Duikboot open voor vrouwen Toeren door Duitsland Zuid-Sauerland Overnachten in Hollywood 10 en 11 zooVër MAANDAG 11 mei 2015 De aanwezigheid van vrouwen aan boord van onderzeeboten was tot nu toe taboe. In de kleine ruimtes zou de aanwezigheid van vrouwen tot ongewenste spannin gen leiden, was de gedachte. Daar denkt Defensie inmiddels anders over. „Het is niet meer van deze tijd dat we alleen mannen toela ten, we zijn zo ongeveer het laat ste moderne land ter wereld dat het niet doet." Defensie wil nieu we onderzeeboten bouwen om de huidige vier - gebouwd in de ja ren '8o- te vervangen. Er is een tekort aan goed personeel. Ook dat is uiteraard een argument om de dienst open te stellen voor vrouwen. De Onderzeedienst is naast het Korps Mariniers nu nog het laatste mannelijke bolwerk binnen Defensie. Lang niet alle militairen die op de huidige on derzeeboten werken, zijn blij met de omslag. Ze vrezen dat de sfeer aan boord verandert. Maar Am merlaan denkt dat die aarzelingen wel zullen verdwijnen. „De ruim tes aan boord zijn klein, daar moe ten we dan maar aan wennen", zegt Ammerlaan. De bouw van nieuwe onderzeeboten zal meer dan 2 miljard euro gaan kosten. De huidige zijn over tien jaar niet meer inzetbaar. \wardsm 48% 52% De Turkse ambassadeur in Nederland Sadik Arslan zei dit zaterdag bij de opening van de Yildirim Beyazit moskee in Middelburg. „De islam gaat door moeilijke tijden", zei Arslan, impliciet verwijzend naar terroristische orga nisaties en daden die zich beroepen op de islam. Maar Arslan signaleerde ook dat in Mid delburg de Turkse vreugde over de nieuwe moskee wordt gedeeld door zo veel andere be volkingsgroepen en religies. „Dit is een krach tig signaal naar de hele wereld. Ik geloof dat deze gebedsruimte zal zorgen voor meer dia loog, meer begrip en meer saamhorigheid. Uiteindelijk zijn we allemaal mensen." Zie ook pagina 19,20 en 21 Dit jaar worden 22 nieuwe versies uitgebracht van een bioscoophit uit het verleden Editie: Walcheren Lekker warm door Peter Groenendijk GLASGOW - Nederland heeft al twee jaar een vrouwelijke minister van Defensie, maar er waren nog geen vrouwen bij de onderzee dienst. Dat verandert. „Geen discus sie meer, het gaat gebeuren", zegt de hoogste baas van de dienst, commandant Hugo Ammerlaan. pagina 6 en 7: Jongensboek ook voor meiden Beste Aanbieder Autovakanties Autorondreizen Altijd de beste prijs! DE STELLING Reageeroppzc.nl Een moskee is een verrijking voor een samenleving UW MENING 273 reacties Ik koester moederdag Wilt u veel zien en beleven tijdens uw vakantie? Ontdek dan in uw eigen tempo meerdere gebieden en steden tijdens één reis. Ruime keuze aan autorondreizen in Duitsland Levendige cultuurrijke steden en natuurrijke gebieden Kras.nl/rondreisduitsland of bel 09 00-96 977ocPg Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds EENS ONEENS Burgemeester Harald Bergmann, Aryeh Herz namens de joodse gemeen schap, dominee Ewoud van der Linden, de Turkse ambassadeur Arslan en attaché religieuze zaken Mehmet Malkoc (v.l.n.r.). foto's Lex de Meester 'De islam is gekaapt' „De islam is gekaapt door mensen die het niet goed begrepen hebben. Zij maken veel slachtoffers. Dat verafschuwen wij. Laten we hopen dat deze moskee zal zorgen voor meer tolerantie." Kijk verderop in deze krant of surf naar: Voordeeluitjes.nl/ma11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1