Afloop Goede ingrediënten Bokkensprong en luid geloei almanak weer feestje Tussen droom en daad 24 en25 ZEEUWS-VLAANDEREN MAANDAG 11 mei 2015 17 Projectontwikkelaar Beherman kan claim van 15 miljoen op zijn buik schrijven, heeft de Middelburgse rechtbank bepaald. TERNEUZEN - De Belgische project ontwikkelaar Olivier Beherman krijgt geen schadevergoeding van de gemeente Terneuzen. Dat heeft de rechtbank in Middelburg beslist. Beherman had een claim van bijna 15 miljoen euro inge diend omdat de gemeente vol gens hem in gebreke was geble ven en beloftes niet was nageko men over de invulling van de win kelruimte onder de skihal. De projectontwikkelaar is eige naar van de skihal. De winkel ruimte verkocht hij aan CBRE, de voormalige vastgoedtak van ING. Beherman Health Invest in Ant werpen investeerde ruim tien jaar geleden 24 miljoen in de skihal. Volgens zijn raadsman Jaap de Jonge kwam de gemeente echter allerlei toezegingen niet na. Be langrijk bewijsstuk in de zaak was een brief van 1 december 2006, waarin de gemeente duide lijk aangaf dat zou worden meege werkt aan de deels gewijzigde in vulling van het project. Mede op basis daarvan besloot CBRE de winkelruimte te kopen. Maar vol gens de Jonge ging het mis toen de zaak rond coffeeshop Check point begon te spelen. De eige naar van de shop bleek mede-fi- nancier van de hal annex leisure- centrum. Vanaf dat moment hield de gemeente zich verre van het project. Belangrijk gegeven: de provincie maakte al snel duidelijk niet ak koord te gaan met invulling van de winkels met 'gewone' detail handel. Het grootste deel moest met leisure-gerelateerde zaken worden ingevuld. Dat gebeurde tot nu toe niet. De invulling van Kennedylaan-West kreeg van de provincie en de gemeente voor rang. De gemeente voelt zich niet schuldig aan de leegstand bij de skihal en weigerde daarom de claim te verzilveren. De recht bank is het daarmee, blijkt nu, eens. Volgens de rechtbank heeft de ge meente weliswaar bij herhaling verklaard mee te willen werken aan de invulling van het winkel complex, maar tegelijkertijd steeds gewaarschuwd dat ook re kening zou worden gehouden met onder meer de belangen van de winkeliers elders in Terneu zen. Hun belangen mochten niet worden geschaad. Bovendien kon Beherman weten dat Terneuzen prioriteit gaf aan invulling Kenne- dylaan-West met detailhandel, die ook Beherman op het oog had. De gemeente heeft ook ge probeerd de weigerachtige hou ding van de provincie om te bui gen. Beherman ziet zijn claim dus afgewezen. Hij moet ook op draaien voor de juridische kosten (11.856,50 euro) die de gemeente heeft gemaakt. KOEIENFEEST -i*A voor net interieur van lunchcafé Stadhuis, Goes Kapelle T 0113 344 151 Meer nieuws zie: www.pzc.nl Hardlopen is zijn passie en zijn iPhone gaat altijd mee om de presta ties te registreren. Na afloop van zijn rondje gingen schoenen en nat te kleding meteen uit en werd de te lefoon op de auto gelegd. Terwijl hij douchete ging zijn echtgenote met de auto op stap. Heel snel begreep onze loper zijn misser. Direct werd het nummer geblokkeerd en de gsm gebeld; zonder antwoord. Bij terug komst meldde de echtgenote dat ze wel iets verdachts op dak gehoord had. Beiden gingen op zoek en wa rempel, ze vonden de gsm op 13 kilo meter van huis. Weer thuis keek de sporter alsnog op zijn iPhone naar de geregistreerde prestaties. Hij had gemiddeld 48 km per uur gelopen! Zeeland had een extra eiland kunnen hebben: Euro Sea land. Met windmolens in zee Beherman afgewezen Claim door Wout Bareman MP fav.fr:,. TERHOLE - Met allerlei bokkensprongen en luid geloei van blijdschap liepen ruim zestig koeien zondagmorgen bij het melkveebedrijf Het Melkhuis van de familie van Esch in Terhole de wei weer in. De dames lieten na een winterstop van zo'n zeven maanden duidelijk zien dat ze weer alle vrijheid hadden in de ruim vijf hectare grote wei. De eerste verse grassprietjes smaakten dan ook naar meer. Het jaarlijkse koeienfeest was een happening waar ook enkele honderden belangstellenden van genoten. Er was omlijsting met kraampjes en kindervermaak. Zoals kalfjes aaien, koeien-handpoppen maken, schminken en knutselen, foto Camile Schelstraete iitra Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17