'Moskee in Middelburg doorbreekt vooroordeel over de islam' Nog drie bedrijven geïnteresseerd in voormalig pand Neckermann Grieks schip in de problemen 20 ZEEUWS-VLAANDEREN Gewonden bij ongeluk Hoofdplaat De Nacht van Zaamslag staat weer stevig op de kaart. Dat bleek zaterdag wel, tijdens de 42 ste editie van de kaartleesrit. WESTERSCHELDE - - ZAAMSLAG - Nadat in 2009 de veer tigste Nacht van Zaamslag was verreden werd het stil. De organi satie kon de tijd niet meer vinden om de kaartleesrit op te zetten. Een paar oude knarren, die al deel nemer in de zeventiger jaren wa ren, vonden het zonde om de boel te laten lopen. Zo zorgde Simon van Hoeve sa men met Peter Snoodijk, bijge staan door jonge enthousiastelin gen, vorig jaar voor een doorstart. „Een succes", vertelt 65-plusser Van Hoeve zaterdagavond bij de start van de 42ste editie. „Met nu 55 équipes aan de start kun je ge rust stellen dat de Nacht van Zaamslag weer stevig op de kaart staat". De deelnemers waren inge deeld in drie klasses. De sportklas- serijders moesten als ervaren deel nemers ruim 180 kilometer afleg gen. Voor de tourklasse en de in- stapklasse waren er minder kilo meters uitgezet. De auto's moes ten voldoen aan alle eisen uit de wegenverkeerswet en bestuurders moesten zich houden aan de ver keersregels. Van Hoeve: „Het is geen snelheidsrally. Zo ligt de ge middelde snelheid voor de zwaar ste klasse op 36 kilometer per uur en voor de instapklasse op dertig per uur. De ploegen moeten zich daar aan houden, anders kost het strafpunten. Het gaat dus vooral om het kaartlezen." De beginners, die eerder al konden deelnemen aan een oefenrit, reden de rit vol gens het bol-pijl-principe. Aan de hand van eenvoudige tekeningen werden de wegsituaties uitge beeld. De deelnemers in de sport- klasse kregen het met de nodige addertjes onder het gras flink voor hun kiezen. Zo leverde het missen van een controlepost maar liefst dertig strafpunten op. Na een verplichte rust bij Dallin- ga in Sluiskil werd het tweede ge deelte van de rally in het donker verreden. Dallinga was tevens het eindpunt van de rit. Winnaars: Sportklasse: John van der Wekken en Henk Melkert; Tourklas se: An Meeusen en Frangois Meeu- sen; Instapklasse: Johan Corbijn en Anique Corbij-Murre; Eerste dames equipe: Ankie Jansen en Marijke van de Velde. Deelnemers in de sportklas se moeten op hun tellen passen, want er zitten veel addertjes onder het gras Toen het plan voor de bouw van de moskee in 2006 werd bekend gemaakt, trok een stoet rechts-ex- tremisten vanaf het station naar de Stromenweg aan de rand van Middelburg om te protesteren te gen de komst van de eerste mina ret in Zeeland. Het contrast met de vreugdevolle en harmonieuze opening van de moskee kon niet groter zijn. Alle sprekers bena drukten het belang van tolerantie en samenwerking. De bouw van de moskee liep door uiteenlopende redenen veel vertraging op. In 2013 vond het eerste gebed plaats. Nu is het ge bouw, dat behalve een gebeds ruimte ook vooral een cultureel centrum is, helemaal klaar. Veel buurtbewoners grepen zater dag de kans om de moskee eens van binnen te zien. Na de ope ningshandeling kon iedereen bin nen een kijkje nemen, werd uit leg gegeven en was er een maal tijd waar iedereen kon aanschui ven. De gebedsruimte van de moskee is transparant. En dat was ook pre cies de bedoeling, zegt architect Erdal Önder. „De islam wordt vaak gezien als erg gesloten. Ik wil dat vooroordeel graag doorbre ken." Het transparante karakter heeft ook een heel praktisch voordeel. „Doordat er veel daglicht binnen valt, voelt het in de gebedsruimte erg aangenaam." Veel