Lezing Grevelingendam Traagheid van college wekt irritatie bij coalitie voorlopig geen crèche in zicht in Oostvoorne H .J ZEELHODPLHIVTi SYNCHRO 7atend&fy 9 ntco Zomerbloeiers-dag 32 SCHOUWEN-DUIVELAND A SEAL STELLENDAM Voorziening verdubbelt in omvang en huisvest exposities van KNRM en Rijkswaterstaat. Zeeuwen mishandeld in Alkmaar Succes in huis OUWERKERK - Ondernemers op de dam is de titel van een lezing die zondag in het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk wordt gehou den. Ondernemers Henk Gravenstein en Jeroen Hoep praten over toeris me en bedrijvigheid op en rond de Grevelingendam. Het gaat over de jachthaven, het te bouwen Pira- teneiland en de centrumontwik kelingen in Bruinisse. De lezing begint om 15.30 uur, „Het spijt ons dat de vragen niet op tijd zijn beantwoord", zei Ver- seput. „Het heeft te maken met de ambtelijke bezetting." Dat schoot fractievoorzitter Rob bert Lievense van coalitiepartij LSD helemaal verkeerd. „Excuses niet aanvaard", zei hij. „Het is geen excuus dat heel veel mensen op vakantie zijn. Volgens mij wor den vakanties gepland en u dient aanmelden kan via info@waters- noodmuseum.nl. Ook op 17 mei (over gebiedsinitia- tief Waterpoort) en 31 mei (Greve lingendam: van 1.0 naar 3.0) wor den lezingen gehouden. De lezin genreeks is in het kader van het project Vasteiland, een initiatief van acht musea op Schou- wen-Duiveland. Dit jaar bestaat de Grevelingendam 50 jaar en daar besteden de musea ieder op een eigen manier aandacht aan. dat als college in de gaten te hou den." Vlak daarvoor kreeg Verseput het ook al om de oren van zowel de Christenunie als WD. Beide par tijen waren geïrriteerd omdat het college een toezegging niet tijdig is nagekomen. Tijdens de begro tingsvergadering in november hadden de fracties per motie ge vraagd om een andere opbouw van de gemeentebegroting. Daar door wordt het voor de partijen makkelijker de begroting en de ge volgen te doorgronden. „Het leek zo mooi tijdens de begrotingsver- gadering. De wethouder zei dat de motie geen enkel probleem was", zei Wout van den Berg (WD). Verseput erkende dat hij te laat is. „Er waren veel andere za ken die aandacht vroegen", ant woordde hij en beloofde de motie zo snel mogelijk uit te voeren. STELLENDAM - Zeehondenopvang A Seal, langs de N57 bij Stellen dam, wordt twee keer zo groot. Er komt ook een restaurant bij. Het werk kost 1,5 miljoen en moet eind september klaar zijn. Het complex van Expo Haring- ZIERIKZEE - Er komt de eerstko mende tijd nog geen zeehonden opvang in het Zuid-Hollandse Oostvoorne. Dat zegt Niek Kuizenga, directeur van zeehondencrèche Pieterbu- ren. „Dat staat even stil omdat er nog geen solide financiële onder bouwing is. De mensen in Oost voorne willen met ons samenwer ken. Wij willen met iedereen sa menwerken. Ook met A Seal in Stellendam." Lenie 't Hart richtte vorig jaar A Seal op uit onvrede over de handelswijze van Pieter- buren. Volgens 't Hart zet de crèche zeehonden al terug in zee voordat ze goed op gewicht zijn. Met de geplande uitbreiding ont popt Stellendam zich als publieks- vliet is eind vorig jaar gekocht door de eigenaren van beach- club Havanna in Rockanje. „Zij verhuren aan ons ruimte voor de zeehondenopvang," legt voor zitter René Wissekerke van A Seal uit. „De bouw van restau rant 'Zoet of Zout' kost ongeveer een miljoen, onze opvang vijf attractie die zich kan meten met Pieterburen. A Seal-voorzitter René Wissekerke: „Wij moeten een jaar na opening op ongeveer honderdduizend bezoekers zit ten. Op termijn willen we nog een educatief centrum bouwen en heel ver in de toekomst gaan we misschien nog eens bruinvis sen opvangen. Ja, er komt iets van formaat, maar we willen behoed zaam groeien. Overigens werken wij de laatste tijd prima