Kloetmge tegen treurende clubs Hoop is enige Zeeuwse ID-renners kunnen niet tippen aan Martijn Roest 38 SPORT HOOFDKLASSE B ZATERDAG Bevelandse hoofdklasser keldert in tien minuten van veilige tiende naar onveilige twaalfde plaats. Spui eindigt met een nederlaag tegen Apollo'69 Alfaro Pentury van De Meeuwen naar Vlissingen Het Amsterdamse Swift begon za terdag in de eerste klasse B als koploper met een punt voor sprong op Sportlust'46, maar ver speelde de titel door een o-o-ge- lijkspel bij Nootdorp. In de eerste klasse C leidde Sliedrecht voor de laatste speeldag samen met Heine- noord, maar door een 3-3-gelijk- spel tegen VVGZ ging de titel naar het winnende Heinenoord. Komende zaterdag spelen deze twee teams tegen elkaar in Am- Jean Paul de Bruijn onttroond met Etikon Biljarter Jean Paul de Bruijn uit Hulst is met het Etikon/AEJ- team de Europese titel kwijtge raakt. De Zeeuws-Vlaamse spe ler strandde met zijn ploegge noten in de halve finale tegen het Duitse DBC Bochum. Eerder dit seizoen verspeelde Etikon/AEJ na tien opeenvol gende zeges ook het NK. Bij de wedstrijd in de topcompe- titie voor ID-renners in Hooger- heide liet Martijn Roest er geen twijfel over bestaan wie momen teel de sterkste is in deze catego rie. De coureur uit Wateringen reed op de toppen van zijn kun nen. Hij zette al zijn tegenstan- sterdam. De twee zaterdagen daar na speelt Kloetinge uit tegen Slie drecht en thuis tegen Swift. De volgorde van die twee duels is af hankelijk van de uitslag van ko mende zaterdag. Vorig seizoen zat Kloetinge in het zelfde schuitje. Ook toen speelde de club nacompetitie om lijfsbe houd in de hoofdklasse zeker te stellen. Na een zege op Nieuw-Lekkerland en een gelijk spel bij Zwaluwen'30 brachten strafschoppen tegen die laatste te genstander uitkomst. Kloetinge heeft zich voor vol gend seizoen versterkt met doel man Ramon van Aalst. Hij komt over van NAC Al. Hij neemt de plaats in van Jaco van der Schee, die na tien seizoenen stopt. Van Aalst moet de concurrentie aan gaan met Matthew Lentink. Nationale titel voor ultraloper Willemse Ronald Willemse is in Steen bergen Nederlands kampioen master H50 ultralopen gewor den. De loop ging over 24 uur waar bij de atleet van Dynamica een totale afstand van 171,352 kilo meter aflegde. Hij was de enige Zeeuw die de race uitliep. ders minimaal op een ronde ach terstand. Walter Pollet uit Hulst reed naar de zevende plaats en Otto de Vriendt uit Terneuzen klasseerde zich als tiende. De enige vrouw in het gezelschap was Irma van Duyn uit Schoon- dijke; zij werd twaalfde. RIDDERKERK - Tachtig minuten lang waande Kloetinge zich zater dag zeker van het hoofdklasser schap. De ploeg stond toen welis waar zelf met 2-0 achter tegen RWH, maar de concurrenten in de strijd voor lijfsbehoud, Smits- hoek en XerxesDZB, keken in hun wedstrijd tegen eenzelfde achterstand aan. En daardoor voel de Kloetinge zich veilig. Het was schijnveiligheid. Tien hectische minuten later zag de wereld er opeens héél anders uit. Kloetinge was van de veilige tiende plaats naar de onveilige twaalfde plaats gekelderd. In plaats van lekker relaxed voetvol leyen op de training, zoals speler Mark Schuit het omschreef, moet de ploeg zich nu opladen voor nog drie loodzware weken nacom- petitievoetbal met een ongewisse uitkomst. Keeper Matthew Lentink lag na de 3-0-nederlaag vijf minuten KARAKTERISTIEK treurend in het kunstgras, Daan Esser, Michel Maaskant en Aart Veldhof zaten met het gebogen hoofd in de handen, Roy Mulder sjokte op blote voeten naar de kleedkamer. „We hebben het niet vandaag verloren", overzag trai ner Diederik Hiensch het slag veld. „De punten hebben we eer der al laten liggen." De schade had zaterdag in Ridder kerk echter wel gerepareerd kun nen worden. Hoe ging dat mis? 14.30 uur, aftrap 10. Kloetinge 25-28 (-13) 11. Smitshoek 25-28 (-14) 12. XerxesDZB 25-28 (-15) Kloetinge startte met een voorde lige marge van één doelpunt. De ploeg was vastberaden die uit te breiden. „In de eerste helft zetten we druk naar voren", aldus Hiensch. „En dat leverde een paar kansen op." Na vier minuten schoof de RWH-goalie onder druk een bal in de voeten van spits Yves Nyemb. Hij schoot de ze dot van een kans tegen de keeper. Robuuste kopballen van Michel Maaskant en Timo Jansen uit een corner misten doel en halverwege de eerste helft ging een schot van Daan Esser rakelings naast. Dat zag er allemaal veelbelovend uit, maar ja.