HVV'24 krijgt in Breda pijnlijke afstraffing Competitie duurt voor Vlissingen iets te lang Beslissingsduel voor Zeelandia Goes wil seizoen zo snel mogelijk vergeten 64 We konden soms maar over zeven van de 21 selectiespelers beschikken 40 SPORT VIERDE KLASSE ZONDAGVOETBAL Aardenburg gaat met een naar gevoel en ongepland de nacompetitie tegen degradatie in. „Het is zonde om het seizoen zo af te sluiten, maar ik ben blij dat we ons al veilig hadden ge speeld", zei Zegers na afloop. De Zeeuws-Vlamingen begonnen goed aan de wedstrijd. In het eer ste kwartier was HW de boven liggende partij. Dat werd beloond met de t-o-voorsprong door Evert van den Berg. Daarna ging het he lemaal mis. De thuisclub zette voor de rust de achterstand om in een 4-1-voor- sprong, door treffers van Bart Jan „Een wedstrijd om snel te verge ten", zei Pennings. Vlissingen be gon voortvarend aan het duel. Na twee minuten opende topschut ter Josimar Pattinama de score. Vervolgens nam VOC het heft in handen en stond het voor rust 1-3. In het tweede bedrijf bracht Patti nama Vlissingen terug in de wed strijd. VOC deed er een schepje sen (strafschop), Koen van Haaren (2x) en Bram van der Lans. In de tweede helft probeerde HW het nog wel, maar kon de ploeg niet voorkomen dat Jeka uit liep naar een royale 7-1-zege dank zij doelpunten van Jaimy de Vis ser (ex-HW) en Van Haaren (twee keer). Voor de Hulstenaren miste Frans Rokven nog een straf schop. Zegers: „We kunnen terug kijken op een goed seizoen." De selectie van de zondag-twee deklasser is voor volgend seizoen met de komst van Chris Seghers (Clinge) en Ricky Dieleman (FC Axel) nagenoeg rond. Eerder leg de de club uit Hulst Frank van Kouteren (Lovendegem), Niels Breijaert, Jeroen Maas (beiden Ter- neuzense Boys) en Jeffrey Buize (Koewacht) al vast. Daar tegen over staat het vertrek van basisspe lers Evert van den Berg, Robin Mac Taggart en Jasper Sulmon. bovenop en kwam via Sebastiaan Quispel op een 5-2-voorsprong. Het slotakkoord was voor op nieuw Pattinama. Met zijn derde doelpunt van de middag en 3te treffer van het seizoen bepaalde hij de eindstand op 3-5. „De competitie heeft iets te lang geduurd", concludeerde Pen nings. Zondag brengt de ploeg een bezoekje aan de nacompetitie- wedstrijd tussen Quick en De Dijk. De verliezer van dat duel treft Vlissingen op donderdag 21 mei. „Die wedstrijd wordt cru ciaal", meent Pennings. KOEWACHT - Het contrast direct nadat het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Wim Broekhoven had geklonken was groot. Koe wacht verzekerde zich door een 4-3-zege op Aardenburg van lijfs behoud in de vierde klasse en vierde dat uitbundig. Aardenburg incasseerde een nieuwe dreun en likte de wonden. Steven de Croock lag languit op KARAKTERISTIEK het veld, de handen voor zijn ogen. Voor Aardenburg is de gifbe ker namelijk nog niet leeg. Twee jaar geleden degradeerde de club uit de tweede klasse, vorig sei zoen volgde een roemloze afgang in de derde klasse. Dit seizoen hangt het vierdeklasserschap aan een zijden draadje. De Croock hield er een dramatisch gevoel aan over. „Mijn voetbalcarrière (Aalter, Eeklo, Hoek) afsluiten met nacompetitiewedstrijden te gen SDO: dat is wel het laatste wat ik had gehoopt", treurde hij. „Twee jaar geleden was het de be doeling om Aardenburg achter te laten met een jong en goed elftal. We hebben geen superploeg, maar het heeft veel te maken met beleving. We hebben wedstrijden gehad dat we maar over zeven van de 21 selectiespelers konden beschikken. Als je ziet hoe weinig van de geblesseerde spelers hier zijn, dan zegt dat genoeg." Een tweekamp met vijfdeklasser SDO uit Lamswaarde wordt be slissend. De voetbalbond heeft de eerste confrontatie voor komende zondag gepland, maar dat komt Aardenburg bijzonder ongelegen. De selectie vertoeft van