licht komt binnen door de glazen koepel op het dak. „Een rond dak in een maanvorm, om dat de maan het symbool is van de islam. Het gebouw heeft ook een ronding richting Mekka." HOOFDPLAAT - Drie mannen zijn vrijdagavond lichtgewond geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hoofdplaat. De drie reden rond 18.00 uur in een personenauto op de Zuidlangeweg toen de auto de berm raakte. De bestuurder ver loor de controle en reed de auto de sloot in. De inzittenden kon den zelf uit de auto komen. Ze zijn in het ziekenhuis aan hun ver wondingen behandeld. Fermont voert gesprekken met verschillende kandidaten. „Die verlopen serieus en positief, maar ik verwacht op zeer korte termijn nog geen duidelijkheid. Het is ook geen pand waar de kandida ten met tientallen voor in de rij staan. Het is een langdurig proces dat nog even zal duren." Fermont verwacht voor juli geen nieuws. Een halfjaartje geleden waren er vier mogelijke kandida ten voor het pand aan de Verrekij ker. Nu zijn dat er nog drie. Na men kan de makelaar niet noe men. Fermont: „Er zit een ver loop in. Er zijn wat geïnteresseer- De drie geïnteresserde be drijven bevinden zich in de logistieke, transport,- en productiesector de partijen bijgekomen en er zijn er weer weg gegaan." Het gaat om twee Nederlandse kandidaten en een bedrijf uit België. Ze zijn alle drie actief in de logistieke, trans port,- en productiesector. Neckermann, dat vorig jaar juni failliet ging, had ooit vier panden in Zeeuws-Vlaanderen. In de ves tiging in Terneuzen huizen nu Dow en Spie. De voormalige Stuntmarkt - onderdeel van Neckermann - in Hulst is gedeel telijk verhuurd aan Actie Sport. Het gebouw in Sint Jansteen is ruim 2.800 vierkante meter groot en heeft een prijskaartje van 9.995.000 euro. TERNEUZEN - Het schip Skopelos, dat onder Griekse vlag vaart, is zaterdagoch tend in de problemen geraakt op de Westerschelde, voor Terneuzen. Het kwam vast te liggen, geraakte los maar kwam even laten opnieuw door techni sche problemen stil te liggen, 's Avonds is het schip met de hulp van twee sleepboten naar de Antwerpse haven gevaren, foto Chris Piatteeuw Hard rijden kost punten bij rally door Edy de Witte door Maurits Sep MIDDELBURG - De nieuwe Yildirim Beyazit Moskee in Middelburg is za terdag onder grote belangstelling officieel geopend door de Turkse ambassadeur Sadik Arslan, burge meester Harald Bergmann en verte genwoordigers van de islamitische, joodse en christelijke gemeen schappen in Middelburg. Rijder Paul van Bellen (midden) en bijrijder Kerwin Stevens (links) met hun Daf 46 uit 1975. foto Camile Schelstraete VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 Saai van Zwanenbergweg 11 4536 BA Terneuzen 5026 RM Tilburg 0115 613651 deurwaarders@vandamme-holland.nl door Bob Maes SINT JANSTEEN - Het pand waar tot juni 2014 postorderbedrijf Necker mann was gevestigd, staat volgen de maand bijna een jaar leeg. Make laar Paul Fermont verwacht dat er gens in juli duidelijk zal zijn welk bedrijf zich in het pand in Sint Jan steen vestigt. Uit het exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen dd. 06-05-2015, blijkt dat ten verzoeke van Desouza llito, wonend te 4581 AW Vogelwaarde, aan Noélie Aïssatou Bankole, zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend de grosse van de beschikking dd. 29-04-2015 gegeven door de Rechtbank Zeeland-West-Brabant in de zaak van requirant als verzoeker en gerequireerde als gerequestreerde en bij welke beschikking is uitgesproken de echtscheiding in het tussen partijen gesloten huwelijk. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69