Opdracht voor topklasser Hoek Pinkstergala atletiek is moeilijk maar niet onmogelijk terug op de kalender Gelukkig met huid en haar dankzij de AquaCell waterontharder AOUACëlI Vlissingen wil vooral schadevrij blijven Nummer 13 vaak kansloos SPORT 49 Goed, er staat druk op de laatste wedstrijd van de reguliere compe titie. Maar die hoeft, zo benadrukt Verhoene, niet verlammend te Wanneer ONS Sneek er alsnog in slaagt om Hoek te passeren, ein digt de Zeeuwse topklasser op de dertiende plaats. Die klassering betekent deelname aan de nacom- petitie om degradatie te voorko men. In de afgelopen seizoenen degradeerden drie van de vier clubs die als dertiende eindigden naar de hoofdklasse. In het eerste seizoen van de top klasse (2010-2011) degradeerde Hoek en werd CSV Apeldoorn met 32 punten dertiende. Het haal de wel de finale van de nacompe- werken. „Het klinkt misschien wat vreemd, maar ik vind het een voordeel dat we niet meer recht streeks kunnen degraderen. Als we in de wedstrijd wat meer risi co moeten nemen omdat de situa tie daar om vraagt, dan weten we dat we dat ook kunnen doen. Vori ge week tegen Hardenberg (1-0- nederlaag) zag ik toch wat angst in de ploeg. De spelers vertelden me later ook dat ze zich in het laat ste kwartier niet meer fris voel den. De bekerwedstrijd tegen Vlis- singen begon door te werken." Die frisheid is er nu wel, omdat Hoek deze week rustig toe heeft kunnen werken naar de ontmoe ting met IJsselmeervogels. Emre Dönmez is in afwachting van zijn titie, maar verloor daarin van Montfoort. Een jaar later was Har- kemase Boys de topklasser die de nacompetitie in moest. In de hal ve finale was de ploeg kansloos te gen Kozakken Boys. In het sei zoen 2013-2014 moest topclub Spa kenburg het vege lijf via de na- competitie zien te redden en dat lukte. De blauw-witten zijn tot nu toe de enigen die dat voor el kaar hebben gekregen, want vorig seizoen degradeerde nummer der tien Noordwijk net als CSV en Harkemase Boys uit de topklasse. schorsing inzetbaar, Fabian Wilson en Gert-Jan van Leiden moeten geblesseerd toekijken. Ibrahim Eryürük maakt vanwege familieomstandigheden geen deel uit van de selectie, Thomas van Renterghem is wel weer fit. „We doen het met de mensen die be schikbaar zijn, zo simpel is het", aldus Verhoene. „Dit is een nuch tere groep, die de afgelopen jaren gegroeid is. Iedereen weet wat er nodig is om volgend seizoen weer in de topklasse te spelen." De Belgische trainer, die aan zijn laatste weken bij Hoek bezig is, wil vandaag winnen om zo aan al le onzekerheid een einde te ma ken. „We willen de nacompetitie ontlopen en ons met een goed ge voel op de bekerfinale van volgen de week tegen Kozakken Boys kunnen richten. De opdracht is moeilijk maar niet onmogelijk. Ik heb de jongens donderdag ook ver teld dat ik er vanuit ga dat ik mijn laatste training voor een competi tiewedstrijd al heb gegeven..." Voor tegenstander IJsselmeervo gels staat er weinig meer op het spel. De ploeg kan weliswaar nog vierde worden en een periodetitel overnemen, maar trainer Frans Adelaar liet gisteren aan RTV Utrecht weten dat hij verschillen de spelers zal sparen. Mike van de Laar, Tony Tol en topscorer Tho mas Verheydt staan op scherp en krijgen rust, zodat ze volgende week de finale van de districtsbe ker tegen GVW kunnen spelen. Jarenlang organiseerde de atletiek vereniging onder leiding van Jan van Laarhoven het Pinkstergala. Een wedstrijd die dankzij de zoge naamde N-status aantrekkings kracht had op de betere atleten. Vanwege de bouw van een nieuw clubgebouw werd in 2014 de wed strijd niet georganiseerd. Nu de nieuwe accommodatie is opgele verd, is de wedstrijd terug op de kalender. De club heeft de N-sta- tus wel laten varen en kiest voor „Het is belangrijk om geen schade op te lopen", zegt trainer Ruud Pennings. „We hopen de frisheid een vereenvoudigde wedstrijd, zo als Martin Lelie van het organise rende RKHAV het uitdrukt. Er is immers een grote dosis aan erva ring weggevallen en bovendien moet een organisatie bij een N-status aan allerlei regels vol doen. „We hoorden van de atleten dat ze het jammer vonden dat de wed strijd niet meer werd georgani seerd. Dat vonden we zelf ook, want de Pinksterwedstrijden ho ren bij RKHAV", zegt Lelie. Op de Piet Vonck Baan staan maandag 25 mei loopnummers en technische onderdelen op het pro gramma. De aanvang is 12.00 uur. terug te krijgen, met het oog op de nacompetitie. We hebben een weg uitgestippeld, zodat we straks klaar zijn voor die nacompetitie." Bij Vlissingen ontbreken de ge blesseerden Ferry Alfons, Roycel James en Raymond Wolff. „Een doel tegen VOC is ook om Josi- mar Pattinama zo veel