vrijdag tot en met zondag in Limburg. Een weekend als afsluiting van het seizoen, gepland toen Aarden burg er nog rooskleurig voor stond. Annuleren is duur, overleg met SDO heeft nog niet tot een oplossing geleid. Koewacht-Aardenburg ontplofte na de hervatting. Aardenburg moest winnen, drong aan, liep te gen een 2-0-achterstand aan door twee treffers binnen een minuut en speelde daarna met veel inzet alles-of-niets-voetbal. Het werd uiteindelijk, hoewel de thuis ploeg na een rode kaart voor doel man Jelle Bonte het laatste kwar tier met tien man speelde, niets. Cruciaal in het duel was de ope ningstreffer van Koewacht, die ontstond uit een buitenspeldoel- punt van Timo de Bruijn. Scheids rechter Broekhoven negeerde het terechte vlagsignaal van zijn Aar- denburgse assistent. „Volgens mij was het geen buitenspel", vertel de de arbiter. „Ik hoor net van ie mand die ik vertrouw dat het ab soluut wel zo was. Dan heb ik een fout gemaakt." Aardenburg-trainer Marty Be- kooy: „Het was een draak van een wedstrijd, echt degradatievoetbal. Verdedigend vond ik ons niet compact genoeg. Toen het een kwartier voor tijd 2-1 was, heb ik er achterin eentje weggehaald. Kort daarop maakten ze de 3-1." Het leek de beslissing, maar in de slotfase vielen nog drie doelpun ten. Koewacht scoorde via Timo de Bruijn (twee keer), Jeffrey Kox en Bart van Remoortele. Aarden burg klampte steeds weer aan door doelpunten van Steven de Croock, Jan Meijaard en Edwin van de Voorde, maar haalde Koe wacht nimmer in. Koewacht-trainer Serge Martinu was opgelucht omdat zijn ploeg nacompetitie ontliep. „Maar we hebben onze doelstelling niet ge haald. We hadden een stabiele vierdeklasser moeten worden. Dat is niet gelukt." Goes kreeg in de eerste helft een paar aardige mogelijkheden, maar de beste kansen waren voor Nieu werkerk. Toch kwamen beide ploegen voor rust niet tot scoren. In het tweede bedrijf zag Poort vliet zijn manschappen het heft in handen nemen, maar werd een aantal mogelijkheden onbenut ge laten. Na een slippertje kwam de thuisploeg in de zeventigste mi nuut op voorsprong. In blessure tijd gooide Nieuwerkerk het duel in het slot door de 2-0 te maken. „Het was een echte 'eindeseizoen- wedstrijd'", zag Poortvliet. „Er werden aardig wat fouten ge maakt." Het duel was misschien wel illus tratief voor de gehele tweede sei zoenshelft. Door de vele blessures moesten Jelmer van der Baan (raakte in de voorbereiding zwaar geblesseerd) en elftalbegeleider Shannon Braafhart noodgedwon gen hun opwachting maken. „Zo'n jaar als dit doet pijn", erken de Poortvliet. „Maar het is een lo gisch gevolg van de blessures en magere trainingsopkomst." Komend seizoen hoopt Poortvliet met een schone lei te beginnen. Dat houdt in: een hogere trainingsopkomst en een duidelij ke begeleiding bij blessuregeval len. MIDDELBURG - Natuurlijk had trai ner Daan Eikenhout van Zeelan dia Middelburg gistermiddag in de tactische bespreking voor het duel met Oosterhout zijn riedel tje weer kunnen afdraaien. Na tuurlijk had hij het over 'druk zet ten' kunnen hebben, maar na 25 duels weten de spelers van de Walcherse zondag-tweedeklasser wel wat van hen wordt verwacht. Daarom kroop Eikenhout samen met assistent Rogier Veenstra in de huid van PEC Zwolle-trainer Ron Jans en werd een motiverend filmpje in elkaar gedraaid. Het werkte als doping. Zeelandia Middelburg versloeg Oosterhout met 4-3, pakte de derde-periodeti- tel en verzekerde zich van een be slissingswedstrijd om de titel in de tweede klasse E van het zon dagvoetbal. Komende donderdag wacht om 14.30 uur in Dinteloord de krachtmeting met Uno Animo, dat op de slotdag van de competi tie met 2-1 van MOC won. Veenstra en Eikenhout hadden af zonderlijk van elkaar bedacht dat er voor de laatste competitiewed strijd een motiverend filmpje in