BOG 27 ME 1 - 0 N L 1 N EXECU Tl EVE 1L 1 N E G Vraag blijft: hoe weet de afperser waar de homo's wonen? 8 BINNENLAND Stationsplein 9 -11 te Goes Industrieweg 1 3 te Vlissingen Bloedspatten op de stoep en een grote ster in de ruit van café Dug-Out, die verdacht veel lijkt op een kogelinslag. Twee gewon de Red Devils en één gewond as pirantlid van motorclub Hells An gel. Plus: een burgemeester die met cameratoezicht, een noodver ordening, een clubhesjesverbod en sluiting van het café een soort staat van paraatheid in Sittard af kondigt. Ingrediënten genoeg om te gelo ven dat de al lang gevreesde bendeoorlog tussen motorclubs - met aan de ene kant Bandidos MC en Satudarah en aan de ande re kant Hells Angels en Red De vils MC - uitgebroken is. Dat Limburg het strijdtoneel is, is geen gekke gedachte gezien eerde re incidenten, zoals de aanslagen op het huis van Bandidos-voor- man Harrie Ramakers in Nieuw- stadt. Toch relativeert politiechef Paul de Rooij iedere kwalificatie die ge geven wordt aan de vechtpartij die donderdagavond ontstond tus sen bikers. „Er lijkt een conflict aan ten grondslag te liggen. Of dat met rivaliserende motorclubs te maken heeft, is onderdeel van het onderzoek." De voorzichtigheid van politie en ook de gemeente is voor de om wonenden van Dug-Out een lachertje. Doodsbang zijn ze door het incident, dat veel leden van bijvoorbeeld volleybalclub Sittar- dia van nabij meemaakten, omdat ze op het moment van de confron tatie in de aanpalende sportzaal De Kemper trainden. Vanwege hun angst voor de bi- kers willen veel buurtbewoners niet praten. Een van de beheer ders van de sportzaal zag met ei gen ogen hoe drie gewonde bi- kers in de gang lagen die links toe gang biedt tot het als Red Devil- nest bekend staande café en rechts tot de sportzaal. „Die ver wondingen leken vooral te ko men van de klappen die ze had den gekregen. De politie was er snel, maar was ook snel weer weg." Hij en meerdere andere bronnen verklaren dat de gemeente al vaak Twee bikers van Red Devils raakten gewond, net als een aspirantlid van motorclub Hells Angels door de buurtbewoners is gewe zen op het feit dat Dug-Out steeds meer een clubhuis voor bi- kers is geworden. En dat het dus wachten was op geweld. „Er zit hier in de buurt een kinderop vang, een school, dat kan toch ge woon niet?", zegt een van hen. Het café is al langer een verzamel plaats voor Red Devils MC, erken nen ook politie en gemeente. De eigenaresse - gisteren niet bereik baar voor commentaar - heeft een relatie met de voorman van het Red Devils-chapter in Sittard. Burgemeester Sjraar Cox ontkent dat er niks is gedaan met de zor gen van omwonenden en dat hij risico's heeft onderschat. „We heb ben goed overleg met de eigena resse gehad en grenzen gesteld. De grens is donderdagavond over schreden en daarom kijken of we de vergunning voor het café kun nen intrekken." Dat het een dag duurde voor Cox met een noodverordening kwam wekt verbazing bij de omwonen den. Cox loopt naar eigen zeggen tegen dezelfde juridische hinder nissen aan als andere burgemees ters. Hij kan 'nee' zeggen tegen clubhuizen voor bikers, hun ver gunningen tegen het licht hou den, maar als ze ergens neerstrij ken en samenkomen vormt dat te weinig grond om een uitspanning gelijk te sluiten. „In dit land leven we momenteel met die regels. Daar moeten we het mee doen." In Limburg heerst angst dat de oorlog tussen rivaliserende motorclubs is uitgebroken AUCTIONS Volgens Van Geenhuizen is de kans klein dat de afperser de adresgegevens van slachtoffers achterhaalt via hun kentekens. „Ie dereen die via de RDW-systemen persoonsgegevens bij een kente ken opvraagt, wordt door ons ge registreerd." Dat geldt niet alleen voor medewerkers van de Belas tingdienst en de politie, maar ook voor personeel van verzekerings maatschappijen, advocaten en deurwaarders. De politie maakt nog steeds jacht op de afperser die tientallen be zoekers van de homo-ontmoe tingsplaats het leven zuur maakt. Slachtoffers uit het hele land krij gen thuis een dreigbrief met com promitterende foto's van seks in de bosjes. De afperser zou op een andere ma nier via een kenteken aan een woonadres kunnen komen. „Gara gehouders beschikken over alle persoonlijke gegevens van hun klanten", stelt Van Geenhuizen. „Iemand die bijvoorbeeld bij een Renaultdealer werkt, kan met een kenteken eenvoudig aan de per soonlijke gegevens van alle Renaultrijders in Nederland ko men." De politie wil niet zeggen of de dader in deze hoek wordt ge zocht. Homo's, die op zoek zijn naar ano nieme seks, worden vaker afge perst. Dat gebeurt vooral via chat- sites. Via die sites wordt een seks- afspraak gemaakt, waarbij de da der tijdens de ontmoeting opeens geld wil zien. Op homo-ontmoetingsplekken langs de snelweg gaat het soms echt mis. Zo werd in 2012 een 46-jarige homo vermoord op een parkeerplaats bij Nuenen. Hij werd neergestoken en gewurgd door een man die de ontmoetings plek vooraf meerdere keren had verkend. De dader handelde naar eigen zeggen vanwege zijn 'jacht op flikkers'. Ook in 2010 werd een cruisende homo om het leven ge bracht, bij een ontmoetingsplaats in Lierop. KANTOORGEBOUW KANTOORRUIMTE 'Staat van paraatheid' na ruzie bikers door Niki van der Naald SITTARD - De gewelddadige con frontatie tussen rivaliserende bi- kers, midden in een Sittardse woon wijk, bewijst dat motorbendes zich weinig aantrekken van de zero tole- rance-aanpak die autoriteiten na streven. Het is wachten op een nieuw incident. Een ster in het raam van café Dug-Out lijkt op een kogelgat. In Sittard gingen donderdag leden van motorbendes op de vuist, foto Ermindo Armino BOG-AUCTIONS.COM door Peter Winterman UTRECHT - De afperser die het heeft voorzien op cruisende ho mo's volgt zijn slachtoffers moge lijk vanaf de ontmoetingsplek langs de A27 bij Utrecht naar hun thuisadres. „Dat is de meest waar schijnlijke werkwijze", zegt Hans van Geenhuizen van de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW). Ca. 1.014 m2 gedeeltelijk verhuurde kantoorruimte gelegen op bedrijfsterrein 'Baskenburg-Zuid'. Notaris: Loyens Loeff N.V. mr. R.H. Meppelink 020-5785800 Makelaar: Synchro Bedrijfshuisvesting B.V. Pieter Nienhuis MRICS RRV RMT RT 088 - 796 24 76 Ca. 286 m2 verhuurde kantoorruimte gelegen op de tweede verdieping. BOG Auctions is marktleider op het gebied van online executieveilingen van Bedrijfs Onroerend Goed. Ga voor meer informatie naar: BOG-AUCTIONS.COM of neem contact met ons op via 033 - 460 00 76.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 8