Vlissingen pakt laatste nacompetitieticket Rillandia grijpt naast periodetitel Grote kans Zeeuwse kampioen 44 SPORT VELDKORFBAL Korfbalteam uit 's-Heer Hendrikskinderen wil wel kampioen worden, maar het hoeft niet per se. De sfeer is ontspannen. Wolfaartsdijk-Vlissingen 0-4: Zo als wel vaker kwam de ploeg van trainer Renato Dijkstra goed uit de kleedkamer. Na vier minuten zorgde Rafael Dos Santos al voor de 0-1. Met een hard schot tegen de onderkant van de lat werd het 0-2 via Virhu Bhoelaj. Diezelfde Bhoelaj reageerde attent toen Mo- rad Bobouh de paal raakte. Hij be nutte de rebound. Na een handsbal kreeg Vlissingen een strafschop en doelman Sher- melon Nicolina schoot die hard door het midden raak. In de tweede helft gebeurde er weinig. Invaller Zeki Mayo kreeg twee keer geel en mocht aan Vlis- singse kant eerder gaan douchen. Bevelanders-Lewedorpse Boys 0-1: Het waterkansje dat de bezoe kers hadden op de laatste periode- titel zorgde ervoor dat de formatie van scheidend trainer Rohan de Geus goed voetbalde en genoeg kansen kreeg. Zowel voor als na rust werd de paal geraakt. Twintig minuten voor tijd viel de enige treffer. Olde Raas schoot uit een moeilijke hoek raak. Jong Ambon-Heinkenszand 6-2: De 1-0 van Yannik Taniwel bete kende het honderdste competitie- doelpunt van Jong Ambon. Hein- kenszand zorgde via Kevin Jaco- busse voor de gelijkmaker. Voor rust schoot Björn Langeveld de Middelburgse ploeg weer op voor sprong. In het tweede bedrijf zorg de Martin Waisapy voor zowel de 3-1 als de 4-1. Levi Waisapy maak te de 5-1 en Martijn Simonse de 5-2. Levi Waisapy bepaalde de eindstand op 6-2. Kwadendamme-Colijnsplaatse Boys 0-9: 'Colijn' was heer en meester en liet op eigen veld - de wedstrijd was omgedraaid - nog vele kansen onbenut. Niels Ver sluis opende de score en Koen van Os zorgde voor de 0-2. Lars Siere- veld maakte er voor rust 0-3 van en Danny de LoofF na rust 0-4. Van Os maakte de vijfde en Cas per Vuijk verzorgde de 0-6. Van Os zorgde met zijn derde van de middag voor 0-7. Ook B-junior Le- ron van Keulen pikte zijn doel punt mee. Vuijk schoot de 0-9 op het scorebord. Hansweerste Boys-Waarde 4-2: Waarde, met tien man begonnen, kwam via Davey Tolhoek op voor sprong. Na een goede aanval schoot Aleksandr Veljanoski de 1-1 raak en met een prachtige lob bracht Sander Tettelaar Waarde weer in een voordelige positie. Na rust was het al snel 2-2 door een treffer van Ronny Zweedijk. Ste ven Seedo soleerde over de as van het veld naar de 3-2 en met een af standsschot van Veljanoski werd het 4-2. Hoedekenskerke-Volharding/ SVD 3-1: Een gelijkwaardige en rommelige eerste helft kende geen doelpunten. Nadat goalie Rens Groefsema bij de bezoekers uit viel, kon Jermo Stoel na zeventig minuten de ban breken. Stoel maakte ook de 2-0 en Jesse Kap- tein schoot vervolgens een vrije trap raak. In blessuretijd deed Hen drik Bosselaar wat terug. Spui-Apollo'69 3-5: In een open wedstrijd strafte Robin Braam bal verlies af bij de thuisploeg en zorg de Stijn Buijsrogge voor een com fortabele 2-o-voorsprong voor de gasten uit 's-Gravenpolder. Ad Ver linde bracht de spanning terug, waarna Braam opnieuw scoorde. Na de 1-4 van Robin Korsuize deed Verlinde weer wat terug. Dennis Nagelkerke bracht het ver schil op drie treffers en Jordy de Kunder maakte de laatste van de middag. seizoen is al prachtig voor