mogelijk in stelling te brengen", zegt Pen nings. „We willen graag dat hij Zeeuws topscorer wordt." advertentie HARD WATER ZACHT WATER ZATERDAG 9 MEI 2015 door Barry van der Hooft en Mitchell Minnaard HOEK - Al aan het begin van het sei zoen riep Kenny Verhoene dat het op de laatste speeldag aan zou ko men. De trainer herhaalde die woorden in de afgelopen maanden een paar keer en heeft gelijk gekre gen. Vanmiddag heeft Hoek in Bun schoten-Spakenburg maar één op dracht: winnen van IJsselmeervo- gels. Dan is de Zeeuwse club nog verzekerd van minimaal één sei zoen in de topklasse. HULST - De Pinksterwedstrijden in Hulst worden in ere hersteld. RKHAV neemt de organisatie van het evenement weer op zich. VLISSINGEN - Voor Vlissingen staat er morgen in de laatste competitie wedstrijd tegen VOC (14.00 uur) niets meer op het spel. De Walcher- se ploeg is al zeker van de derde plaats in de hoofdklasse A van het zondagvoetbal heeft zich geplaatst voor de nacompetitie. In het Zeeuwse Vogelwaarde is het leidingwa ter hard. Het echtpaar Mangnus-van Poorten accepteerden het als een gegeven tótdat ze de AquaCell waterontharder ontdekten. Voorbij is nu de kalkaanslag in de badkamer en op de auto. Voorbij zijn de problemen met onhandelbaar lang haar en eczeem aan de handen. Zelfs hondje Kwintie is gelukkiger. Waarom werkten de haarverzorgings- producten van de kapster wél goed in de salon, maar niet als ze ze thuis gebruikte? Wendy Mangnus-van Poorten begreep er niets van tótdat de kapster zelf met een opmerkelijke verklaring kwam."In de salon gebruiken ze zacht water; ze hebben een waterontharder die het kalk uit het leiding water haalt", weet Wendy nu. Ze heeft het systeem gegoogeld en zo kwam ze uit bij de AquaCell: een kastje met twee harsci linders die kalk- en magnesiumdeeltjes uit het water wegvangen. "Eens in de zoveel tijd moetje er zout in doen om de cilinders weer als nieuw te maken. Zo heb je altijd zacht water." Overtuigd na een demonstratie Wendy's echtgenoot was wel geïnteres seerd, zeker toen hij begreep dat zacht water een langer leven geeft aan warm- waterapparatuur en veel minder schoon maakmiddelen in huis vraagt. "Maar hij vond het apparaat ook wel tamelijk prijzig: zo'n 2000 euro. Daarom besloten we een demonstratie aan huis aan te vragen. Kan geen kwaad, verplicht tot niks. Ja, en toen waren we allebei wel heel gauw overtuigd. Het ontharde water schuimde al di rect met een heel klein beetje zeep, ons harde water deed niks. Dus toen hebben we hem gekocht." Wég eczeem! Ze hebben er nooit spijt van gekregen, want het apparaat le vert wat de firma belooft; heerlijk zacht water. De producten van de kapsalon wer ken nu óók bij Wendy thuis. Maar er stond haar nog een grote verrassing te wachten; het eczeem aan haar handen verdween! "Eigenlijk was het meer een schilferen van de huid, als ik met mijn handen in het wa ter was geweest, en dat werden soms zelfs wondjes. Daar ben ik sinds ons zachte wa ter volledig van af." Oók in hotels en de bouw Eerder was het Wendy al wel opgevallen dat op vakantie, in de betere hotels, het wa ter ook veel aangenamer voor haar lange haar en voor haar huid was. "Later werd me duidelijk dat zulke hotels óók wateronthar ders gebruiken."Ja, Wendy en haar man zijn zeer tevreden; ze heeft zelfs haar kapster enthousiast gemaakt om bij het verbou wen van de salon een AquaCell te laten in stalleren. En haar man, die een bouwbedrijf heeft en ook particuliere woningen bouwt, neemt de AquaCell in de potentiële voor zieningen mee. "Alles bij elkaar opgeteld zijn de voordelen natuurlijk ook dik de investering waard", meent Wendy. "Zacht water is weldadig voor je haar en je huid, goed voor leidin gen en waterapparatuur, je gebruikt veel minder wasmiddelen, je hebt geen aanslag meer in de badkamer. Mijn man wil ook niet meer zonder; we hebben een zwarte auto. Als je die waste moest je ontzettend poetsen en drogen om het netjes te krij gen. Nu kun je hem bij wijze van spreken vanzelf laten drogen: geen witte puntjes en strepen meer.' Het geluk van een maltezer En als een kers op de taart: ook Wendy's mini maltezer is gelukkiger. "Die hondjes zijn heel gevoelig op de ogen, ze tranen heel snel. Volgens de dierenarts komt dat mede door hard water. Ik gaf mijn hondje dus altijd bronwater uit de fles te drinken. Maar nu kan het gewoon uit de kraan!" Het kan niet op:"Ik vind ons kraanwater nu zelf ook veel lekkerder dan wat je ergens an ders krijgt. Echt, ik ben héél enthousiast, dat mag iedereen weten." Eczeem of droge huid? Ga naar: WWW.AQUACELL.NL Of bel: 088 98 99 195 ZZCckdr cOiSJÊt- ZO\s^£r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50