TC Sjef laat duur punt liggen tegen Coese Maan Poppe en Offermans wisselen stuivertje Harmes wint Meidoornloop Perdaen klasse apart in Vrouwenpolder Sprintje over 150 meter 46 SPORT Van Amersfoort helpt Walcheren aan een punt Animo kreeg drie zeges cadeau van de Clingenaren door blessu res van Gilles Deryckere en Niek de Koster. In de eerste single was Jeroen Alliet gebrand om te win nen van Ruud Martens (6-3 6-3) na zijn verlies vorig jaar tegen de Oost Zeeuws-Vlaming. Kenny de Rooij was met 6-1 7-6 (7-3) te sterk voor Alexander Bau- wens. In het dubbelspel bedwon gen Alliet en Kevin de Rooij met 6-17-6 (7-3) Martens en Bauwens. Namens TC Sjef besliste Yuri So- beron het toptreffen tegen Frank Clausing met twee keer 6-4 in zijn voordeel. Ook Raes, Scherbe- ijn en Calseijn wonnen hun partij ten koste van achtereenvolgens Van der Wel (drie sets), Schipper en Spinnewijn. Het duo Van Remortel/Van Driel redde de eer voor De Goese Maan. Zaterdag is de kampioenskraker in Aarden burg tussen Sjef en Animo, dat aan een gelijkspel genoeg heeft. De Schelde versloeg in Vlissingen Zierikzee met 6-0. Mooibroek, Fe- lius en Sonnemans wonnen van Boot, De Looff en Joziasse. Rogier van Housselt had een extra set no dig tegen Jasper Smit. In Sas van Gent boekte hekken sluiter Drive tegen Animo 2 zijn eerste zege: 4-2. Op r won de ver dedigende Mart Flikweert met 7-5 6-4 van de aanvallende Björn Klassen. Verder klopten Donovan Blackman en Wesley van Noord in drie sets Devon Houg respectie velijk Beny Ysebaert. Voor Animo 2 was Michiel van der Windt te sterk voor Richard Arens: 6-0 6-1. De weersomstandigheden waren niet ideaal in Nieuw- en Sint Joostland. Er stond veel wind, waardoor het lastig rijden was. Dit omdat de paarden gevoelig zijn voor geluiden van bijvoor beeld tikkende vlaggenmasten. Toch werd er op hoog niveau gere den tijdens het dressuurconcours. In ZZ-licht was het stuivertje wis selen tussen Poppe en Offermans. De eerste proef werd gewonnen zmstm door de laatstgenoemde amazone met haar paard Allegro. Samen be haalden zij 230 punten. Poppe werd met Vienna tweede en scoorde 225 punten. In de tweede proef waren de rol len omgedraaid. Toen scoorden Poppe en Vienna het hoogst: 232. Offermans en Allegro volgden op tien punten achterstand. In de klasse Zi speelde zich ook een stoelendans af. Maaike West- dijk won de eerste proef met Es prit, terwijl Mieke Evertse en Dia deem tweede werden. In proef twee was Evertse de beste, ge volgd door Westdijk. Peter Klaasse domineerde samen met zijn paard DJ de Z2-klasse. Hij schreef beide proeven op zijn naam. Sharon de Kok en Mariska de Vrieze werden beide één keer tweede. NISSE - Het loopweekend van Er- win Harmes begon donderdag met het Zeeuws kampioenschap vijf kilometer. Vrijdag liep hij een persoonlijk record op de 800 me ter in Utrecht en gisteren was hij een klasse apart in de Meidoorn loop. Met een tijd van 48.24 was de Middelburger de snelste op de 25 kilometer. Leonie Ton (Wissen- kerke) was de snelste vrouw. In de eerste ronde van 7.5 km werd er door Harmes en Ronnie Overgaauw goed samengewerkt waardoor Ralph Wiessner, Remy Vasseur en Floris Willeboordse al snel kansloos waren. Overgaauw won de korte afstand in 24.02, voor Robbert Meeuwsen die an derhalve minuut moest inleveren. Chris Steenbakker maakte het ere podium op de 7.5 km vol. Monique Verschuure had gekozen voor de korte afstand die ze ruim schoots won in 28.37. Plaatselijk fa voriet Annet van der Linde was goed voor de tweede plaats en Bi- anca