Tjoba. Als de korfbalploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen op 30 mei niet kampioen wordt, is dat geen de ceptie. „Maar we ambiëren het kampioenschap wel", zei coach Jouri van den Broeke zaterdag na de winst op KCR (20-13). „Het zou een mooi afscheid betekenen voor mij als trainer en voor Niels Westmaas als speler." Tjoba verraste in de zaal al met een tweede plaats in de over gangsklasse D. Het team kende aan het einde van de competitie weliswaar een mindere serie met vijf nederlagen op rij, maar die waren volgens Van den Broeke grotendeels te verklaren. „We konden toen al niet meer kam pioen worden en er waren wat blessures", legde hij uit. „Wat ons meer uit de zaal is bijgebleven, is dat we drie keer meer dan dertig Het moet wel heel gek lopen wil er geen Zeeuwse kampioen in de overgangsklasse C komen. Tjoba en TOP hebben na twaalf van de veertien speelrondes twintig pun ten. Tempo uit Alphen aan den Rijn staat derde met drie punten achterstand. Alleen als Tempo de laatste twee duels wint én Tjoba en TOP ach tereenvolgens verliezen en (tegen elkaar) gelijkspelen, doet de doelpunten maakten. Dat hadden we nog nooit eerder gedaan." Op het veld presteert Tjoba ook opvallend sterk. In het najaar van 2014 presenteerde de Bevelandse ploeg zich als kampioenskandi daat en in de lente van 2015 blijkt het team de goede lijn door te kunnen trekken. Van den Broeke: „Dat gaat niet altijd gepaard met even goed korfbal, maar we win nen wel. Het is na vandaag in elk geval zeker dat we tot op de laat ste speeldag meedoen voor het kampioenschap." Bemoedigend voor de groen-wit- ten was dat zaterdag het niveau wél goed was. Er werd scherp aan gevallen en fel verdedigd. En bo vendien spatte de spelvreugde er- vanaf bij de thuisploeg. Iedereen had er het grootste plezier in om middenmoter KCR over de knie te leggen. En dat terwijl het regen de en waaide alsof het midden in november was. Vooral Niels Westmaas en Marcel Zuid-Hollandse ploeg weer mee voor de titel. Dan staan ze alle drie exact gelijk en volgt er een beslissingsdriekamp. In alle ande re gevallen rolt er een Zeeuwse kampioen uit. Tjoba en TOP kunnen ook nog sa men op een gelijk puntenaantal uitkomen. In dat geval volgt er een beslissingsduel op neutraal terrein. De winaar daarvan gaat naar de hoofdklasse. de Dreu, de vervanger van de ge blesseerde Dirk-Jan Westmaas, hadden de smaak te pakken. Zelfs in de storm waren al hun schoten nog gevaarlijk. „Er wordt wel eens gezegd dat er bij Tjoba wei nig achter het eerste team zit. Het klopt dat onze selectie minder breed is dan bij clubs als TOP", zei Van den Broeke, „maar we hebben wel een aantal spelers die ik zo kan inpassen. Marcel is er daar één van. Hij heeft dat nu al weer twee wedstrijden laten zien." Westmaas en De Dreu namen de anderen mee op sleeptouw. Toen er eenmaal flink afstand was ge nomen van de opponent uit Rid derkerk - het was 10-5 bij rust - verscheen ook bij de rest een glim lach op het gezicht. Een totaal mislukt schot van Dennis Broerse (omdat hij gladde handen had) leidde tot hilariteit. En met arbi ter Bertold Komduur (niet slecht, maar wel apart leidend) werd con tinu gedold. Van den Broeke: „Die lol hadden we in het begin van het seizoen ook. Nu was-ie weer terug." Tjoba wil die ontspanning meene men naar het slot van de competi tie. De ploeg treft nog wel Tem