elkaar gedraaid moest worden. Met hulp van Eli Watimena (spe ler van het eerste elftal) en Michel van de Linde (speler van het der de elftal) werden alle registers opengetrokken. Met een drone werden opnamen van het sport complex gemaakt. Spelers, ouders, bekende voetballers (Ist- van Bakx onder andere), trainers (Roy Hendriksen) en sponsoren spraken iets in en wensten de spe lers en staf van de tweedeklasser succes. „Ik kreeg er kippenvel van", zei Daan Eikenhout. „Uit het filmpje bleek ook hoe de club leeft", stelde aanvoerder Sander Ouwerkerk. Wat ook in de video naar voren kwam was de saamhorigheid. Al le selectiespelers, ook de jongens die weinig speeltijd was gegund, hadden een bijdrage geleverd. Het is het verhaal achter het succes dit seizoen, stelde Ouwerkerk. „We voetballen al vanaf de F'tjes bij elkaar. We gaan voor elkaar door het vuur en gooien als het moet de beuk erin. Daarnaast kun nen we ook aardig voetballen." De aanvoerder zei er niets te veel mee. Ook gistermiddag liet Zee landia Middelburg soms fraaie staaltjes voetbal zien. Er mochten dan enkele vaste krachten (Yan- nick van de Woestijne, Eli Wati mena en doelman Freek van der Maas) ontbreken, het had geen ge volgen voor de spelopvatting en de drang naar het vijandelijke doel. De goals (1-0,2-0,3-1 en 4-2) waren van ongekende schoon heid en kwamen tot stand na flit sende combinaties.,,We maakten het alleen onnodig spannend", vond Ouwerkerk. „We liet Ooster hout tot drie keer toe terug in de wedstrijd komen." Zoveelste dreun door Aector Dooms BREDA - HW'24 heeft gisteren in Breda het seizoen in de tweede klasse E van het zondagvoetbal af gesloten met een zware 7-1-neder laag tegen Jeka. De doelstelling van de Hulstenaren werd al bereikt met handhaving in de tweede klas se. De ploeg van trainer Ralph Ze- gers eindigt net in het rechterrijtje. door Len Wolters VLISSINGEN - Voor hoofdklasser Vlissingen stond gisteren tegen VOC niets meer op het spel. Vol gens trainer Ruud Pennings was het zaak om geen kleerscheuren op te lopen met het oog op de na- competitie en te zorgen dat Josi- mar Pattinama de Zeeuwse topsco- rerstitel veiligstelde. Daarin slaag de de ploeg. De wedstrijd zelf ging met 5-3 verloren. Vlissingen-VOC 3-5 (1-3). 2. Josimar Pattinama 1-0, 21. Dave van der Steen 1-1, 31. Felix Verhaal 1-2, 43. Robbert Stout 1-3, 50. Josimar Pattinama 2-3, 66. Sebastiaan Quispel 2-4, 78. Sebas tiaan Quispel 2-5, 88. Josimar Pattina ma 3-5. door Peter van Kouteren Koewacht-Aardenburg 4-3 (0-0). 55. Timo de Bruijn 1-0, 56. Jeffrey Kox 2-0, 64. Steven de Croock 2-1, 79. Jan Meijaard 3-2,88. Bart van Remoortele 4-2, 90+1. Edwin van de Voorde 4-3. Scheidsrech ter: W. Broekhoven (Middelburg). Gele kaart: Jens de Cock (Koe wacht), Bert de Bruyckere, Thijs Ringoot, Steven de Croock (allen Aardenburg). Rode kaart: 76. Jelle Bonte (Koewacht). Aantal toe schouwers: 250. Koewacht: Jelle Bonte; Arthur Bronk, Jeffrey Buize, Ward Diele man, Thomas de Schepper; Jens de Cock, Zoe Schelfhout, Ko Verst raten; Jeffrey Kox (62. Jordi Riet- jens), Timo de Bruijn (88. Bart van Remoortele), Fabian Ie Feber (76. Aron de Schepper). Aardenburg: Robin de Jaeger; Quinten Ginneberge, Michel Coc- quyt (67. Edwin van de Voorde), Bert de Bruyckere (52. Sam Mine- kus), Thijs Ringoot; Jordy de Ruijs- scher, Steven de Croock, Merijn van der Plas, Jan Meijaard; Stijn de Vreeze, Mark van der Pol. Steven de Croock door Len Wolters VLISSINGEN - Het zwaar uitgedunde Goes heeft ook de laatste wed strijd van het voetbalseizoen verlo ren. Op bezoek bij Nieuwerkerk, de nummer twee van de eerste klasse, verloor de ploeg van Jan Poortvliet met 2-0. „Ik had er van daag niet veel meer van verwacht", stelde de oefenmeester na afloop. door Jan Dagevos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40