met overmacht De Schelde en De Coese Maan blijven in leven SPORT 47 m ÏV&m -'ï: - i Motorcrosser uit Meliskerke wint in Axel de MX 1 door eerste te eindigen in beide manches. en Ralph Wiessner was goed voor brons. „Ik ben nu toch wel moe", liet Leonie Ton weten nadat ze een moederdagboeket had gekregen voor haar overwinning. Na haar marathonkampioenschap in Rot terdam liep ze in België een trail en vorige week de halve van Ren- esse. Paola van Gilst maakte het nog gekker en liep in Nisse haar vierde wedstrijd in een week tijd, waarbij ze vrijdag in Utrecht nog een persoonlijk record liep op de 1500 meter. Onderweg kreeg ze ook nog af te rekenen met twee vliegen die in haar keelgat bleven steken. Er breken drukke tijden aan voor Van Gilst die in Goes, naast haar restaurant Le Beau, een sportzaak gaat runnen. Druk of niet, Van Gilst pakte de tweede plaats voor oud-wielrenster Bauk- je Doedee die met 1.06.27 haar per soonlijk record met twee minu ten scherper stelde. AXEL - Tijdens de derde clubcross van de Stichting RES-Axel is de zwaarste klasse, de MX 1, gewon nen door Kevin Spruijt uit Melis kerke. Bij de MX 2 viertakten was het tot aan de finish spannend. De Belg Jens Carlier werd de dag winnaar. Bij de MX 2 tweetakten ging de zege naar het Litouwse ta lent Dorydas Karka. Het aantal deelnemers in de MX 1 dat op het circuit Smitschorre aan de start kwam, was onder maats. Nog geen vijftien rijders stonden achter het hek. Maar dat deed niets af aan de fraaie over winning van Spruijt in beide manches. Vooral de 38-jarige in Hulst geboren en in het Belgische Zele woonachtige Ronny van Ho ve bleef telkens in het spoor. Ach ter hen ontspon zich een mooi duel tussen de streekgenoten Gian Scheele uit Zaamslag en Boy Stockman uit Terneuzen. Scheele werd derde. In de tweede manche was het duel tussen bei den snel over. In de eerste bocht kwamen zij met elkaar in aanra king en vielen, zonder dat zij schade opliepen. Het duurde lang, maar uiteindelijk kon Schee le zijn weg vervolgen. Stockman niet. Bij de vrijetijdsrijders in de MX 1 moesten Martin Stroo (Oost- Sou burg) en Thomas Adriaanse uit Lewedorp de sterke Belg Jeroen Vanrijsselberghe voor Jaten gaan. In de MX 2 tweetakten was er één grote uitblinker. De zestienja rige Dorydas Karka uit Litouwen dicteerde beide manches. De geta lenteerde KTM-rijder was op doorreis naar het Engelse Matter- ley Basin voor een EK-wedstrijd. Kevin van Houdt uit Axel legde beslag op de tweede plaats in de dagklassering. Bart Risseeuw uit Spui won in deze klasse bij de vrijetijdsrijders. Veel spanning was er in de klasse MX 2 viertakten. Jordi van de Wiele uit Sint Jansteen moest in beide manches in de slag met de Belgen Jens Carlier en Michael Bruijninckx. In de eerste manche miste de Zeeuws-Vlaming de aan sluiting door een mindere start. Carlier won deze manche voor Bruijninckx en Van de Wiele. In de tweede manche lagen de za ken anders. Deze keer zat Van de Wiele er goed bij en won hij. Even leek die eerste plek goed voor de dagzege toen Bruijninckx kans zag Carlier achter zich te houden. Maar Carlier vocht terug en pakte daardoor de dagwinst. Achter dit drietal hield Nancy van de Ven uit Vlissingen zich keurig staande. Ze finishte op eni ge afstand tweemaal als vierde. Bij de veteranen ging de dagzege naar de Belg Bart Seymortier. Een sterk rijdende Karin Adriaanse uit Lewedorp werd derde in de dagklassering na diskwalificatie van de Belg Eric Mercie. Danny van den Bosse uit Ovezan- de won de 65 cc en Eloy van Rij- kevorsel uit Breda de 85 cc. De zestienjarige Dorydas Karka uit Litouwen dicteer de beide manches bij de MX 2 tweetakten Vrouwen. Eredivisie. De Schel- de-Forescate 4-2: De thuisploeg mocht met een 2-0-voorsprong aan de wedstrijd starten doordat Forescate twee partijen niet kon spelen wegens blessures. Deze voorsprong werd uitgebreid naar een 4-2-overwinning. Marjolein Meulenberg (3-6 6-2 6-0) en team captain Esther Vendrik (twee maal 6-1) sleepten de punten bin nen namens De Schelde. Zij won nen allebei hun enkelpartijen. Door de overwinning dragen de Vlissingse vrouwen de laatste plaats over aan Forescate. De ko mende wedstrijden speelt De Schelde nog tweemaal tegen een concurrent om lijfsbehoud. Vol gende week is A.L.T.C. D.D.V. de tegenstander en daarna speelt het tegen Bastion