po, dat zaterdag verloor en nage noeg uitgeschakeld is voor de ti tel, en TOP. Van den Broeke: „We zullen de wedstrijd tegen TOP nu anders ingaan dan vóór de zaal competitie. Toen waren we veel te relaxed. Toen hadden we alle maal zoiets van: we hoeven toch niet te winnen... Achteraf, nadat we dik verloren hadden, zeiden we tegen elkaar: dat gaan we de volgende keer anders doen. We zullen een balans moeten vinden tussen 'het hoeft niet per se' en 'we willen kampioen worden'." Scores Tjoba: Niels Westmaas 6, Pa trick de Bruine en Marcel de Dreu 5, Esmee Walraven 2, Sharon Goedege- bure en Demi Mondeel 1. OFB-Rillandia 1-2: In de gelijk opgaande eerste helft werd het 1-0 door een treffer van Sydney Sinkamba. Rillandia werd beter en sterker dan OFB. Stephan de Leeuw kopte de verdiende ge lijkmaker raak en Arjan Koop- mans zorgde er daarna voor dat de drie punten mee naar Rilland gingen. SKNWK-ZBVH 0-3: De Zuid- Beijerlandse ploeg had voor rust het betere van het spel en kwam op 0-1 via Jimmy Andeweg. Na rust voetbalde SKNWK aanvallen der en ZBVH trok zich gegroe peerd terug. Toch werd het 0-2 door Floris van der Weijden. An deweg bepaalde de eindstand op 0-3. Stavenisse-Vrederust 8-2: Bin nen de minuut schoot Ricardo Bandel de 0-1 binnen. Na de gro te nederlaag van vorige week had Stavenisse wat goed te maken. Mario Smits maakte ietwat for tuinlijk de 1-1. Toch zorgde Hugo van Leeuwen voor een nieuwe achterstand. Uit een strafschop schoot Quincy Moerland de 2-2 raak en Smits bracht de ruststand op 3-2. In de tweede helft voetbalde al leen Stavenisse. Lorenzo van Haaften maakte de 4-2 en de 5-2 en Ard-Jan Prins verzorgde de 6-2. Uit een nieuwe strafschop schoot keeper Sven Dorst raak en van grote afstand knalde Moer land de 8-2 nog binnen. WIK'57-SPS 1-2: Voor rust viel er weinig te beleven en hadden de ploegen geen doelkansen. Marnix van der Slikke deed in de tweede helft de supporters uit Poortvliet opveren na de 0-1. Wat ongeluk kig voor SPS en wat gelukkig voor WIK'57 werd het 1-1. Uit een corner kreeg Corné Anthonisse de bal op zijn voet: eigen doel punt. Diep in blessuretijd werd er hands gemaakt door de thuis ploeg en in zijn allerlaatste wed strijd voor SPS schoot Jan Pieter Bevelander de penalty raak. Spelvreugde spat er bij Tj oba vanaf door Robin Hamelink VLISSINGEN - Het zaterdagteam van Vlissingen gaat strijden voor promo tie. De ploeg won met 4-0 bij Wol- faartsdijk en dat was genoeg voor het laatste nacompetitieticket in de vierde klasse A. Concurrent Lewe- dorpse Boys versloeg Bevelanders met 1 -0, maar kwam tekort op doel saldo. 32 In de zes wedstrijden in de vierde klasse A vielen zaterdag 32 doel punten. Bij Kwadendamme-Colijns- plaatse Boys werd liefst negen keer gescoord. door Roeland van Vliet 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Het door Robin Hamelink VLISSINGEN - Rillandia won zater dag weliswaar met 2-1 bij OFB, maar zag de overgebleven periode- titel in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal naar ZBVH gaan. Die ploeg klopte SKNWK met 3-0. Stavenisse blikte Vrederust met 8-2 in en SPS versloeg in de blessu retijd WIK'57 met 2-1. ZBVH kaapte de periode- titel weg voor Rillandia, dat zaterdag wel met 2-1 van OFB won SKNWK-aanvoerder Wilco de Valk kopt de bal weg in het duel met ZBVH. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63