samen met Pieterburen. Je hebt elkaar toch nodig." Er zijn nu drie zeehondencreches in Nederland: Pieterburen, Stel lendam en Texel (Ecomare). Oost voorne zou een dependance van Pieterburen moeten worden. ton. Dat half miljoen komt voor het overgrote deel van bedrijven op Goeree. Verder subsidieert de gemeente wat en legt de provin cie Zuid-Holland geld op tafel voor het educatieve element in de opvang." Aan de buitenkant van de nieu we hal, grenzend aan het Haring vliet komen vier buitenbaden voor zeehonden die al bijna te rug naar zee kunnen. Tegen de hal komt een serre met een reeks kleine baden voor zeehon den die nog gevoerd moeten worden. In de hal wordt een flin ke quarantaine voor nieuwe pa tiënten gebouwd. Daar komen verder de viskeuken, een kleed ruimte voor de negentig vrijwil ligers en de waterzuiveringsin stallatie. Verreweg de grootste ruimte, centraal in de hal wordt opge slokt door drie permanente ex posities. Wissekerke: „Rijkswa terstaat laat zien wat het 'Kierbe- sluit' inhoudt. Bij vloed komt er zout water in het Haringvliet, bij eb stroomt zoet water uit. De KNRM laat zien wat zij doen. Dat gebeurt met doe-dingen voor kinderen en natuurlijk la ten hier wij zelf ook zien hoe we werken." De zeehonden gaan vanaf augus tus voor de aanloop zorgen in het vernieuwde complex. Bezoe kers en donateurs moeten de jaarlijkse exploitatiekosten van twee ton opbrengen. A Seal, een initiatief van Eerste Hulp Bij Zeezoogdieren en Lenie 't Hart, begon vorige zomer en heeft in middels zestig dieren opgevan gen. De Schouwse strandpavil joenhouders steunen A Seal. Synchro Bedrijfshuisvesting BV uw RICS taxateur in Zeeland voor bedrijfs-/kantoor-/winkelobjecten. Ook taxeren wij maatschappelijk vastgoed, zorgvastgoed, horeca, leisure en buitenplaatsen/landgoederen. □SB - 70S 24 VG Nieuw bij de Katse Kaai Menu €29,50 Kreeften menu €«,50 ALKMAAR - Een 27-jarige man uit Goes en een 22-jarige man uit Yer- seke zijn donderdagavond ge wond geraakt bij een mishande ling in Alkmaar. De man uit Yerse- ke kreeg een kopstoot, maar liep ipyA( Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl geen ernstig letsel op. De man uit Goes werd met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht. De daders zijn drie blanke mannen. Een van hen droeg een vestje van de Hells Angels. Nieuwbouw voor opvang zeehonden door Melita Lanting ZIERIKZEE - Wethouder Ad Verse- put moest donderdag diep door het stof omdat het college er niet in was geslaagd vragen van raadsle den tijdig te beantwoorden. Dat be lemmerde de discussie over het be leid van de gemeente voor de ko mende jaren. Antwoord op de vra gen is voor de fracties nodig om een standpunt te kunnen bepalen. door Ton van den Nouweland synchrobedrijfshuisvesting.nl Vrijdag/Zondag menu Tomatensoep of Bisque Homard 2 kleine Oosterschelde tongetjes, tarbot of toumedos Dame Blanche of Irish coffee of koffie met cognac Bisque homard 1600 gram kreeft p.p. Dame Blanche of Irish coffee of koffie met cognac of koffie compleet Reservering vooraf gewenst Met uitzicht op de Oosterschelde Niet van toepassing op zaterdag en feestdagen Veerhaven 3,4485 PL Kats Telefoon: 0113 - 600 200, Privé telefoon: 06 11 70 56 15 Openingstijden: maart t/m oktober: vrijdag, zaterdag en zondag www.restaurantkatsekaai.nl 10 JAAR Mendelssohnlaan 12 Vlissingen makelaar» M2makelaars.nl üf In de geliefde wijk Paauwenburg Kunststof kozijnen Garage Vrij uitzicht achter Vier slaapkamers Speelse indeling Werkkamer begane grond Twee-onder-een-kap EH Vraagprijs 339.000,- k.k. Kwekerij Handel Advies I Perkplanten diverse kramen kwaliteitspotgronden aanbiedingen en veel meer! Zeelandplant - Ravesteinweg 3 Grijpskerke www.zeelandplant.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 87