'Transparante moskee doorbreekt vooroordeel' Ringrijders hebben de wind tegen heringerichte Kaai Onderzoek naar gewond paard Veere is blij met de WALCHEREN 21 Schaapscheren Jubileum actie ringrijden Het heeft ook een heel praktisch voordeel voor de bezoekers, merkt Önder op. „Doordat er veel daglicht binnenvalt, voelt het in VROUWENPOLDER - De politie doet onderzoek naar een gewond paard dat is aangetroffen in een weiland tussen Vrouwenpolder en Serooskerke. Volgens de politie is het nog te vroeg om te spreken de gebedsruimte ook erg aange naam aan." Veel licht komt binnen door de glazen koepel op het dak. „Een rond dak in een maanvorm, om dat de maan het symbool is van de islam. Het gebouw heeft ook een ronding richting Mekka", ver duidelijkt Onder. De Yildirim Beyazit Moskee is overigens veel meer dan een plek om te bidden. „De nadruk ligt meer op het gebouw als cultureel van mishandeling, maar kan dat ook nog niet worden uitgesloten. Er is contact met de eigenaar van het dier, maar hij wordt nergens van verdacht. Over de aard van het letsel wordt niks meegedeeld. centrum", zegt Önder. Het Het pand heeft een kantine, een kap per, een winkeltje en beneden een enorme zaal voor bijeenkom sten. De architect moest ook voldoen aan eisen die de gemeente stelde, omdat de moskee op zo'n promi nente plek staat, aan de rand van Middelburg, langs de weg naar Vlissingen, op een druk kruis punt. „De gemeente eiste een bij zonder gebouw." De bestrating is vervangen, er staan nieuwe, historisch ogende straatlantaarns, de parkeervakken zijn vernieuwd, bewoners kun nen hun afVal nu in ondergrond se containers kwijt. Alleen het Mede daarom heeft Erdal Önder de moskee in het water geplaatst. „Water is belangrijk in de islam, bijvoorbeeld vanwege de reini ging voordat we bidden. Maar wa ter is ook belangrijk voor Zeeland. Het is dus ook een Zeeuws ont werp. Om dat te benadrukken, staat de minaret ook los van de moskee. Iedereen die de moskee in wil, moet onder die minaret door, over een loopbrug, over het water." nieuwe parkeerverwijssysteem is nog niet helemaal klaar. „Dat komt nog", zei Melse. Bijna een miljoen euro kostte de herinrichting. En eenderde daar van is betaald met Europese subsi die. Er wordt wel eens geklaagd over Europa, maar zonder dat geld was de Kaai niet zo mooi ge worden, benadrukte Melse. „Ster ker nog, dan hadden we hier niet eens gestaan." Bewoners, ondernemers, stads raad - iedereen spraak mee over de herinrichting en iedereen was zaterdag ook aanwezig om de her opening te vieren. Want Veere is blij met de vernieuwde Kaai. Op de Fancy Fair van Zorg- en ver- pleegcentrum Sandenburgh in Zanddijk speelden de weersom standigheden een grote rol. Zelfs de beste rijders vanhet circuit had den daar last van. De groene sjer pen bleven vaak van schouder wisselen. Krijn Coppoolse won de wedstrijd met 20 van de 22 ge stoken ringen. De kamp won hij op 26 mm. Dennis Willeboordse won bij zijn rentree de pollepel. Hij wist na een jaar afwezigheid als enige de 14 mm ring te steken in deze kamp. In de middag werd er nog een puntencours verreden. Wilbert Koole stak als enige de 10-mmring en won. Het mooist versierde paard was het trekpaard van Wessel van Es. In Grijpskerke stonde twee debu tanten aan de start: Noa van Ber- geijk en regerend Zeeuws Kam pioen Ringlopen Teun Dingeman- se. Noa wist zes ringen te steken en Teun 21. Achter zijn broer Joost won Teun ook de tweede jeugdbe- ker. Pieter Geertse werd dagwin naar met 25 ringen. Hij versloeg in de kamp Ronald Geertse, die wel de pollepel en de eerste mid dagbeker won. Het mooist versier de paard was net als vorig jaar van Stephanie Dekker. Joeri van Stee uit Kapelle is de winnaar geworden van de mei wedstrijd van de Ringrijders Vere niging Zuid Beveland in Kapelle. De pollepel werd gewonnen door Annaliza Langebeeke. Gerben Cabboort won de beker van de zes oudste rijders en Christianne Jansen de jongerenbeker. De be ker voor de gastrijders werd ge wonnen door Levi de Witte en de debutantenbeker, de zogenaamde Tom Bostelaar-trofee, door Elisa Hengstmangel. Voor de versieringen werd bij de koudbloeden de eerste prijs ge wonnen door Angelina Cevaal; bij de warmbloeden ging de eerste prijs naar Diederik van der Maas. MIDDELBURG - Nu het lente is en ook de nachten minder koud zijn, kunnen ook de schapen hun dik ke winterjas wel missen. Daarom liet Jan Kaljouw van Kaljouw Landschapsbeheer zaterdag 250 schapen scheren in zijn stal in Middelburg. Wie dat wilde, kon zelf een schaap uitkiezen om te la ten scheren en de vacht van het dier meenemen naar huis. Kal jouw heeft een kudde waarmee hij over Walcheren trekt en zo voor natuurlijk groenbeheer zorgt. Waterdichte dubbele fietstas met 40 liter inhoud Van 49.95 voor slechts 29.95 Aleen in de maand mei MAANDAG 11 MEI 2015 Een Ottomaanse muziekgroep begeleidde de opening van de Yildirim Beyazit moskee, foto's Lex de Meester MIDDELBURG - Veel glas, veel licht. De gebedsruimte van de nieuwe Yildirim Beyazit Moskee in Middel burg is transparant. En dat was pre cies de bedoeling, zegt architect Er- dal Önder. „De islam wordt vaak gezien als erg gesloten. Ik wil dat vooroordeel graag doorbreken." door Maurits Sep VEERE - De stukken vlogen soms van de stenen toen er nog gespro ken werd over de herinrichting van de Kaai in Veere. Maar dat is verge ven en vergeten, zei wethouder Jaap Melse zaterdag bij de herope ning van de Kaai. Want die ziet er nu weer prachtig uit, was het eind oordeel. door Martijn Minderhoud GRIJPSKERKE - De ringrijders heb ben zaterdag onder onstuimige om standigheden hun wedstrijden gere den. De wind speelde hen vaak par ten. PROFIL E van dtn Driest Zusterstraat 24 - 4331 KK - Middelburg 0118 612 410 - www.profile-vandendriest.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21