Spelvreugde spat er bij Tjoba weer eens vanaf Grote kans op kampioen uit Zeeland Welkome stunt voor korfballers Zaamslag 44 We zullen de wedstrijd tegen TOP nu anders ingaan dan vóór de zaalcompetitie 44 SPORT MOTORCROSS Motorcrosser uit Sint Jansteen loopt in Axel de dagzege bij de MX 2 viertakten net mis. seizoen is al prachtig voor Tjoba. Als de korfbalploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen op 30 mei niet kampioen wordt, is dat geen de ceptie. „Maar we ambiëren het kampioenschap wel", zei coach Jouri van den Broeke zaterdag na de winst op KCR (20-13). „Het zou een mooi afscheid betekenen voor mij als trainer en voor Niels West maas als speler." Tjoba verraste in de zaal al met een tweede plaats in de overgangs klasse D. Het team kende aan het einde van de competitie welis waar een mindere serie met vijf nederlagen op rij, maar die waren volgens Van den Broeke groten deels te verklaren. „We konden toen al niet meer kampioen wor den en er waren wat blessures", legde hij uit. „Wat ons meer uit de zaal is bijgebleven, is dat we drie keer meer dan dertig doelpunten maakten. Dat hadden we nog nooit eerder gedaan." Op het veld presteert Tjoba ook opvallend sterk. In het najaar van 2014 presenteerde de Bevelandse ploeg zich als kampioenskandi daat en in de lente van 2015 blijkt het team de goede lijn door te kun nen trekken. Van den Broeke: „Dat gaat niet altijd gepaard met even goed korfbal, maar we win nen wel." Bemoedigend voor de groen-wit- ten was dat zaterdag het niveau wél goed was. Er werd scherp aan gevallen en fel verdedigd. En bo vendien spatte de spelvreugde er- vanaf bij de thuisploeg. Iedereen had er het grootste plezier in om KCR over de knie te leggen. En dat terwijl het regende en waaide alsof het november was. Vooral Niels Westmaas en Marcel de Dreu, de vervanger van de ge blesseerde Dirk-Jan Westmaas, hadden de smaak te pakken. Zelfs in de storm waren al hun schoten nog gevaarlijk. „Er wordt wel eens gezegd dat er bij Tjoba weinig ach ter het eerste team zit. Het klopt dat onze selectie minder breed is dan bij clubs als TOP", zei Van den Broeke, „maar we hebben wel een aantal spelers die ik zo kan in passen. Marcel is er daar één van. Hij heeft dat nu al weer twee wed strijden laten zien." Westmaas en De Dreu namen de anderen mee op sleeptouw. Toen er eenmaal flink afstand was geno men van de opponent uit Ridder kerk - het was 10-5 bij rust - ver scheen ook bij de rest een glim lach op het gezicht. Een totaal mis lukt schot van Dennis Broerse (omdat hij gladde handen had) leidde tot hilariteit. En met arbiter Bertold Komduur werd continu gedold. Van den Broeke: „Die lol hadden we in het begin van het seizoen ook. Nu was-ie terug." Tjoba wil die ontspanning meene men naar het slot van de competi tie. De ploeg treft nog wel Tempo, dat zaterdag verloor en nagenoeg uitgeschakeld is voor de titel, en TOP. Van den Broeke: „We zullen de wedstrijd tegen TOP nu anders ingaan dan vóór de zaalcompeti tie. Toen waren we veel te relaxed. Toen hadden we allemaal zoiets van: we hoeven toch niet te win nen... Achteraf, nadat we dik verlo ren hadden, zeiden we tegen el kaar: dat gaan we de volgende keer anders doen. We zullen een balans moeten vinden tussen 'het hoeft niet per se' en 'we willen kampioen worden'." AXEL - Tijdens de derde clubcross van de Stichting RES-Axel is de zwaarste klasse, de MX 1, gewon nen door Kevin Spruijt uit Melis- kerke. Bij de MX 2 viertakten was het tot aan de finish spannend. De Belg Jens Carlier werd de dag winnaar. Bij de MX 2 tweetakten ging de zege naar het Litouwse ta lent Dorydas Karka. Het aantal deelnemers in de MX 1 dat op het circuit Smitschorre aan de start kwam, was onder maats. Nog geen vijftien rijders stonden achter het hek. Maar dat deed niets af aan de fraaie over winning van Spruijt in beide manches. Vooral de 38-jarige in Hulst geboren en in het Belgische Zele woonachtige Ronny van Ho ve bleef telkens in het spoor. Ach ter hen ontspon zich een mooi duel tussen de streekgenoten Gian Scheele uit Zaamslag en Boy Stockman uit Terneuzen. Scheele werd derde. In de tweede manche was het duel tussen bei den snel over. In de eerste bocht kwamen zij met elkaar in aanra king en vielen, zonder dat zij schade opliepen. Het duurde lang, maar uiteindelijk kon Schee le zijn weg vervolgen. Stockman niet. Bij de vrijetijdsrijders in de MX 1 moesten Martin Stroo uit Oost- Souburg