de Regt (Middelburg) werd derde. Ondertussen maalde Harmes ver der om net boven zijn persoonlij ke record van 48.02 op de 15 kilo meter te lopen. Op de vraag waar om hij steeds vanaf de start er in vliegt, was hij duidelijk: „Ik val graag aan." Oud-Dynamicalid Flo ris Willeboordse pakte het zilver In de hoogste klasse bij de paar den, de Z-ZZ-categorie, legde Per daen op haar paard Azzuro het parkoers in Vrouwenpolder af in 79,56 seconden. Dit bleek voldoende voor de eer ste plaats. Ilyo de Loos kwam in de buurt, maar schoot net tekort. Hij werd tweede in een tijd van 76,80. Ook in de M-klasse bij de paar den mocht Perdaen de hoogste trede van het erepodium beklim men. Zij was ook in deze catego rie de snelste, ditmaal met Coo per. De winnende eindtijd was 8r,6r seconden. Ellen Briquet-de Kok eindigde op de tweede plaats. Zij legde het parkoers, samen met haar paard Snow White, af in 77,30. Zo'n drie seconden te wei nig voor de zege in de M-catego- rie. „Perdaen was een klasse apart", vertelde Jessica Harte van de orga niserende vereniging Schouwse Ruiters na afloop van de spring- wedstrijd in Vrouwenpolder. „Het is een knappe prestatie om in twee klassen als eerste te eindi gen. Maar ze reed gewoon enorm goed. Op haar dubbele winst is niets af te dingen. Dik verdiend." Bij de pony's ging de winst in de M-Z-categorie CDE naar Kim Har te. Op Havenhoeve's Amigo legde zij het parkoers af in iets meer dan een minuut: 60,90 seconden. Drunen was sterker, maar Wal cheren bleef lang aanklampen en kreeg in de tweede helft zelfs nog een dot van een kans om 2-r te scoren. De openingsfase was voor Walcheren. Het was dan ook niet geheel onlogisch dat de ploeg hal verwege de leiding nam door een treffer van Florine van Amers foort. Daarna bouwde Drunen een veldoverwicht op en kwam op gelijke hoogte. In de tweede helft kwam Walcheren opnieuw goed uit de startblokken. In die beginfase kreeg het een grote kans op 2-r. Die treffer viel echter niet. Daarna moest de thuisploeg hard strijden om de 1-1 vast te houden. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - In de strijd om het kampioenschap van Zeeland zijn de tennissers van Animo een punt uitgelopen op rivaal TC Sjef. De Ter- neuzenaren klopten Game'78 met 6-0, terwijl de Aardenburgers een punt lieten liggen tegen De Coese Maan: 5-1. door Daniel Vervelde NIEUW- EN SINT JOOSTLAND - Een nek-aan-nekrace speelde zich zater dag af tijdens het FNRS dressuur- concours in Hippisch Centrum De Kroo. In de klasse ZZ-licht werd de eerste proef gewonnen door Deb bie Offermans en de tweede door Nathalie Poppe. ;dfF>';'Vi5k ***- 'i'Xèfk *'~r i c Ronnie Overgaauw (startnummer 454) op weg naar de overwinning op de 7.5 km. Geheel rechts loopt de latere nummer twee, Robbert Meeuwsen. foto Johan van der Heijden door Sjaak Sinke door Daniel Vervelde VROUWENPOLDER - Het was een mooi weekeinde voor Cindy Per daen. In liefst twee klasses verover de de amazone zaterdag de eerste plaats tijdens de Springtour Zee land. VLISSINGEN - Tegen het veel hoger geklasseerde Drunen speelden de hockeysters van Walcheren giste ren verdienstelijk gelijk: 1-1. GOES - Het Goese industriegebied De Poel 2 was gisteren tafereel van een scootersprint, als onderdeel van het Nederlands kampioenschap. Bij de scoo tersprint worden wedstrijden over 150 meter verreden op een recht stuk weg. Het kampioenschap kent nog vijf wedstrijden, die in de komende maanden door het land gehouden worden, foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65