boardwalk Historisch scherpe-saus-incident 14 REIZEN COLOFON ALTIJD ONDERWEG Derk Bolt Dat securitycontroles op de vlieg velden van de wereld regelmatig tot ergernis en boosheid leiden, is algemeen bekend. Ik heb er zelf heel lang over gedaan om me te schikken in mijn lot. Je wordt toch min of meer pre ventief gefouilleerd. Men vertrouwt je niet en dat vond ik altijd slecht te verteren. Ook meende ik zeker te weten dat wat in beslaggenomen werd aan het einde van de dag gewoon met de medewerkers naar huis ging. Later knipten zij fijn hun nagels met mijn schaartje en spoten een lekker luchtje op uit mijn te grote flacon eau de toilette. Die gedachte is niet ontspannend wan neer je op kousenvoeten de armen om hoog moet steken, omdat het poortje weer gepiept heeft. Maar goed, na een paar keer het hoofd te hebben verloren in een dis cussie met een veiligheidsbeambte, be sloot ik op een zeker moment me in het vervolg overal bij neer te leggen. Ik doe wat wordt gezegd, spreek niet tegen, ont- hou mij van bijdehante praatjes. En echt, er ging een wereld voor me open. Wat heerlijk om je opgewekt en onbekom merd door de vernederingen van het rei zen te slaan. Heel soms wil ik nog wel eens de wenkbrauwen fronsen. Wanneer ik bijvoorbeeld zeker weet dat er geen scherfje metaal meer aan mijn lijf zit en het apparaat toch piept. Dan ben je een 'random' slachtoffer. Z'n poortje piept om de zoveel passanten automatisch een keer, om te voorkomen dat de bewakers lang zaamaan in slaap vallen. Ik ben niet graag een 'random' passagier. Doe ik eindelijk eens netjes m'n best, word ik toch nog door zo'n automaat in een kwaad daglicht gesteld. Anderzijds kan ik mij erg verkneukelen, wanneer ik het systeem op flagrant feilen kan betrappen. Zo vond ik laatst bij het uit mesten van een rugzakje dat al vele jaren WAAR EN WAT eindredactie Peter de Groot vormgeving Mariëtta de Boer advertentieverkoop Wegener Media Nationale Verkoop verkoop.dagbladen@wegener.nl reageren? reizen@depersdienst.nl De oceaan, stuivend zand en wandelaars op de vlonders vafP Coney Island. New York ligt op 5.847 kilometer van Am sterdam. Dagelijks diverse vluchten vanaf Schiphol. Reisduur zonder tussenstop onge veer 8 uur. Prijzen ticket rond 750 euro. Vanaf Manhattan kun je met de Subway-lijnen D, F, N en Q in één keer naar Coney Island. Tip: ga heen met de Q en terug met de D, dan rijd je langs en over tal van interessante (joodse) wijkjes. Zie: eb.mta.info/maps/submap.html. Voor openingstijden en evenementen van het Coney Island Luna Park zie http://lunaparknyc.com. Island:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72