Nederlandse ambassadeur overleeft mysterieuze 6 BINNENLAND MOEDERDAG Lynn Willems (2) Twello Wat maakt die ene zondag in mei zo speciaal voor alle moeders? Dat moeten wel de knutselwerkjes zijn die het kroost trots aanbiedt. Guusje Klees (5) Utrecht Apaches gaan weer vliegen De Nederlandse Apache-ge vechtshelikopters kunnen snel weer de lucht in. Alle 28 toestellen bleven aan de grond nadat in maart een he likopter neerstortte in Mali. Daarbij kwamen twee Ne derlandse militairen om. Fa brikant Boeing vervangt een falend onderdeel in het be sturingssysteem. Meer beveiliging na Mohammed-aanval De VS hebben de beveili ging verscherpt van militai re bases in het hele land, me de vanwege de aanval op de expo van Mohammedspot- prenten in Garland. Twee mannen wilden maandag een aanslag plegen op die bij eenkomst, waar Geert Wil- ders juist vertrokken was. Ze werden doodgeschoten. Slachtoffer ongeval schutting overleden De 71-jarige man die dins dag in de Amsterdamse Kal- verstraat ernstig gewond raakte door een omgewaai de schutting, is donderdag overleden aan zijn verwon dingen. Dat maakte de poli tie gisteren bekend. De hou ten schutting viel aan het be gin van de avond om als ge volg van de harde wind. KWF geeft recordbedrag uit KWF Kankerbestrijding heeft vorig jaar ruim 154 mil joen euro besteed aan projec ten voor meer genezing en een betere kwaliteit van le ven voor kankerpatiënten. Volgens de organisatie is dit bedrag een record. In 2014 ontving KWF 135 miljoen eu ro, waarvan 110 miljoen uit eigen fondsenwerving. Meer bezoekers Anne Frank Huis Het Anne Frank Huis in Am sterdam heeft vorig jaar 1,2 miljoen bezoekers ontvan gen, 32.000 meer dan in 2013. Het merendeel kwam uit het buitenland. Dat meld de de Anne Frank Stichting gisteren. Vooral Amerika nen en Britten weten het museum aan de Prinsen gracht te vinden. „Voor mama, voor mama", kraait kleine Lynn steeds als ze haar in crêpepapier gehulde knutselstuk op de kast ziet staan. Vader Marco heeft het kleinood maar op een zichtba re plek neergezet, zodat hij aan de dag des moeders wordt her innerd. „Ik wil het nog wel eens vergeten", lacht hij. „Ge lukkig hebben we de kinderop vang. Daar zorgen ze voor een cadeau. 'Is 't alweer zo ver,' denk ik dan." Lynn heeft een waxinelichthoudertje gekleid en versierd met schelpjes en kraaltjes. „Ik ga cadeautje ge ven." Dat mag de dreumes vandaag al doen, want morgen vertrekt het hele gezin naar Berlijn. „De reis was al ver van tevoren ge pland, toen wist ik niet dat het op 10 mei Moederdag was." De mama van Guusje kan onderhand wel dromen waar het knutselwerkje dat zij morgen van haar dochter krijgt zich precies bevindt in huize Klees. Guusje kan best één geheim bewaren - ze heeft nog niet verklapt wat ze heeft gemaakt - maar de verstopplek, de bijkeuken, kon ze niet voor zich houden. „Daar mag mama niet kij ken", heeft de kleuter haar moeder al diverse malen op het hart gedrukt. Want daar ligt een foto van de kleine dame met een bloemetje in de hand die ze feestelijk heeft versierd. „Er staan allemaal roze hartjes onder." Moeder Maart je ontvangt morgen in bed naast het knutselwerk van Guus je ook een cadeau van zoontje Max, een verse kop koffie en een plakje ont bijtkoek. De toedracht van de crash is nog niet duidelijk. De Vink (46) was met een gezelschap van ambassa deurs in drie MI-17 legerhelikop- ters onderweg naar het dorpje Naltar, aan de rand van het Hindu- kush-gebergte. Ook de Pakistaan se premier Nawaz Sharif zou daar heen komen om een nieuwe ski lift te openen bij een toeristisch project. Bij de landing ging het mis. Een van de drie heli's stortte neer op een school en vloog in brand. Daarbij kwamen de ambassa deurs van Noorwegen en de Fili- pijnen, de twee piloten, een crew lid en de vrouwen van de ambas sadeurs van Maleisië en Indonesië om. In de school was niemand aanwezig. In de heli zaten zeven tien mensen. De ambassadeur van Polen raakte gewond. Premier Sharif reisde apart van het helikopterkonvooi in zijn ei- gen vliegtuig. Hij was nog onder weg en draaide direct om naar de hoofdstad Islamabad. Daar kondig de hij een dag van nationale rouw af. De Pakistaanse taliban claimden gisteren al snel na de crash het neerhalen van het toestel. De ter reurgroep zou dat hebben gedaan met een vanaf de schouder afge vuurde raket, in de veronderstel ling dat Sharif in het toestel zat. „We zullen binnenkort met be wijs voor onze claim komen", zegt een woordvoerder van de tali ban. Het Pakistaanse leger bestrijdt die claim. Generaal-majoor Asim Baj- wal zegt dat de helikopter techni sche problemen kreeg bij de lan ding en daarom crashte. Een oog- DEN HAAG WASHINGTON Wilders in Garland, foto ANP AMSTERDAM AMSTERDAM AMSTERDAM Parade van frutsels door Cyril Rosman GILGIT - Wat een feestelijke ope ning van een nieuwe skilift had moeten worden, liep gisteren in het ruige Noord-Pakistan uit op een drama. Bij een helikoptercrash kwamen zeven mensen om het le ven. De Nederlandse ambassadeur in Pakistan, Marcel de Vink, raakte gewond en ligt in het ziekenhuis. Ambassadeur Marcel de Vink raak te gewond en ligt in het zieken huis. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6