richting Rio Kerkhove hoopt na TVinis op Roland Garros Gebrselassie zegt te stoppen, maar Hermens betwijfelt dat SPORT 37 Murray stunt met winst op gravelbijter Nadal Haile Gebrselassie heeft giste ren zijn afscheid als topsporter aangekondigd. De 42-jarige at leet uit Ethiopië deed dat na de Great Manchester Run. „Ik stop met rennen op het hoogste ni veau", zei hij voor de camera van de BBC. „Maar ik kan nooit helemaal stoppen met rennen, dit is mijn leven." Gebrselassie grossierde de afge lopen 25 jaar in successen op de lange afstand. Hij pakte tot tweemaal toe olympisch goud op de tien kilometer en werd ook viermaal wereldkampioen op die afstand. Zeldzame nederlaag crosser Herlings Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft gisteren een zeldzame ne derlaag moeten incasseren in het wereldkampioenschap van de MX2. De twintigjarige Bra bander eindigde in de Grote Prijs van Spanje als tweede ach ter Valentin Guillod uit Zwit serland. Herlings won wel de eerste manche, maar kwam door een crash na een mislukte sprong niet verder dan de zevende plek in de tweede race. De tweevoudig wereldkampioen eindigde in het dagklassement op 39 punten, één minder dan Guillod. In het klassement leidt hij nog wel. Oranje Zwart en Kampong in finale De finale in de play-offs om de Nederlandse hockeytitel bij de mannen gaat tussen Oranje Zwart en Kampong. Beide teams wonnen gisteren in de halve finales de derde en beslis sende wedstrijd. Oranje Zwart was op eigen veld met 4-1 te sterk voor Am sterdam, na een ruststand van 1-1. Kampong versloeg voor ei gen publiek Bloemendaal met 3-1- Bij de vrouwen spelen Den Bosch en SCHC om de landsti tel. De finales om de twee Ne derlandse hockeytitels begin nen donderdag. Hij stapte na de Spelen van 2004 over van de baan naar de weg en won verschillende ma rathons, waaronder die van Am sterdam. Gebrselassie was ook in het bezit van het wereldre cord op de marathon. De Ethiopiër kondigde in het verleden al vaker zijn afscheid aan, maar kwam daar toen steeds op terug. Zijn Nederland se manager Jos Hermens wist gisteren ook van niets over het plan. „Hij stopt niet, sterker nog, hij loopt in oktober in Glas gow", liet Hermens weten. „Hij stopt waarschijnlijk nooit." Wereldbekerzege BMX'er Kimmann De Nederlander Niek Kim mann heeft gisteren de wereld bekerwedstrijd BMX gewon nen in Arnhem. Kimmann hield op de crossbaan van Pa pendal de Australiër Sam Wil- loughby en landgenoot Jelle van Gorkom achter zich. Kim mann (18) is eerstejaars senior. Vorig jaar liet hij zich nog tot wereldkampioen bij de junio ren kronen. Kimmann is de snel rijzende ster in het Nederlandse fiets- crossen. Begin april boekte hij zijn eerste zege bij de senioren. Gisteren reed hij een niveau hoger van start tot finish op kop. Konovalovas wint vijfdaagse Vierdaagse De Litouwse wielrenner Igna- tas Konovalovas heeft zich gis teren verzekerd van de eindze ge in de Vierdaagse van Duin- kerke. De leidende positie van de coureur kwam in de vijfde en laatste etappe niet meer in gevaar. De winst in de slotrit ging naar de Belg Edward Theuns, die de Fransman Bryan Coquard en de Italiaan Danilo Napolitano in de eindsprint voor bleef. Mi chel Kreder (Roompot) was op plek acht de beste Nederlan der. Konovalovas won geen en kele etappe in vijf dagen duren de Vierdaagse. doet nog twee hoogspringtrainin gen richting Götzis. Gaan die niet naar behoren, dan heeft ze een heel vervelende trainer, maar dan gaat ze helemaal niet." Altijd maar willen presteren, het is volgens Vetter de kracht van de Brabantse en tegelijkertijd haar valkuil. „Nadine is een schatje. Ontwapenend lief. Dus moet ik soms harde beslissingen nemen, want als het aan haar ligt doet ze aan alles mee." Zo heeft nu ook de reclamewereld de goedlachse blondine gevon den. Samen met Epke Zonderland schittert ze in een commercial van AA Drink. Vetter vindt dat soort activiteiten prima, maar waakt wel voor overbelasting. „Als mensen vragen: Nadine, vind je dit leuk? Dan is het: ja hoor! Zij is daar niet altijd hard genoeg in. Veel te sociaal. Van mij moet ze nu dus ook maar eens zeggen dat het niet mag van de coach." Komend jaar rest er immers nau welijks nog tijd voor nevenactivi teiten. Als wereldkampioene wordt Broersen sowieso uitgeno digd voor de WK indoor, eind maart in Amerika. Daarna wacht begin juli al het EK in Amster dam. En een dikke maand later de Spelen in Rio. Vetter: „Nadine wil alles, maar ik denk dat je moet concluderen dat het vrijwel onmo gelijk is om in Amsterdam én Rio wereldtop te zijn. Dus moet je durven kiezen. Maar vooral niks meer forceren, dan kun je hele maal niet meer bijsturen." Voor Kerkhove was een plek bij laatste vier op een toernooi met 50.000 dollar aan prijzengeld een opsteker. Mogelijk rolt ze van daag, bij het uitkomen van de nieuwe wereldranglijst, de top tweehonderd binnen. Afgelopen week stond ze 206e. De Schouwse gaat nu eerst een week competitie spelen in Duits land. Volgende week hoopt ze in Parijs aan de kwalificaties te kun nen meedoen op Roland Garros, het tweede Grand Slamtoernooi van het jaar. Robin Haase won gisteren de challenger van Aix-en-Provence. De 28-jarige Hagenaar was in de finale op het gravel in twee sets de baas over Paul-Henri Mathieu uit Frankrijk: 7-6 6-2. Kiki Bertens is er zaterdag niet in geslaagd de finale van de chal lenger van Cagnes-sur-Mer te be reiken. De 23-jarige Wateringse strandde in de halve finales tegen de Duitse Carina Witthöft: 6-1 1-6 6-1. MADRID - Tennisser Andy Murray heeft gisteren in de finale van het graveltoernooi van Madrid voor een stevige verrassing gezorgd. De 27-jarige Schot versloeg de Spaanse gravelspecialist Rafael Na- dal in twee snelle sets: 6-3 6-2. De als tweede geplaatste Brit had bin nen anderhalf uur zijn tweede ti tel op rij op gravel binnen. Vorige week maandag won Mur ray in München zijn eerste toer nooi op gravel ooit. Hij is nu al tien opeenvolgende partijen op het gemalen baksteen ongeslagen. Murray versloeg Nadal voor de zesde keer in 21 onderlinge duels. Het was zijn eerste zege op de Spanjaard ooit op gravel. MAANDAG 11 MEI 2015 MANCHESTER Nico Rosberg start uitstekend vanaf pole position en dwingt de rest 66 rondes lang tot achtervolgen. foto Alberto Estevez/EPA TALAVERA DE LA REINA EINDHOVEN ARNHEM DUINKERKE TUNIS - Voor tennisster Lesley Kerk hove was zaterdag de halve finale het eindstation bij het 50.000 dol- lartoernooi in Tunis. De 23-jarige Zierikzeese verloor met 6-2 4-6 6-2 van de Argentijnse Maria Iri- goyen, die een dag later ten koste van Cindy Burger het toernooi op haar naam schreef. IA Sai tandei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37