m de topklasse veel te weinig punten Clinckemaillie past precies in profielschets van IJsselmeervogels 66 Dit heeft niet met mentaliteit of met druk te maken. Dit heeft te maken met kwaliteit Hoek start nacompetitie op 26 mei met uitduel SPORT 43 nen, maar daar moeten we niet op focussen", haastte Clinckemail- lie zich te zeggen. „Het ligt aan onszelf. We wisten dat we moes ten winnen. Dat hebben we niet gedaan. Het is wel sneu dat je aan het einde van het seizoen twee punten tekortkomt." Het lange seizoen van Hoek, waar in het na zaterdag dertig competi tiewedstrijden achter de rug heeft, wordt daardoor nog langer. „Aan sommige jongens merk je wel dat het een lang seizoen is ge weest", meende Verhoene, die door de afwezigheid van Birgen Martens, Jelle de Schrijver (bei den ziek), Ibrahim Eryürük (fami lieomstandigheden) en Gert-Jan van Leiden en Fabian Wilson (knieblessures) met een uitgedun de bank te maken had. „Daarom is het fijn dat we pas op 26 mei aan de nacompetitie beginnen. Onze doelstelling is handhaving bewerkstelligen en dat kan nog. Er gaat straks een andere competi tie van start. Ik heb de spelers maandag in ieder geval vrij gege ven, om dit even te verwerken." den keken vanaf de tribune toe, met hun krukken naast zich. „Het was een vervelende mid dag", zei Wilson, die vond dat Hoek het vooral voor de winter stop heeft laten liggen. „We verlo ren van Maassluis en Lisse, speel den gelijk tegen Ajax en Sparta Nijkerk en gaven thuis tegen Sche- veningen een 2-o-voorsprong nog uit handen. Het zijn dure en on nodige misstappen geweest. Het doel was om veertig punten te ha len. Dat had echt wel gekund." Aanvoerder Giovanni Siereveld: „Het heeft ook met kwaliteit te maken. We hebben te weinig spe lers die een goal kunnen maken. Het is heel zuur dat we de nacom petitie nog in moeten, maar we hebben nog steeds alles in eigen hand." Zaterdag wacht eerst de be kerfinale. „Op dit moment moet ik daar echt nog niet aan denken", aldus Siereveld. Heinen, die in zijn eigen bewoor dingen naar 'een trainingspartij tje met een zwak Hoek' had geke ken, schetste een profiel voor een aanvallende versterking waar Clinckemaillie prima in past. „Hij moet vanaf links komen en sco rend vermogen hebben. Het hoeft niet per se een linkspoot te zijn, en we kijken voor die versterking ook naar het betaalde voetbal. Maar vooral dat scorend vermo gen hebben we nog wel nodig." Clinckemaillie kwam dit seizoen in 21 optredens tot dertien compe titietreffers. De Belg werd okto ber 2014 door trainer Kenny Ver hoene verbannen naar het twee de elftal. Hij was op dat moment goed voor drie treffers. Nadat Clin ckemaillie in december weer in genade werd aangenomen, voeg de hij nog eens tien treffers aan dat seizoenstotaal toe. Clinckemaillie kwam zaterdag niet tot scoren, maar kwam wel meerdere keren van de linkerkant en vervulde die rol in het verle den meerdere keren. „IJsselmeer vogels is een grote club", reageer de Clinckemaillie op de interesse van de nummer vijf van de top klasse. „Daar wilde ik wel eens naar luisteren. Ik denk dat ieder een dat wel zou willen, toch? Ik zie wel wat er nu uit het gesprek komt." Josimar Pattinama past niet hele maal in de profielschets - hij is een pure spits - maar toch zaten vertegenwoordigers van de club vorige week zondag bij de wed strijd van Vlissingen tegen OFC (6-o-verlies) voor hem op de tri bune. In dat duel kon Pattinama geen potten breken. Gisteren be keek IJsselmeervogels hem in de wedstrijd tegen VOC (5-3-neder- laag) echter opnieuw. 'Pattigoal' scoorde drie keer. Adelaar hulde zich zaterdag in ne velen over een aanvallende aan winst. „We kijken wat er beschik baar komt en dan moeten we de juiste keuze maken." Guillaume Clinckemaillie Als de ploeg van Hans Kraaij jr. die zaterdag in een rechtstreeks duel met Achilles Veen veilig weet te stellen, is de kans groot dat WA'71 uit Rhenen de periode- titel van kampioen Stedoco over neemt. Uit de competitie met de drie periodekampioenen van de hoofdklasse A komt één winnaar die aantreedt tegen Hoek. De Zeeuwse club begint op dinsdag 26 mei met een uitwedstrijd, vier dagen later volgt de return. Wanneer Hoek als winnaar uit die dubbele ontmoeting komt, speelt het op zaterdag 6 juni op neutraal terrein de finale om lijfs behoud. Tegenstander is dan één van de zes periodekampioenen uit de hoofdklassen B en C. In B pakten Quick Boys, RWH en Spijkenisse een periodetitel, in C gingen die 'prijzen' naar Excel- sior'31, Harkemase Boys en ACV. Voordat Hoek aan de nacompeti tie begint, speelt de ploeg eerst nog de finale van de districtsbe ker. Zaterdagmiddag is Kozakken Boys, dat dit weekend de titel in de topklasse greep, op het veld van Oranje Wit in Dordrecht de tegenstander. Kenny Verhoene heeft zijn spe lers vandaag vrijaf gegeven, zodat ze het hoofd leeg kunnen maken. Vanaf morgen gaat de blik op de bekerfinale, die de trainer net als in 2013 wil winnen. „Voor de hal ve finale tegen Vlissingen heb ik al gezegd dat je in een spelerscar rière niet vaak in een bekerfinale staat", legt Verhoene uit. „Ons ge beurt dat nu voor de tweede keer in drie seizoenen. Dan moet je die ook willen winnen." De Belg hoopte al dat Kozakken Boys de finale in zou gaan als kampioen van de topklasse. „Ze spelen dan nog voor het algeheel amateurkampioenschap tegen FC Lienden en sparen daar mis schien nog wat spelers voor." MAANDAG 11 MEI 2015 Hoek-middenvelder Reguillo Vandepitte in duel met Maikel de Harder (links). Achmed Ahahaoui kijkt toe. foto Orange Pictures/Caspar Huurdeman Thomas van Renterghem IT7fc- -JaSEf door Barry van der Hooft en Mitchell Minnaard BUNSCHOTEN-SPAKENBURG - IJssel meervogels is, na het aantrekken van Nabil El Gourari en oud-prof Gerson Sheotahul, nog op zoek naar een extra aanvallende impuls voor de selectie van het komende seizoen. „Daar zijn we met de tech nische commissie druk mee bezig", vertelde Peter Frans Heinen, voor zitter van de TC van IJsselmeervo gels, in de wandelgangen na afloop van het duel met Hoek. Even later maakte hij in het sponsorhome bo ven die wandelgangen een praatje met Guillaume Clinckemaillie. Giovanni Siereveld vouwt zijn handen voor zijn gezicht. Kyle Doesburg (links) en Lionel Fitsch treuren mee. foto Orange Pictures/Caspar Huurdemann door Barry van der Hooft BUNSCHOTEN-SPAKENBURG - Omdat de laatste speelronde in de hoofd klasse A pas komend weekeinde wordt afgewerkt is nog onduidelijk welke van de drie periodekampioe nen uit de hoofdklasse A Hoek in de nacompetitie kan treffen. Odin'59 won de eerste periode, kampioen Stedoco de tweede en Dovo heeft de beste papieren om de derde-periodetitel te winnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43