en Thomas Adriaanse uit Lewedorp de sterke Belg Jeroen Vanrijsselberghe voor la ten gaan. De best bezette klasse was onge twijfeld die voor de MX 2 twee- takten. Er stonden dertig rijders aan de start en er was één grote uitblinker. De zestienjarige Do rydas Karka uit Litouwen dicteer de beide manches van begin tot eind. De getalenteerde KTM-rij- der was op doorreis naar het En gelse Matterley Basin voor een EK-wedstrijd. Kevin van Houdt uit Axel legde beslag op de tweede plaats in de dagklassering en Joey de Wulf uit Oostburg werd vierde. Bart Ris- seeuw uit Spui won in deze klas se bij de vrijetijdsrijders. Veel spanning was er in de klasse MX 2 viertakten. Jordi van de Wiele uit Sint Jansteen moest in beide manches in de slag met de Belgen Jens CarJier en Michael Bruijninckx. In de eerste manche miste de Zeeuws-Vlaming de aan sluiting door een mindere start. Carlier won deze manche voor Bruijninckx en Van de Wiele. In de tweede manche lagen de za ken anders. Deze keer zat Van de Wiele er goed bij en won hij. Even leek die eerste plek goed voor de dagzege toen Bruijninckx kans zag Carlier achter zich te houden. Maar Carlier vocht terug en pakte daardoor de dagwinst. Achter dit drietal hield Nancy van de Ven uit Vlissingen zich keurig staande. Ze finishte op eni ge afstand tweemaal als vierde. Bij de veteranen leek Patrick Pies- sens uit Heikant op weg naar de zoveelste overwinning. In de eer ste manche kwam hij echter ten val en voordat alles weer recht was gebogen, waren zijn concur renten gevlogen. In de tweede manche pakte de Kawasaki-rijder wel de winst. De dagzege ging echter naar de Belg Bart Seymor- tier. Een sterk rijdende Karin Adriaanse uit Lewedorp werd der de in de dagklassering na diskwa lificatie van de Belg Eric Mercie. Danny van den Bosse uit Ovezan- de won de 65 cc en Eloy van Rij- kevorsel uit Breda de 85 cc. Het moet wel heel gek lopen wil er geen Zeeuwse kampioen in de overgangsklasse C komen. Tjoba en TOP Arnemuiden hebben na twaalf van de veer tien speelrondes twintig punten. Tempo uit Alphen aan den Rijn staat derde met drie punten achter stand. Alleen als Tempo de laatste twee duels wint én Tjo ba en TOP achtereenvolgens verliezen en (tegen el kaar) gelijkspelen, doet de Zuid-Hollandse ploeg weer mee voor de titel. Dan staan ze alle drie exact gelijk en volgt er een beslissingsdriekamp. In alle andere gevallen rolt er een Zeeuwse kampioen uit. Tjoba en TOP kunnen ook nog samen op een gelijk puntenaantal uitkomen. In dat geval volgt er een be slissingsduel op neutraal terrein. De winaar daar van gaat naar de hoofdklasse. Weidevogels-Zaamslag 9-10: „Houd de passes kort om balver lies te voorkomen." De door de straffe wind ingegeven woorden van coach Carlo de Waele waren nog niet vervlogen of Zaamslag keek na twee passfouten en een gemiste strafworp tegen een 3-0-achterstand aan. Des te verras send was wat daarna gebeurde. Zaamslag herpakte zich en speel de vooral na rust (6-4) uiterst ver standig. Met geduldig aanvalsspel kwam de ploeg tien minuten voor tijd op gelijke hoogte, om vijf minuten later toe te slaan. Aanstaande zaterdag gaat Zaam slag op bezoek bij Ventura Sport, dat geen belangen meer heeft te verdedigen in de laatste twee speelrondes. Mocht Zaamslag de krachttoer kunnen herhalen, dan speelt het zich nagenoeg veilig. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 4, Pjotr Hamelink 3, Marco van Reeuwijk 2, Linda Hamelink 1. Luctor-'t Capproen 5-15: Met slim en verzorgd korfbal was kop loper 't Capproen een paar maat jes te groot voor Luctor. Vooral voor rust (2-10) kreeg de Terneu- zense vierdeklasser een lesje in ef fectiviteit. Dure val Van door Roeland van Vliet 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Het Tjoba-korfballer Marcel de Dreu in balbezit. Jouri van den Broeke door Herman Heuvink Vierdeklasser Luctor (oranje shirts) had zaterdag niets in te brengen tegen koploper 't Capproen. foto Camile Schelstraete door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - Even verrassend als welkom waren de punten die het in degradatienood verkerende Zaamslag wegkaapte bij koploper Weidevogels. Het zwaard van Da- modes hangt nog steeds boven de Zeeuws-Vlaamse derdeklasser, maar die heeft het lot nu weer in ei gen hand. Scores Luctor: Jasper de Pooter 2, Jonge, Karlijn den Hollander, Eline Jan sen en Pieter Kousemaker 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44