Baselaar. Mannen. Hoofdklasse. Badhoeve- dorp-Kapelle 4-2: Door de zege in Badhoevedorp is Kapelle bijna zeker van handhaving. Sterker nog: wanneer er volgende week een goed resultaat wordt neerge zet tegen Oegstgeest, kan de ten doel gestelde vierde plaats nog worden behaald. Aan de kant van de Kapellenaren debuteerde de 15-jarige Daniël de Jonge met een overwinning (4-6 6-1 6-2). Ook Wouter Adriaansen (6-2 6-2) en Frank Clausing (6-2 6-0) boekten in zege in hun enkel partijen. Het duo Adriaansen/ Joost van Loon pakte het vierde punt. Gemengd. Derde klasse. Vierhoe- ven 2-MLTC 6-2: Ferry Sonne- mans en Milou Flohil wonnen al lebei een enkelpartij, maar verder dan deze twee punten kwam de Middelburgse formatie niet. „Met name in de dubbels was Vierhoe- ven gewoon sterker dan ons", was Sonnemans na afloop duidelijk. MLTC bevindt zich op dit mo ment in de onderste regionen van de ranglijst. We gaan nu maar eens proosten op onze eerste winst van dit seizoen. We zijn erg blij Vierde klasse. De Goese Maan- Schiedam Noord 6-2: De eerste overwinning van de competitie voor de ploeg uit Goes, die daar door nog mag dromen van hand having in de vierde klasse. „We gaan proosten op de eerste winst", zei captain Marloes van Trigt uitgelaten na afloop. De Schelde-De Zoom 2 4-4: „On ze vrouwen waren sterker en zij hadden betere mannen", vertelde De Schelde-captain Michel Koke laar. Volgens hem was de gelijke stand geheel terecht en deden bei de ploegen niet voor elkaar onder. Souburg-De Schelde 2 8-0: De thuisploeg was een klasse beter en veegde de vloer aan met de bu ren uit Vlissingen, die in twee par tijen aanspraak maakten op een puntje maar verder nauwelijks in aanmerking kwamen om een par tij te winnen. Door de fikse neder laag is het tweede team van de schelde zeker van degradatie naar de vijfde klasse. Itoeede plaats Tim van den Broeke Atleet Tim van den Broeke (Dynamica) is bij de Track meeting in Utrecht zaterdag op de tweede plaats geëin digd op de 3000 meter. Hij liep 8.48,46, drie seconden achter winnaar Frank Futse laar. Chris de Smit (RKHAV) no teerde 10.09,82, goed voor de derde plaats bij H35. Esther Platteeuw (Scheldesport) was eveneens goed voor de derde plaats, in 10.21,19. Pao- la van Gilst (AV'56) liep een persoonlijk record op de 1500 meter van 5.31,06, goed voor de winst bij de masters D40. Rico van Damme weer op het podium Skeeleraar Rico van Damme uit Yerseke heeft bij de der de wedstrijd in de skeeler- marathoncompetitie in Bei- len zaterdag de tweede plaats veroverd bij de belof tes. Bij de A-rijders stond Erwin Mesu aan de start. Vanwege het gladde wegdek besloot hij halfweg koers uit te stap pen. Toch verzamelde hij in de eerste fase nog enkele punten voor het klassement, waardoor hij op de vijftien de plaats eindigde. Renzo Moretti wint Zeeuwse Ster Middelburger Renzo Moret ti heeft zaterdag in de cate gorie 2 bij de jeugd de Zeeuwse Ster op zijn naam geschreven. Hij bleef Luca van der Veken uit Sint Jan steen voor. Pepijn Hillemans (Middel burg) en Quinty van de Guchte (Driewegen) wer den tweede bij de nieuwe lingen-jongens en -meisjes. Derde plaats voor Thamar Zweistra Amazone Thamar Zweistra uit Schore is bij de Grand Prix Kür op muziek op het driesterren CDI in Roosen daal als derde geëindigd. Met Hexagon's Zorinde haal de ze een score van 71,775 procent. Kirsten Beckers uit 's-Gravendeel werd eerste met 73 procent. Didi de Vries wint in België Didi de Vries uit Wilhelmi- nadorp heeft gisteren de der de wedstrijd van het Bene lux kampioenschap moun tainbike in het Belgische Ere- zee gewonnen. Op een lang, zwaar parkoers met veel klimmen en dalen won ze bij de junioren meis jes. Aimée Schoe uit Vrouwen polder moest, in dezelfde ca tegorie, door een lekke band genoegen nemen met de zes de plaats. MAANDAG 11 MEI 2015 Vi Spruijt is klasse apart door Herman Heuvink door Daniel Vervelde VLISSINGEN - De vrouwen van De Schelde hebben in de eredivisie tennis goede zaken gedaan door Forescate met 4-2 te verslaan. Hier door blijft lijfsbehoud een realis tisch doel. Het gemengd dubbel- team van De Goese Maan boekte hun eerste overwinning van het sei zoen en is daardoor nog niet gede gradeerd. Marloes van Trigt UTRECHT BEILEN KOUDEKERKE ROOSENDAAL EREZEE (B)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66