Tijd Zwembad de Honte opent seizoen met volle bak Dronken man tegengehouden almanak Shania vond eerste examen redelijk te doen Sanering terrein Thermphos 32 en 33 ZEEUWS-VLAANDEREN Feyenoord met 1 -4 hard onderuit tegen Vitesse Wisten GS net zo véél van het debacle rond de Sloeweg als ex-gedeputeerde Van Beveren of wist hij net zo weinig als zij? 66 Hij wist het, maar wij moesten het uit de krant lezen DINSDAG 12 mei 2015 25 MIDDELBURG - Voormalig gedepu teerde Kees van Beveren heeft zijn collega's in het dagelijks pro vinciebestuur niet verteld dat het werk aan de Sloeweg gedeeltelijk was stilgelegd. „Hij wist het", zei gedeputeerde George van Heukel- om gisteren tijdens een vergade ring van de commissie economie, „maar wij moesten het uit de krant lezen." Volgens Van Beveren wist hij het niet al op 12 maart, de dag dat het werk werd stilgelegd. „Ik was die dag ziek." En ook niet kort daar na. „Die dag is de aanvoer van bo- demas stilgelegd. Dat hoefde ik niet te beslissen, want het is een ambtelijke bevoegdheid om dat te doen. Ik kan er niks van terugvin den wanneer mij dat moet zijn meegedeeld." Hij erkent wel dat hij het niet uit de krant heeft hoe ven lezen. „Uit het onderzoek van de provincie moet blijken hoe en wanneer mij dat is meegedeeld. Ik heb dat niet bewust geregis treerd." De Staten wilden giste ren van Van Heukelom weten of het voltallige college van Gedepu teerde Staten al langer op de hoog te was van de kostenoverschrij- ding bij de verdubbeling van de Sloeweg. Die bedraagt, zo bleek half april, zeker 19 miljoen euro. Uit het feitenrelaas over wat mis ging zou blijken dat GS al op 3 fe bruari zouden zijn geïnformeerd. „Absoluut niet", verdedigde Van Heukelom zich. Volgens hem werd toen wel duidelijk dat er zor gen waren, maar niet wat voor zorgen. Omdat er van werd uitge gaan dat het werk - weliswaar met bezuinigingen - binnen het oorsponkelijke budget zou kun nen worden gerealiseerd, was er toen geen noodzaak de Statenle den in te lichten. Op de vraag van Roland van Til- borg (SP) of Van Beveren dan had gelogen, antwoordde Van Heukel om: „Ik zeg dat hij één stap dus niet heeft meegedeeld. Pas op 18 april wisten we waar het echt om ging. Ik ben er van overtuigd dat Van Beveren zich toen ook een bult schrok." Dat bevestigt Van Beveren. Hij wist als verantwoordelijk gedepu teerde niet méér dan zijn colle ga's, zegt hij„Ik wist evenveel of even weinig als de anderen. Niet voor niks hebben we een task- force ingesteld om onderzoek te doen." Wel nuanceert hij dat ver ondersteld werd binnen het bud get te kunnen blijven. „We gin gen er niet vanuit dat dat zou kun nen. Het was best zorgelijk." SCHOONDIJKE - Omstanders heb ben er zondagmiddag in Schoon- dijke voor gezorgd dat een dron ken man niet in zijn auto kon stappen. De 63-jarige inwoner van Aardenburg wilde net na half zes aan de Groeneweg in zijn voertuig stappen. Twee voorbij gangers constateerden dat de man onder invloed was. Ze hielden hem tegen en belden de politie. Die nam de Aardenburger een blaastest af. Hij blies bijna drie keer meer dan toegestaan. Zijn rij bewijs is ingevorderd. Wie jonge kinderen heeft, weet dat je zelf even op het tweede plan komt. Dat is nu eenmaal niet an ders en daar kun je je dan ook maar beter bij neerleggen. Dat lukt die Kloetingse moeder doorgaans aar dig, maar ook niet altijd. Toen ze on langs probeerde om even op haar ge makje iets te lezen en de kinderen haar weer eens voortdurend lastig vielen met van alles en nog wat, werd het even te veel. „Gaan jullie nu eens even iets nuttigs doen, ik probeer hier iets te lezen!", klonk het dwingend. Zinloos. Dus het tijd schrift werd zuchtend dichtgeslagen. Waar het artikel over ging? Over het feit dat ouders van jonge kinde ren nooit tijd voor zichzelf hebben. Eind deze maand begint de schoonmaak van de fabriekinstallaties van de oude fosforfabriek. Mist rond feiten Sloeweg blijft door Frank Balkenende en Ernst Jan Rozendaal George van Heukelom pagina 26: Staten nog aan zet over Sloeweg Tip? redactie@pzc.nl foto Camile Schelstraete KLOOSTERZANDE - De timing kon niet beter. Als eerste open- luchtbad in Zeeuws-Vlaanderen beleefde zwembad De Honte in Kloosterzande afgelopen zaterdag de seizoensopening. En gisteren al volgde de eerste mooie zwemdag. Het leverde meteen grote drukte op. ,,'s Ochtends en aan het begin van de middag hebben we, los van de weersomstandigheden, enkele tientallen vaste zwemmers", vertelde Tom Erpelinck gisteren aan het eind van de dag. „Maar om kwart over drie, na school, liep het helemaal vol met kinderen en jongeren." De teller stopte uiteindelijk pas toen meer dan driehonderd zwemmers de kassa gepasseerd waren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 26