„RWH voetbalde er doorheen", constateerde Hiensch. „Het klopte niet meer bij ons." Kloetinge ploeterde vervolgens een uur lang naar het einde. Halverwege deed dat echter nog geen pijn. Kloetinge zong het tot de rust doelpuntloos uit en de concurrenten Smitshoek en Xer xesDZB keken tegen een 2-0-ach- terstand aan bij respectievelijk AS- WH en Noordwij k. „Ik hoorde het toen we naar de kleedkamer liepen", zei Lentink. „Het ging de goede kant op. Ik had niet ver wacht dat we het binnen vijf mi nuten zouden weggeven." 15.15 uur, rust 10. Kloetinge 26-29 (-13) 11. Smitshoek 26-28 (-16) 12. XerxesDZB 26-28 (-17) Zeventig tellen na rust stond Kloetinge plots achter. Lentink wilde een corner uit de lucht plukken, maar werd in zijn vijf- metergebied opzij gezet door RWH'er Jordey van Dam. „Ik kreeg een duw op mijn linkerarm toen ik de bal wilde pakken", klaagde Lentink. Maar het mocht van de Zeeuwse scheidsrechter Nieck Elderson. „En toen zakte al les weg", zag Lentink. Niet veel later sneed RWH aan de rechterkant door de defensie en werd het 2-0. Toen was de stand weer precies zoals om half drie. Tot de tachtigste minuut bleef die situatie onveranderd. Eén verschil: Smitshoek en Xer xesDZB waren woest aan het aan vallen, Kloetinge wekte in niks de indruk dat het vocht voor zijn le ven. Aanvallend was armoe troef, hoop was het enige wapen. In de 80e minuut maakte Smits hoek 2-1. Toen lonkte plots een be slissingsduel Smitshoek-Kloetin- ge. Dertig tellen later maakte Xer xesDZB 2-1. En vijf minuten later zelfs 2-2. De guillotine viel bij Kloetinge met de 3-0 van Jesse Eg gers (knuckleball). Kloetinge mocht de handen dichtknijpen dat Smitshoek 3-2 maakte bij AS- WH, anders was een beslissings duel Smitshoek-Kloetinge ge volgd om te bepalen in welke na- competitie de teams kwamen. 16.20 uur, einde 10. XerxesDZB 26-29 (-15) 11. Smitshoek 26-28 (-15) 12. Kloetinge 26-28 (-16) SPUI - Spui heeft het seizoen zater dag afgesloten met een 5-3-thuis- nederlaag tegen Apollo'69. Daar door wisselden de teams stuiver tje op de ranglijst. Spui eindigt nu als negende in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. In een open wedstrijd strafte Ro bin Braam balverlies af bij de thuisploeg en zorgde Stijn Buijs- rogge voor een comfortabele 2-o-voorsprong voor Apollo'69. Ad Verlinde bracht de spanning terug, maar Robin Braam schoot opnieuw raak. Na de 1-4 van Ro bin Korsuize deed Verlinde weer wat terug. Dennis Nagelkerke bracht het verschil op drie treffers en Jordy de Kunder maakte de laatste van de middag en van het seizoen van Spui. Komend weekeinde staat Spui in het teken van het jaarlijkse out door soccer-toernooi. VLISSINGEN - Zondag-hoofdklasser Vlissingen heeft met Alfaro Pentu ry de vierde aanwinst voor het ko mende seizoen binnen. Pentury komt over van zaterdag-tweede klasser De Meeuwen. Daar sloot de oud-speler van Jong Ambon en RCS zijn tweede seizoen zater dag tegen FC Dauwendaele af met een 2-1-overwinning. Door die zege blijft De Meeuwen be houden voor de tweede klasse. Eerder legde de Walcherse club Salim Sandee (Goes), Regilio Pi nas (SK Lochristi) en Perry Bier- kens (De Fendert) al vast voor het komende seizoen. Vlissingen speelt nacompetitie voor een plaats in de topklasse. In Den Haag spelen Quick en De Dijk zondag eerst tegen elkaar. door Rudy Boogert vlissingen - Kloetinge moet het vege lijf in de hoofdklasse zien te redden in een driekamp met de eersteklassers Swift en Sliedrecht. Beide clubs zagen zaterdag op de laatste speeldag het kampioen schap aan hun neus voorbij gaan. ROSMALEN STEENBERGEN door Rudy Boogert RWH-Kloetinge 3-0 (0-0). 47. Jor- dey van Dam 1-0,54. Rensy Barra- das 2-0, 90+2. Jesse Eggers 3-0. Scheidsrechter: N. Elderson (Zaam- slag). Aantal toeschouwers: 400. Kloetinge: Matthew Lentink; Timo Jansen, Michel Maaskant, Ruben Hollemans, Dangelo Martien; Wou ter Duvekot (74. Julius Bliek), Aart Veldhof, Remco van Tiggele, Roy Mulder (84. Alex Jobse); Daan Es- ser, Yves Nyemb. Kijk voor beelden van het derde doelpunt op www.pzc.nl/sport. HOOGERHEIDE Daarna speelt Vlissingen nog te gen beide, de volgorde is afhanke- Terneuzense Boys-verdediger Kees Duitenmeijer (zwarte broek) blokkeert Zaamslag-aanvaller Peter Dieleman in lijk van de eerste uitslag. hun onderlinge derby, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38