Aeolus zou vaker moeten draaien Transparante Middelburgse moskee doorbreekt vooroordeel over islam' Dagbladbezorger SCHOUWEN-DUIVELAND 21 opzoek GEZOCHT Man schopt agente bij aanhouding Een 22-jarige man heeft vrijdag vernielingen aangericht in het huis van een familielid waar hij niet mocht komen vanwege een contactverbod. De politie kwam te laat, maar trof de man later in de Beukenstraat in Goes. Bij aanhouding schold hij de politie uit en schopte hij een agente. De laatste deed daarvan aangifte. Drie op zeven cafés negeert rookverbod Drie van de zeven gecontroleer de horecagelegenheden in Rei- merswaal zijn zaterdag beboet omdat ze zich niet aan het rookverbod hielden. Dat meld de wijkagent Theo de Bie op twitter. Hij verleende bijstand bij controles door de NVWA. Sinds januari mag in geen en kel café meer worden gerookt. Drie manen raken gewond bij ongeluk Drie mannen raakten vrijdag rond 18.00 uur lichtgewond bij een ongeval in Hoofdplaat. Zij reden op de Zuidlangeweg toen hun personenauto de berm raakte en daarna in de sloot belandde. De inzittenden konden zelf uit de auto komen en zijn in het ziekenhuis aan hun verwondingen behandeld. Onderzoek naar gewond paard De politie doet onderzoek naar een gewond paard dat is aange troffen in een weiland tussen Vrouwenpolder en Seroosker- ke. Volgens de politie kan mis handeling niet worden uitge sloten. Er is contact met de ei genaar van het dier geweest, maar hij geldt niet als verdach te. Over de aard van het letsel wordt niets meegedeeld. Reünie van lagere school Lamswaarde De werkgroep Reünie Lams waarde zoekt oud-leerlingen van de lagere school die gebo ren zijn tussen 1930 en 1971. De reünie is op zaterdag 26 septem ber in De Luifel in Lamswaar de. Alle informatie en aanmel dingen zijn welkom bij Johan van Driessche via 0115-620182 ofjapvde@zeelandnet.nl. Goese dj Alanzo B wint dj-contest Dj Alanzo B uit Goes heeft za terdag de dj-contest van het Structure festival gewonnen. Daardoor mag hij draaien op het festival dat op 29 en 30 mei gehouden wordt bij de skihal in Terneuzen. Hij haalde het voor het Belgische duo Thun- derbuds, dj DVW uit Terneu zen en James Portland. DREISCHOR - Rond het middaguur is er nog niet veel volk geweest bij molen Aeolus in Dreischor. Daarom heeft molenaar Bart van der Spek genoeg tijd om uit te leg gen hoe een molen nu eigenlijk werkt. „Het is echt oer- en oersimpel. Door het draaien van de wieken wordt hierbinnen een groot wiel aangedreven. Dat haakt vast in een kleiner tandwiel dat ervoor zorgt dat de bovenste molensteen draait (loper). De steen eronder blijft liggen (ligger). De tarwe gooi je er in het midden van de steen in en komt er aan de zijkan ten gemalen weer uit." Malen voor de verkoop doet de molenaar eigenlijk al lang niet meer. „Dat is heel lastig in verband met de re gels rond voedselveiligheid, maar laatst heb ik nog wel op verzoek pannenkoekenmeel gemaakt." De Aeolus draait zaterdag volop in de stevige wind. Bart: „Ik heb er geen zeilen in gehangen, want het waait wel erg hard. Ook de houten planken (windborden) zijn er om die reden uitgehaald en ik heb de wieken van de wind afgekruid. Jammer genoeg kan ik de Aeolus niet zo vaak laten draaien, want ik heb er simpel weg de tijd niet voor naast mijn gewone baan." Gelukkig krijgt hij assistentie van zijn vrouw Erna, die momenteel ook een opleiding volgt tot molenaar. Erna: „Met de technische aspecten heb ik wel moeite. Dat vind ik wel taaie les stof. Maar dat ik kinderen nu bij voorbeeld kan vertellen waarom een molen drie deuren heeft, vind ik dan wel weer heel leuk." Toen de bouw van de moskee in 2006 werd bekendgemaakt, trok een stoet rechts-extremisten van af het station naar de Stromen- weg aan de rand van Middelburg om te protesteren tegen de komst van de eerste minaret in Zeeland. Het contrast met de vreugdevolle en harmonieuze opening van de moskee kon niet groter zijn. Alle sprekers benadrukten het belang van tolerantie en samenwerking. De bouw van de moskee liep door uiteenlopende redenen veel vertraging op. In 2013 vond het eerste gebed plaats. Nu is het ge bouw, dat behalve een gebeds ruimte ook vooral een cultureel centrum is, helemaal klaar. Veel buurtbewoners namen de kans om de moskee van binnen te zien. Na de openingshandeling kon iedereen binnen een kijkje nemen, werd uitleg gegeven en was er een maaltijd waar ieder een kon aanschuiven. De gebedsruimte van de moskee is transparant. En dat was precies de bedoeling, zegt architect Erdal Önder. „De islam wordt vaak ge zien als erg gesloten. Ik wil dat vooroordeel graag doorbreken." Het heeft ook een heel praktisch voordeel. „Doordat er veel dag licht binnenvalt, voelt het in de gebedsruimte erg aangenaam." Veel licht komt binnen door de glazen koepel op het dag. „Een rond dak in een maanvorm, om dat de maan het symbool is van de islam. Het gebouw heeft ook een ronding richting Mekka." MAANDAG 11 MEI 2015 GOES REIMERSWAAL HOOFDPLAAT VROUWENPOLDER LAMSWAARDE TERNEUZEN De families Zomer, Van Raalten en Struijk luisteren geboeid naar de verhalen van molenaar in opleiding Peter Sim pelaar. foto's Dirk-Jan Gjeltema door Maurits Sep MIDDELBURG - De nieuwe Yildirim Beyazit Moskee in Middelburg is za terdag onder grote belangstelling officieel geopend door de Turkse ambassadeur Arslan, burgemeester Bergmann van Middelburg en ver tegenwoordigers van de islamiti sche, joodse en christelijke gemeen schappen in Middelburg. WGGGNGR Media De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers in NIEUWERKERK, OOSTERLAND en ZIERIKZEE die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden Ga naarwww.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 - Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54