VERDIEPING 11 Poltergeist 1982-2015 niet zo snel inkopen op totaal nieuwe ti tels, zeker als in die films ook geen wereld sterren spelen. Op het filmfestival van Cannes dat deze week begint, wordt voor geïnteresseerde filmdistributeurs de remake van de surf- film Point Break uit 1991 gelanceerd waar door de carrières van Patrick Swayze en Keanu Reeves nog meer in een stroomver snelling raakten. De film was destijds door het relatief geringe budget een groot suc ces. De vraag is of dat nu weer lukt. Op de bureaus in Hollywood slingeren nog tal van filmplannen voor remakes. Hope lijk zal een aantal nooit het daglicht (of de bioscoopzaal) zien. Zoals de klassieke western Wild Bunch (met nota bene Will Smith), Jumanji (de Robin Williams-film over het jumanjibord vol speciale effecten), de sciencefictionklassieker Logan's Run en het oorlogsdrama All Quiet on the western front (gebaseerd op de roman van Erich Ma ria Remarque uit 1929, al diverse keren ver filmd). Ook een film van de Nederlandse regisseur Ate de Jong staat al jaren op de nominatie om weer een opknapbeurt te krijgen: Drop Dead Fred uit 1991. De film, met wijlen Rik Mayall in de hoofdrol, staat te boek als een cult classic. De Jong is op de hoogte van de plannen. „Ze zijn er al jaren mee bezig. Russell Brand is de beoogde hoofdrolspe ler, maar de vraag is of hij nog beschikbaar is. Het doorgaan van dit project hangt af van de status van de ster. Scoort Brand een grote hit dan kan dit filmplan in een stroomversnelling komen." De Nederlandse regisseur heeft wel een verklaring voor de berg aan remakes in Hol lywood: „Ik denk dat remakes vooral be doeld zijn voor jonge filmliefhebbers. Ik had laatst een nichtje van 16 over de vloer en die zag de poster van Een vlucht regen wulpen hangen, één van mijn films. Wie is die man?, vroeg ze, wijzend op Jeroen Krab bé. Toen moest ik uitleggen wie hij was: de vader van Martijn Krabbé. Ik wil maar zeg gen: jonge generaties hebben bepaalde films helemaal niet gezien. Dat is dus een markt. Daarom begrijp ik wel waarom film studio's beproefde formules opnieuw ge bruiken." MAANDAG 11 MEI 2015

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11