Alarm over controle op vrachtverkeer Kamperlandse wint vier ton Mist rond cijfers Sloeweg Bijna alle Zeeuwse gemeenten zagen aantal misdrijven vorig jaar afnemen. Hulst vormt daarop grote uitzondering. 25 DINSDAG 12 mei 2015 Dion Weemaes en zijn vrienden kregen te maken met bedreiging met een vuurwapen VLISSINGEN - Zeeland is vorig jaar aanzienlijk veiliger geworden. Het aantal misdrijven daalde met 13,5 procent meer dan het landelijk ge middelde van 10,3 procent. In twaalf van de dertien gemeen ten daalde het aantal misdrijven. Al leen Hulst valt uit de toon, met een toename van bijna 9 procent. Voor al het aantal mishandelingen en vernielingen steeg daar. De onveiligste Zeeuwse gemeente is Vlissingen, blijkt uit de AD Mis daadmeter, die vandaag in deze krant wordt gepubliceerd. Vorig jaar was dat Noord-Beveland. Zon dag werd al bekend dat Kapelle in de landelijke top-3 van veiligste ge- Het aantal misdrijven daal de in Zeeland met 13,5 pro cent. Landelijk 10,3 procent. meenten staat. Vanavond wordt be kend op welke positie. Amsterdam blijft de onveiligste ge meente in de Misdaadmeter. De hoofdstad heeft als vanouds te ma ken met veel gevallen van zakken rollen, mishandelingen en straatro ven. Maastricht staat net als vorig jaar op twee. Rotterdam neemt de derde plaats in. Het gat tussen Am sterdam en Maastricht is wel klei ner geworden: in Maastricht nam vorig jaar op veel vlakken de crimi naliteit toe, tegen de landelijke trend in. Amsterdam werd wel veili ger, maar is nog steeds de gemeen te met de meeste criminaliteit. De positie van Maastricht is ken merkend voor de problemen in Zuid-Nederland met criminaliteit: in de top-10 staan drie gemeenten uit Limburg. Uit een analyse van de Misdaadmeter blijken zowel ste delijke gebieden als dorpen in Lim burg en Noord-Brabant meer crimi naliteit te kennen dan steden en dorpen in de overige provincies. Burgemeesters in Zuid-Nederland trekken al maanden aan de bel over drugscriminaliteit, maar nu blijkt dat andere criminaliteit ook vaker voorkomt, zoals overvallen, bedreigingen en mishandelingen. De ranglijst van de Misdaadmeter is gebaseerd op aangiftecijfers van de politie en beoordeelt tien delic ten van veelvoorkomende crimina liteit en houdt daarbij rekening met het inwoneraantal. Een van ons kreeg een klap met dat pistool. Een ander werd tegen de grond gewerkt O Pagina 10 en 11: Zuiden scoort slecht op de Misdaadmeter Pagina 26 en 27: Hulst boet in aan veiligheid Ik fiets 's nachts nog altijd niet graag alleen Commentaar Plaats van de Zeeuwse gemeenten op de landelijke ranglijst van de misdaadmeter. Hoe hoger, hoe onveiliger. Gemeente 2015 2014 Vlissingen 34 4 48 Goes 70 4 57 Middelburg 93 4 77 Noord-Beveland 108 4 46 Sch.-Duiveland 127 4 71 Terneuzen 169 4 122 Hulst 173 4 273 Veere 224 4 267 Sluis 265 4 244 Reimerswaal 338 4 335 Tholen 352 4 365 Borsele 378 4 372 Kapelle 389 4 391 KAMPERLAND - Mevrouw Van Aken uit Kamperland heeft 400.000 euro gewonnen in de Bank Giroloterij. Ze kreeg de prijs gisteren overhandigd door Robert ten Brink tijdens een bijeenkomst in het Van Goghmuseum in Am sterdam. De prijsuitreiking is za terdagavond te zien op tv (23.30 uur op NPOi). Ook het Van Goghmuseum profiteerde van de loterij. Het kreeg naast de regulie re donatie een extra schenking voor een nieuwe entree. Dat stelt Euro Controle Route (ECR), een samenwerkingsver band van de inspectiediensten wegverkeer. Het slaat alarm. Met elk jaar ruim 25.000 verkeersdo den en 1,3 miljoen zwaargewon den, waarvan 13 procent toeschrijf- baar aan vrachtverkeer, is het hoog tijd dat er een Europees agentschap en veel meer contro leurs komen, aldus ECR. „Het is niet zo dat vrachtrijders per se slechter rijden, maar de im pact van een ongeluk met een vrachtwagen is wel meteen veel groter", aldus de Nederlandse af gevaardigde Gérard Schipper van ECR. Driekwart van de inspectiecapaci teit is in de crisisjaren wegbezui- nigd, het resterende kwart is niet opgewassen tegen het steeds slim mere gesjoemel met tachografen. Het gevolg is dat louche transpor tondernemers die consequent de rij- en rusttijdenregels aan hun laars lappen, hun wagenpark slecht onderhouden of hun chauf feurs met overbeladen vrachtwa gens de weg opsturen steeds min der kans lopen te worden gepakt. Schipper alarmeerde vorige week de vervoersspecialisten uit het Eu ropees Parlement en belegt vol gende maand een groot Europees congres van de sector in Amster dam. 20% 80% Editie: Walcheren Warmte verdreven Wisten CS net zoveel over de vertraging rond de Sloeweg als Kees van Beveren of niet? 257e jaargang nr. 111 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Misdaad Dion rende voor zijn leven in Zeeland neemt af Dion Weemaes ^,«1 Gedaald op de ranglijst, dus veiliger Gestegen op de ranglijst, dus onveiliger foto Camille Schelstraete door Frans Boogaard BRUSSEL - De controle op het Euro pese vrachtverkeer is één grote ga tenkaas en vormt daarmee een di recte bedreiging van de veiligheid op de weg. DE STELLING Reageer op pzc.nl In Zeeland voel ik me veilig UW MENING 379 reacties Een moskee is een verrijking voor een samenleving EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1