, is een lust voor het oog en strooit met passjes. De aanhang van Feye noord probeert de ploeg verbaal te steunen maar de vonk slaat niet over. Het spel blijft stroperig en onsamenhangend, waardoor Vitesse zonder al te veel moeite overeind blijft. In blessuretijd strooit Labyad nog wat meer zout in de wond van Feyenoord (1-4) Door de overwin ning hebben de Arnhemmers de achterstand op Feyenoord tot twee punten verkleind. AZ, dat zondag Excelsior treft, heeft nu net als Feyenoord 59 punten maar wel een slechter doelsaldo (plus 20 om plus 4). Er vanuit gaande dat AZ wint, moeten de Rotterdammers zon dag zelf ook winnen van PEC Zwolle om op doelsaldo de derde plaats vast te houden. Alleen vraagt iedereen bij Feyenoord zich af hoe dat dan moet gebeu ren, na vier duels op rij zonder ze ge. Veel aanknopingspunten zijn er niet nu de vorm en het vertrou wen totaal verdwenen zijn. KARAKTERISTIEK J klasse goals factor totaal 1 Josimar Pattinama Vlissingen HA zon 31 2 62 2 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 41 1,5 61,5 3 Bart Deprez Goes 1B zon 23 2 46 4 Elco Jansen Krabbendijke 3B zat 30 1,5 45 5 Steve Schalkwijk Walcheren 3A zat 27 1,5 40,5 6PeterDieleman Zaamslag 2E zat 25 1,5 37,5 Stefan van de Klooster Nieuwdorp 3A zat 25 1,5 37,5 8 Ramon Janson MZC'11 2E zat 24 1,5 36 9 Robin de Pagter GPC Vlissingen 2E zat 23 1,5 34,5 Masoud Osmanie Duiveland 3B zat 23 1,5 34,5 11 Frank den Engelsman No ad! 67 3B zat 22 1,5 33 12 Daryl Hollander Walcheren 3A zat 21 1,5 31,5 13 Rutgervan Rossum Luctor'88 4A zon 30 1 2 IE 30 14 Urmeion Martis FC Axel 3A zat 19 1,5 28,5 15MarloJanisse Patrijzen 4A zon 27 1 27 Chiel Maranus Domburg 3A zat 18 1,5 27 Can Kiran Terneuzen 3A zon 18 1,5 27 A CIJFERS O ZEEUWSE Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke dinsdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Mail tips of reacties naar R.Boogert@pzc.nl fi Topscorer Sander van 't Hof Martin Waisapy Erik de Groene Arjen de Koeijer Frank Allaart Lodewijkvan Keeken HNiek van Sprundel Niels van de Moezel 1 Jacco den Hamer Marino Dhooge Werner Bisschop Andrew Wesbeek Seizoen Klasse Goals k Schoondijke lil Smerdiek Jong Ambon Luctor'88 Yerseke Serooskerke IJzendijke Aardenburg ZSC'62 Zaamslag RIAW Steen 4B zat 5B zon 5B zon 3A zat 4A zat 5A zon 4A zat 4A zat 4A zat 6A zon 4B zon 5A zon Storm van Vitesse raast door De Kuip door Barry van der Hooft Feyenoord - Vitesse 1-4 (1-3). 12. Qazaishvili 0-1,31. Van der Heij den 0-2, 38. Toornstra 1-2, 43. Achenteh 1 -3, 90+1Labyad 1 -4. Scheidsrechter: Björn Kuipers. Aan tal toeschouwers: 46.500. Gele kaart: El Ahmadi, Kongolo (Feye noord), Ibarra, Ibarra, Wallace (Vit esse). Feyenoord: Vermeer; Nelom (68. Achahbar), Van Beek en Kongolo; Toornstra, Clasie, El Ahmadi (82. Vilhena), Immers en Karsdorp; Ka- zim-Richards en Boëtius (63. Ma- nu). Vitesse: Room; Kashia, Diks en Achenteh; Traore, Pröpper, Van der Heijden, McEachran (89. Kruis wijk) en Labyad; Ibarra (74. Walla ce) en Qazaishvili (76. Nakamba). infographic MdS bron Rudy Boogert De critici weten Pep Guardiola te vinden. De trainer van Bayern München staat onder druk nu de club de finale van de Champions League niet dreigt te halen, foto Peter Kneffel/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37